Aspergerov syndróm

Príspevok v téme: Aspergerov syndróm
Penguin

Dobrý deň. Potreboval by som pomoc. Je mi 23 rokov a domnievam sa, že by som mohol mať Aspergerov syndróm. Dosť som si o ňom naštudoval a veľa z uvedených symptómov na mňa sedí, ale neviem na koľko som objektívny. Spravil som si aj AQ test kde som dosiahol 35 bodov čo by zodpovedalo AS. V podstate si želám mať tento syndróm pretože by vysvetľoval strašné veľa veci v mojom živote. Je vlastne možné aby som na to prišiel sám? Ak ma dakto skúsenosti s týmto a vedel my poradiť ako ďalej bol by som veľmi vďačný.

vebe

Mozno nemas uplne kompletny Aspergerov syndrom ale splnas len niekotre kriteria a mas niekto crty aspergera. Moj syn si tieto veci tiez nastudoval a identifikoval sa tiez pomocou testu na internete s tymto syndromom, hoci si myslim, ze tiez ma len niektore crty. ked bol mensi, mali sme s nim komunikacne problemy, navstivili sme aj detskeho psychologa a jeden krat aj psychiatricku, ktora povedala, ze je normalny, ale ma niektore autisticke crty. Myslim, ze mu velmi pomohlo, ze si tieto veci nastudoval, ze je k tomu kriticky a ako on sam hovori, prauje na sebe, lebo si uvedomil ze je dolezite komunikovat s ludmi. Vypracoval sa na cloviecika, ktory sa naucil komunikovat s ludmi a to je to podstatne. Priznacne je, ze ide o jedincov s vysokym IQ, ktori mavaju komunikacne problemy a maju problem si najst kamaratov, lebo myslenie tychto deti je ine ako myslenie tych ostatnych, oni vidia suvislosti, ktore ini nepostrehnu. Aj pre nas bolo dolezite si uvedomit ked bol mensi, kde problem viazne a naucili sme sa s nim komunikovat. Ak mas problemy, tak dolezite je si to pripustit a vyhladat pomoc, psycholog ti moze vela pomoct. To nie je hanba, ak clovek potrebuje psychologa,ludsa dusa je komplikovana, nemusime vediet vsetko zvladnut. Moj syn je teraz fakt super a v pohode.

jajka001_

tak si skus zatial nastudovat sam o tom odborne materiali a tiez najdi fora na nete kde sa zdruzuju rodicia takych deti, co ti poradia

Penguin

No ale to je asi ten problém mne robí problém o tom napísať aj na podstate anonymnom fóre, nie to ešte ísť psychológovi ale aj tak diky za radu asi to zatiaľ nechám tak kým nedoštudujem a začnem to riešiť až potom zatiaľ mam aký taký systém ako prežiť v spoločnosti ale aj keď ma tato otázka dosť trápi čo mi je...

jajka001_

myslim ze je to mozne, aby si si mohol byt isty je vsak potrebne navstivit psychologa, ten ti aj poradi v com potrebujes