Mikrofrakčný resurfacing alebo dermaroller?

Príspevok v téme: Mikrofrakčný resurfacing alebo dermaroller?
janusha159

Ahojte mala som akné...asi tak pred pol rokom som sa ho zbavila, ale ostali mi nepekné jazvy najmä na lícach. Neviem, ale na internete som čítala o rôznych možnostiach najviac ma zaujali metódy mikrofrakčného resurfacingu a dermarolleru...Dermaroller však je na domáce použite. To by som však nechcela. Myslíte, že nejaký dermatológ by to bol schopný vykonať. Máte s tým niekto nejaké skúsenosti či už negatívne alebo pozitívne? ..Mne doktorka odporučila na jazvy na akné silikonový gel Scarban, ale neivem či sa s ním môže ísť na slnko a tak. Dajte vedieť prosím ak máte akékoľvek skúsenosti s korekciami jaziev

janusha159

Cashia ....a aký krém na podporu tvorby kolagénu používaš? dá sa zakúpiť i bežne v lekárnach, pretože ja by som mala záujem si ho možno zakúpiť aj teraz ...lebo som po mikrofrakčnom resurfacingu tak možno by mi to ešte viac pomohlo k výsledku a podľa mňa stačí ak sa odfotíš teraz a pozrieš sa na výsledok nejako o pol roka ...=D

Cashia

raz za 3 týždne..1 x aplikujem a potom 2 týždne (víkendy)pokoj.. zatiaľ sa mi len šúpe koža na postihnutých miestach..prvý krát sa mi po tom pleť trošku zhoršila, ale teraz v pohode..spravila som ale chybu, že som si mohla urobiť pár fotiek, aby som s odstupom času mohla porovnať pred a po... :)

Cashia

ahojte..

@janusha - používam ich na jazvy po akné (také tie "jamky" - nie červené fliačiky), tam ani tak nejde o to kde sa to robí (ak používaš dermaroller v čistom a sterilnom prostredí) ako skôr to, ako sa to robí a čo použiješ po tom..pretože po aplikácii dermarolleru, (kt. akoby narušil staré jazvy, telo začne tvoriť kolagén,kt. pomáha akoby "vyplniť" nezrovnalosti v pleti)ešte používam krém s obsahom kolagénu, kt. takto ešte účinnejšie prenikne do pokožky..+ viac vitamínov E, A, betakarotén a koenzym Q10, ktoré tiež pomáhajú pri zlepšovaní a ozdravovaní pokožky..prv, ako som si dermaroller objednala, som si o tom prečítala kvantum informácii :))
ok,budem ťa informovať ako sa to bude vyvíjať - je to moja posledná nádej :DD
@ Ku@Bo - používam veľkosť 1,5 mm a vraj by sa to malo každých 4-6 týždňov, ale to sa mi zdá veľa a málo účinné..zmenila som si to (samo, že po konzultácii s kožnou- už nič sama neriskujem)na 1 aplikovanie a 2 týždne pokoj..medzitým používam ten krém s kolagénom..robím väčšinou cez víkend lebo na ďalší deň som celá červená a do pondelka sa pleť ako-tak upokojí :))

cashia

cashia - veľmi pekne ti ďakujem.... a ty využívaš dermaroller na jazvy alebo iba na spevnenie pleti vieš lebo v tom je rozdiel....a s tými menšími ihličkami? no ja som na ňom bola už pred mesiacom a veľmi ma nepresvedčil práve naopak zdá sa mi že sa mi to mierne zhoršilo...možno to bude tým, že sa to ešte hojí ale neviem....cashia daj prosím ťa potom vedieť, ako na teba ten dermaroller pôsobí ok?? =D a držím palce

delphia

Cashia skutocnost, ze som nevyuzila CO2 laser na sebe automaticky vylucuje, ze by som s nim mohla prist do styku?
napr. ten laser sam nepracuje- musi ho niekto aj obsluhovat...

Cashia

ahoj,
1. dermaroller nie je len na domáce použitie, moja kožná ho používa..je viac druhov rozdelených podľa toho, kto a kde bude ošetrenie vykonávať (ja doma alebo odborník v ordinácii)..taktiež existuje viac druhov s rôznymi veľkosťami ihličiek..
- ja používam ten na domáce použitie, pretože je to z finančného aj časového hľadiska výhodnejšie..viem ako ho mám používať a pre istotu som sa radila s mojou kožnou..použila som ho túto sobotu len tretí x, takže ešte nevidno nejaké extra výsledky, zatiaľ jedine to, že sa mi šúpe koža na postihnutých miestach..
2. CO2 laser bol pre mňa absolútne neúčinný..stačí keď si pozrieš pár starších tém (myslím, že niektoré sa volajú -jazvy po akné, odstránenie jaziev, dermaroller) a zistíš, že nie som sama, kto vyhodil veľké prachy bez nejakých výsledkov..
@ Delphia - nechápem, prečo píšeš, že laser CO2 je efektívnejší, keď v ďalšom príspevku píšeš, že si ho neskúšala..ako teda vieš, že je efektívnejší?