Zemiaky. ano či nie?

sway.

Su dobre pri diete,preco by neboli?Pri diete nie su dobre rychle sacharidy,kvoli vykyvovaniu hladiny cukru v krvi.Vsetko ostatne zavisi od mnozstva a sposobu pripravy.
PS: je hadam jasne,ze aj z vhodnych potravin sa da priberat.Princip zdraveho chudnutia a priberania je v zasade ten isty,lisi sa len mnozstvo.
Ja aj tak nerozumiem podobnym otazkam,to sa chces pytat na vsetky potraviny zvlast?Ved si sprav trosku prehlad..

A - Z

Nemam zaujem sa natahovat.
Dobre, cesnak nebol dobry priklad. Ale co taka tekvica? 200 gramova porcia dusenej tekvice bez tuku a muky je idealna zeleninova priloha s este vacsim obsahom sacharidov, ako 100g zemiakov (co do mnozstva optimalny pomer). Len pripomeniem, ze medzi polysacharidy patria nielen zemiaky, ale aj zelenina.

matamata

A-Z ja som to skor myslela tak ze vsetky tie veci sa jedavaju pomerne malo..nie je to kazodenne jedlo ako zemiaky..este cesnak hej ale toho zjeme minimum..to sa asi nerata
ale ked si nepochopila tak nevadi

A-Z

matamata, no len mi tu neodpadni! :)
Asi si nepochopila pointu toho mojho porovnavania, ze skratka zemiaky nie su zdaleka nejakym dietnym preslapom, strasiakom co do obsahu sacharidov ako tu bolo mylne vykreslovanie.
A neviem, cim sa krmis ty, ale u mna sa v jeden den moze objavit - nieco z vymenovaneho - v obede repa aj vareny zemiak, vecer tekvica... Ci tebe sa to zda nerealne?

pampelis

doubledog, maslom len vymastim pekac a to si dam len na spicku noza, aby sa nepripiekli. hodim do truby a jem. nie na veceru, na obed. a k tomu nejaku zeleninu, uhorku napr.
a nejde mi o chudnutie, skor udrzanie vahy

doubledog

pampelis, pises, ze jedavas pecene zemiaky s maslom na veceru.
to neni bohvieco, ak ti zalezi na chudnuti.
pecene zemiaky maju vysoky GI, ked k nim pridas este aj maslo, a jes to na veceru, mas idealnu situaciu na priberanie.

vevericka

pampelis ..ved to som tym chcela povedat..polysacharidy su tie lepsie pri chudnuti..tazke ovsene vlocky na ranajky je jedna z tych velmi dobrych variant:)

Zemiaky 100g 2,6g bielkovin, 1,6g sacharidov 0,5g tukov 90kJ 21,6kcal plus su zdrojom vitaminov a mineralnych latok, ich GI je pri diete velmi priaznivy..jendoducho ich len treba vediet pripravovat..btw aj surove su fajn, v starej bylinkarksej knihe som nasla, ze stava zo suroveho zemiaku je dobra pri zaludocnych vredoch(pozor vsak na to ak klicia, vtedy surove nejst)

pampelis

tak sa dohodnite:D
ved polysacharidy obsahuju aj ovsene vlocky a tie jem kazdy den a nepriberam. v com su zemiaky ine?

vevericka

kriste zemiak studeny ci teply tale je to len zamiak a stale ma to site zlozenie..telpota tam toho vela nezmeni..rozdiel ako je rpivaeny ci ako hranoclek macany v oleje, alebo pripraveny na pare..
co sa tyka cukrov....telo ma viac prace polysachardmi..ako s jednoduchymi ich metabolizmus je o kvapku zlozitejsi a neskace glycka pri nich, ako ked si date jednoduche..a cim mensie aplitudy glycky tym menej sa vyskytuje vlci hlad..

matamata

a este jedna vec...len zemiaky z tychto potravin obsahuju skrob, co je polysacharid...tieto ostatne obsahuju prirodzeny cukor-monosacharidy..to sa neda porovnavat..