Veliky strach

Príspevok v téme: Veliky strach
mamka777

Dobry den, viem ze väcsina z vas mi odpovie ze je to v tehotenstve normalne, ale ja mam proste velikansky strach co ak porodim predcasne.. Niekde som sa docitala ze tvrdnutie brucha je normalne leboze maternica je sval, ale ze caste tvrdnutie brucha v tehotenstve moze znamenat aj predcasny porod.. mne brucho tvrdne aj niekolkokrat za den od asi 4.mesiaca. teraz som v polovici 6.mesiaca.. doktorke som vzdy zabudla povedat co sa deje, zatial sa nic nestalo, ale bojim sa :((
A dneska som mala taky divny tlak dole na vagine, ako keby sa volaco tlacilo jemne von, a stvrdlo mi riadne brucho, ale o chvilu nic.. ci ide len o moj zly a vsugerovany pocit, alebo ??
moja mama ma ukludnuje ked mam strach tym, ze mi povie ze to nic neni, ze to iba mala tlaci na nejaky nerv, alebo na nejake citlive miesto..ze pokial nekrvacam, nemam nic vraviet, leboze ona sa stazovala na kazdu bolest a potom sa v nej sparali az z toho zacala krvacat a skoro potratila.. tak vzdy ked sa nieco deje, len trpnem a bojim sa :((( poradte prosim
p.s.: pohyby mam pravidelne, a aj na 3D sone doktor potvrdil ze je vsetko v poriadku. lenze od vtedy ubehol uz takmer mesiac.. mohlo sa daco zmenit?

mamka777

takze tvrdnutie brucha je v poriadku pokial nepresahuje takych 15krat za den. dneska som bola u doktorky a bolo mi povedane ze nesmiem lezat na chrbte, ale skor na boku, v nevyhnutnych pripadoch v polosede, lebo ze ked lezim na chrbte tak mi mala tlaci na nejaku dutu zilu a ja mam potom nedostatok kyslika ktory moze sposobit moje skolabovanie, preto ked som na chrbte tak mi tvrdne brucho, ze vraj mi tym mala dava najavo aby som zmenila polohu lebo ze ta v ktorej som nieje v poriadku. :)))

mamka777

no mne brucho tvrdlo tak od 4.mesiaca pravidelne, teraz je to uz sice lepsie neni to tak casto ale je to kazdy den.. je to dost neprijemne, jedine co ma trosku ukludnuje je ze stale citim pohyby..
no to ma nenapadlo ze to moze byt aj kvoli malo oddychu, v poslednej dobe sa dost nahanam, vybavujem, obeham aj cele mesto a kedze nemam rada moc vybavovacky tak sa snazim co najrychlejsie, kolkokrat uz ani dychat nevladzem, dost sa ponahlam a stava sa ze aj dost tazky nakup beriem sama domov, ked priatel marodi a nema vychadzky... skusim to magnesium a uvidim, ale aj tak to radsej veru poviem doktorke... dakujem za rady..

netehulka1

Ked tvrdne, daj si magnezium a vyloz nohy hore a oddychuj. Popripade si lahni. Ja som oddychovala casto a preto mi brucho velmi netvrdlo. Az teraz ku koncu, ale to uz je teraz v poriadku.

mamka777

no doktorke idem najblizsie 11.3.
a tiez som jej to nehovorievala z obav, predsa len je to moje prve a mozno robim z komara somara, mozno pri druhom to uz bude ine uz budem vediet co ma caka, ale veru poviem o tom tvrdnuti doktorke, este sa mala ani nenarodila a uz teraz ju strasne lubim a nezvladla by som keby sa jej daco stane...

otazocka365

ahoj..no o tom tvrdnuti bruska kludne povedz doktorke, akurat tak ti predpise magnezium...podla mna sa nemusis zbytocne obavat