Mam veľky problem s akne

BioVevericka

Základom je pohyb, zdravá strava no kozmetika môže tiež značne pomôcť. Niekedy menej je viac, a u kozmetiky to určite platí. Nekombinovať veľa výrobkov ale skúšať jeden, neskôr druhý ak prvý nevyhovuje. Mne sa osvedčil Zelený íl-maska, 1x týždenne, pleť je po nej ako vymenená, póry sa stiahnu a nie sú tak viditeľné. Kupujem si ju pravidelne cez net. Keďže je to prírodná kozmetika, tak Ti pleť nemá dôvod zaťažiť. Prvá reakcia je väčšinou začervenanie pleti, ale to je normálne. Častejším používaním začervenanie ustúpi. Je vhodné si ju dávať večer pred spaním, nemala by byť pleť neskôr zaťažená inými výrobkami, a hlavne večer pred spaním sa už nemusíš bá,ť kto Ťa uvidí s maskou :D. Ja si ju kupujem cez notino lebo je tam aj iná bio kozmetika, ktorú používam. Ak môžem poradiť aby to bolo aj cenovo prístupnejšie, keďže čo je bio, býva aj drahšie tak sledujem -odkaz odstránený- a tam často nachádzam zľavy na výrobky takže ma to celkovo vyjde koľko krát menej než nákup neprírodnej kozmetiky z obchodu :/

9titinka5

vyskusaj zeoforce, to je il, ktory sa uziva vnutorne a aj ako maska zaroven, mne velmi pomohol, krasne sa mi precistila plet
-odkaz odstránený-

Miseelka

Chcem sa Vám pochváliť, že sa mi podarilo zdolať akné. Cca 6 rokov pretrvávali problémy. Mala som dosť mastnú pleť a tvorili sa mi také tie veľké červené zapálené vyrážky. Nebolo ich až tak veľa ale keď sa mi vyrážka vytvorila tak trvalo strašne dlho kým zmizla. A bolo to veľmi bolestivé... Tvorili sa mi asi 3 nové vyrážky za týždeň. Čo sa týka kožných lekárov, to asi radšej ani nebudem komentovať. Proste tam nechoďte, lebo je to strata času a nervov. Akné mi ustúpilo asi pred pól rokom. Tak Vám napíšem, že dodržiavam a čo nie: Stravujem sa pestro (mierne obmedzujem pšenicu), mäso všetky druhy, kravské mlieko som zamenila za sójové, plesnivé syry len málokedy, kávu a alkohol neobmedzujem :) a som aj slabší fajčiar (asi 3 cig. denne), zubnú pastu používam už len takú, kt, neobsahuje Fluór. Pijem dvakrát denne Aloe Vera zriedené s vodou, ale pozor to Aloe Vera musí byť kvalitné, lebo na trhu sú rôzne viete čo. Čo sa týka kozmetiky, krém používam od Clinique. A to čo mi podľa mňa najviac pomohlo je mydlo Eben – čierne mydlo s aktívnym uhlím. Perfektne odmastňuje pleť a celý proces od objavenia vyrážky až po jej zmiznutie strasne urýchli. Používam raz až dvakrát denne. Nechám pôsobiť cca 15 minút a potom používam vodičku Jade s uhorkou a morskými riasami čo mi vlastne odporučili k tomu mydlu. Mydlo Eben aj Jade vodičku si vygooglite na nete. Krém si dávam len ráno, na noc nič. Trvalo my asi mesiac alebo alebo mesiac a pól kým sa mi pleť odmastnila a postupne sa tvorilo čoraz menej akné... Takže ak máte podobný problém skúste využiť moje skúsenosti :)

susana2

Mne pomohli niektoré veci odtiaľto www.lissett.sk , fajn recepty zadarmo, skôr verím prírodným veciam než niečomu s použitím chémie, ale ono to časom sa aj tak stratí :)

ferino

Mojmu synovi 17 rocnemu velmi pomohli vyrobky z konope. Tvar si umyval mydlom, natieral mastickou. Kedze akne su aj o strave, kazdy den jedol konopne semienka - jednu lyzicku. Do 2 tyzdnov sa mu to velmi zlepsilo. Teraz uz natiera mast raz za cas, ale stale je denne tie semienka. je velmi spokojny.
www.e-konope.sk

anicka-hanicka

skús sa opýtať nejakej známej či nemá žehličku na tvár alebo ak máš nejakú kozmetičku, nech vyskúša to, údajne to veľmi pomáha ;)

ivanuska265

Ahojte mladsia sestra má pomerne problémy s akné, naši moc nemajú peniažky nato aby jej kupovali drahú kozmetiku, ale nakoľko sa jej blížia narodky, tak uvažujem že jej kúpim nejakú tú kozmetiku alebo proste niečo na akné čo by pomohlo. Ja som však nikdy problémy s akné nemala a tak teda ani netuším čo by bolo fajn. Niekto nejaké rady?