jedlo v amerike

Príspevok v téme: jedlo v amerike
americanka

chcem sa spytat ako sa da stravovat v amerike ak clovek nechce prist 100 kilovy? je pravda ze clovek aj keby tam jedol zeleninove salaty (bez dressingov samozrejme!!) tak z toho priberie lebo tam je ina konzistencia a do vsetkeho pchaju hormony? ci co...a ovocie do iste ci aspon ovocie a zelenina su normalne?
(pocula som totizto ze do masa sa pridavaju nejake hormony a z toho prave sa tam pribera...)

sjuuuzzi

Moja vtedy 22 ročná kamoška(bývalá pppčkarka) išla do Ameriky na 3 mesiace,niekedy v období leta ... Vrátila sa štíhla a krásna a myslím ,že odvtedy sa stále striedmo stravuje a váhu si teda aj udržala,už je tomu pár rokov.Takže stačí si to urovnať v hlave,športovať a vylúčiť možno zákl.hnusy ako fast foody,sladké vody a zákusky napr.Ked si das musli,zeleninu,ovocie,rybku,cestoviny,syr,cerealnu tycinku alebo neviem co vsetko v malom mnozstve,urcite nepriberies.A inak ,aj v USA su slovenske obchody ;-) Cross fingers

kamoska

Ja si myslim, že hlavný problém tam je taký, že amíci v reštauráciách majú také veľké porcie, ktoré sú asi 3x také ako u nás. A aj ked zjesč iba polovicu, tak vlastne zješ 1,5 porcie a nie jednu. Takže vždy keď budeš v reštike a donesú ti jedlo, tak sa nepozeraj na tých čo sú okolo, lebo oni zjedia úplne všetko, ale zamysli sa, koľko z toho by si normálne zjedla, oddel si to na tanieri a zjedz len vyčlenenú časť. Ďalšia zrada je v tom, že všetko majú "low fat", nemá to chuť na ktorú si zvyknutá a preto namiesto jedného nízkotučného alebo stredne tučného jogurtu zješ 2 alebo tri. No a tie ich beztukové jogurty (0% tuku)sú plné cukrov a želatíny a keDˇsi pozrieš kalorickú hodnotu , tak odpadneš.

jaanna

ja som tam stravila 5 tyzdnov a nepribrala som-jedla som,co mi ponukli,ale hamburger mi nenukali,lebo vedia ,ze to nezjem...xixi jedla so vela ovocia a zeleniny,ale to mali dopestovane vo svojej zahradke...mala som dost pohybu,aby som nepribrala...xixixiTak sa neobavaj-tam dostanes kupit,co len chces...Prijemny pobyt.

merykay

Podľa mňa nie je až taký problém v potravinách, ale v ľuďoch - či sú v strese, či v pohode, stále len žerú, doma nerobia nič, len sa váľajú pred telkou a napchávajú sa všelijakými čipsami. Náš človek na to nie je zvyknutý, američanka - neboj sa, že priberieš, tí tučniaci sa ti budú hnusiť a budú ti slúžiť ako odstrašujúci príklad. Prajem ti veľa pekných zážitkov v tej Amerike ....

ana_bella

americanka neboj, ani si neuvedomis ako rychlo prejde ten mesiac a ked si budes davat pozor nepriberies. Ja som proste spravila chybu. Ovocia je tam neskutocne vela a aj suchare najdes.

Ja som si zrejme neuvedomovala to, ze som pribrala, lebo vsetci okolo mna boli odo mna tucnejsi, a vela som sportovala takze som nepribrala az tak vela do tuku ako do svalov, moje oblecenie mi bolo stale dobre.

zacudovana

americanka, kym pojdes do Ameriky, chod najskor na dlhodobu terapiu k psychologovi, lebo to co pises naozaj nie je normalne... (Nebolo to myslene ako podryp!)

americanka

hambuergery jest nebudem ani ziadne polotovary, ide mi o to ovocie a zeleninu ci sa mam obavat aj toho
a budu sa tam dat najst nejake suchare? ti co tam boli, poradte :)

Simonella

ale co stresujes.. ides len na mesiac tak nepriberies asi 20 kil.. ked nebudes jest od rana do vecera hamburgery ale das si sem tam aj salt ako pisala bašulka tak sa nemas coho bat.. a uz vobec nie tych hormonov.. oni to tam jedia na kvanta, ty len jedz kolko zvladnes.

0vecka

to je blbost ... akoze mozu byt tie jedla sladsie a tucnejsie ale urcite to nieje tak dramaticke ako to tu niektori opisuju....