preco sa stale vidim tak nepekna..

Príspevok v téme: preco sa stale vidim tak nepekna..
skY

hmm...zeny vraj nikdy nie su spokojne, ale co ak...je tak fakt tak ze sa vam nepacia vase crty tvare, vobec nie su harmonicke, ako by mala zena byt..velmi ma to trapi, hoci to zahanam a dusim v sebe uz od puberty. Mavam obdobia nevyslovnej radosti, stastia, vtedy ziarim, rozdavam lasku a chodim ako slniecko, moj vyzor mi vtedy nepripada taky hrozny...ale potom pride obdobie kedy sa kontrolujem, stale zrkadlo..a potom ma to vnutorne zoziera ze nemozem byt ina...ako napr. ostatne..bije sa vo mne rozpor toho ze verim v to ze pritahujeme ludi svojou osobnostou, vyzarovanim, usmevom, a zaroven to ze som tak nedokonala...a ludia su v tomto velmi kruti taktiez...zaujimave je ze mam napadnikov,a nie malo... ale, uz som pocula aj taky vyrok ze co ak by si celi len vrznut preto maju zaujem...proste problem je asi len jedine a jedine vo mne....a v tom co som pocula v minulosti na moju osobu a vyzor,..nemozem sa toho zbavit v podstate toho perfekcionizmu spojeneho s nizkou sebadoverou...ako to riesite vy...:/

sweater

este mali doplnok k tomu :), myslim si ze ludia ktori na seba stale nechavaju sahat plastickeho chirurga, aby sa co najviac priblizili ´dokonalosti´ nebudu so sebou nikdy skutocne spokojny, nikdy stastny preto aky su, to je nieco co sa da dosiahnut len dusevnou vyrovnanostou, teda aspon si myslim... :)

sweater

v prvom rade si uvedom ze neexistuje nejaky dokonaly model muza/zeny ku ktoremu by mali vsetci vzhliadat a snazit sa mu co najviac podobat. a ano ludia su svine, co si budeme hovorit, mozno chalani co po tebe idu lebo ta chcu len na sex a mozno nie, je len na tebe to rozoznat. zacni si viac vazit sama seba, prestan sa triznit svojim vyzorom, prestan sa podcenovat, skus viac vnimat tie pekne veci co ti zivot prinasa, resp. ktore mas, nielen to co sa ti nepodari...

beskyd

jajka, ze "dokonale krasna ako modelka", to snad nemyslis vazne:) to sa uz tak dostala ta demagogia ludom pod kozu?
.
inak poznam taku zenu ktora je krasna, ale subjektivne sa citi ako skor menej pekna... problem je v tom ze chyba nie je v nej ale v spolocnosti ktora preferuje umelost a tuctovost.. a vychudnutost. vid bezne slovne spojenia a prirovnania "krasna ako modelka/vyzera ako z modneho casopisu" ktore skor svedcia o vacsej miere konformity s idealmi ktore nastavil modny priemysel a kozmeticke firmy nez s krasou ako takou, jedinecnostou, povabom, zenskostou. takze ak nevyzeras ako umela sliepka z nejakeho stupidneho platku, neznamena to ze si menej perfektna, akurat ze si viac svoja. otazne je kto to dneska vobec dokaze vnimat v tej zaplave gyca, vulgarnosti a dekadencie, to je uz druha vec...

jajka001_

skus sa tym nezaoberat. vsetci ludia maju svoje nedokonalosti. nedivaj sa do zrkadla a nestuduj sa vtedyked nie si spokojna a stastna, lebo vtedy ani nemozes dobre vyzerat. nezabudni ze krasa skutocne vychadza zvnutra, z toho, co vyzarujes. ludi nezaujima ci si dokonale krasna ako modelka. ak by si aj bola, aj tak by si na tebe nieco nasli, ak by chceli. vyhladavaj ludi ktorym nejde len o povrchnu krasu, a ti ktorym ide, ich nazormi sa nezaoberaj lebo riesia zbytocnosti.

bibi123

skY-s telom, tvarou s ktorou si sa narodila, budes zit dalsich minimalne 50 rokov. Cim skor sa naucis milovat sama, taku aka si, tym skor najdes v zivote pokoj a stastie. Vaz si, ze si zdrava. Kazdy ma nejake nedostatky, ale pokial sa na ne nezameriavas, tak si ich nema nikto sancu vsimnut...