Mikrofrakčný resurfacing alebo dermaroller?

Príspevok v téme: Mikrofrakčný resurfacing alebo dermaroller?
janusha159

Ahojte mala som akné...asi tak pred pol rokom som sa ho zbavila, ale ostali mi nepekné jazvy najmä na lícach. Neviem, ale na internete som čítala o rôznych možnostiach najviac ma zaujali metódy mikrofrakčného resurfacingu a dermarolleru...Dermaroller však je na domáce použite. To by som však nechcela. Myslíte, že nejaký dermatológ by to bol schopný vykonať. Máte s tým niekto nejaké skúsenosti či už negatívne alebo pozitívne? ..Mne doktorka odporučila na jazvy na akné silikonový gel Scarban, ale neivem či sa s ním môže ísť na slnko a tak. Dajte vedieť prosím ak máte akékoľvek skúsenosti s korekciami jaziev

janusha159

cashia....potešila si ma ...pretože som čakala na tvoju odpoveď a rozmýšlam, že to nakoniec vyskúšam....pretože nevidím žiadne výsledky na ničom čo už som vyskúšala =/

Cashia

tak s odstupom času vidím, že dermaroller naozaj zaberá..nemenila som nič, stále som používala krém s obsahom kolagénu, jedine, že som začala dermaroller používať častejšie- raz za týždeň. pri pohľade zblízka vidím, že jazvy sú už minimálne a póry menej viditeľné..samozrejme, neviem či mám očakávať, že jazvy zmiznú úplne, ale je to zatiaľ najlepšie zlepšenie aké som na sebe videla.
navyše, zistila som, že možno ešte lepší a rýchlejší účinok má dermaroller na celulitídu..mala som len počiatočné štádium (napriek tomu, že som športovala a stále sa hýbala) ale nechcela som aby sa to zhoršilo a vyskúšala som..najprv len ten dermaroller čo som už mala a ked som videla, že to funguje, objednala som si ďalší a teraz mám 1 na tvár a 1 na celu..

janusha159

a neskúšali ste niekto prírodné lieky...lebo som čítala že na jazvy sú celkom v pohode ricinový olej alebo šípkový olej?

geekygirl7

Takze aj tak, ak chcem mat co najlepsie vysledky, vyberiem si produkty kt. skutocne funguju a pomocou dermarollera bude ucinok este vyraznejsi. Odporucam si nieco o tom precitat na zahranicnych forach.

Cashia

to je síce možné, že bežne nemajú bohvieaké účinky, ale tam ide o to, že sa použijú po aplikácii dermarolleru - vďaka jeho ihličkám, kt. preniknu do hlbších vrstiev v pokožke sa vytvoria "kanáliky", ktorými môže krém (hocijaký, nielen s kolagénom)pôsobiť oveľa účinnejšie..

geekygirl7

Len tak mimochodom krémy s kolagénom nefungujú, molekula kolagénu je príliš veľká a nepreniká do pokožky.
Len pár prípravkov má dokázateľný vplyv na tvorbu kolagénu - napr. vitamín c a retinoidy.

Cashia

nemáš za čo :)) áno, chodila som na laser, asi pred rokom a pol, nečakala som síce nejaké extra super účinky ale aj napriek tomu som bola veľmi sklamaná, lebo mi to ani len trošku nepomohlo.. bola som na tom 8x a pak som to vzdala..

janusha159

ďakujem ti pekne pozriem sa po tom =D ....a počúvaj ty si už skúšala na svoje jazvy aj laser?? pretože som si teraz znova prečítala tvoj prvý príspevok a tam píšeš že nemám vyhodiť peniaze rovnako ako ty ...ak áno koľko krát si bola na lasery??

Cashia

no je to krém, kt. dostať bežne..od L´oreal - Collagen Re-plumper, denný krém s kolagénom, bielo-modrá krabička..kúpila som ho v DM asi za 14 e
obdobné účinky ako kolagén má aj elastén, také krémy tiež bežne dostať..teraz ale ešte obchádzam lekárne, či nenájdem ešte niečo lepšie od tohto krému, čo mám.. inak ale na stránke, kde som objednávala dermaroller aj spolu s krémom Emla(na znecitlivenie) ponúkajú aj nej. špeciálny krém určený na použitie po dermarolleri .ten som si ale neobjednala..