Farbenie vlasov - par otazok + mýty a pravdy

Príspevok v téme: Farbenie vlasov - par otazok + mýty a pravdy
j.a

Pocas menstruacie by sa nemali farbit vlasy. (PRAVDA alebo MYTUS?)

Farbenie vlasov je najlepsie ak je mesiac v znameni leva alebo panny. (PRAVDA alebo MYTUS)?

Koli horucej vode skor schadza farba.(PRAVDA alebo MYTUS)?

Zavisi farbenie vlasov od toho,kedy su umyvane?(cerstvo umyte,den predtym umyte,dlhsie neumyte,...)Ci to nema vplyv?

Ovplyvni vysledok farbenia vlasov,ak som si robila masku,pripadne preliv?(pred farbenim)

Mate neake osvecene triky,aby vam farba vydrzala co najdhsie? (zevraj citron alebo ocot,...)+pridajte svoje triky

+ mozete tu dopisat hociake veci ohladom farbenia,co vam len napadne.:)

dakujem:)

zuzi74

myrina obavam sa, ze ked si nafarbis vlasy a pouzijes len cistu vodu, dostatocne farbu nevymyjes z vlasov a pokozky. Vtedy by som pouzila osobne aspon nejaky setrny sampon, taky ktory moc nepeni. Farbis si len raz cas predpokladam, takze po ine dni mozes pouzivat len cistu vodu, pripadne pridat jedlu sodu do nej.

zuzi74

1) Je to pravda, pri menstruacii ti nemusi farba chytit dokonale, mam odskusane na sebe.

2)S tym skusenost nemam ani som o tom nepocula.

3)Horuca voda je vseobecne tabu pre vlasy a pokozku. Vysusuje. Na umyvanie postacuje letna voda a na zaver studena pre lesk, uzatvori povrch vlasu a redukuje tvorbu mazu.

4)Vlasy rozhodne neumyvat cerstvo pred farbenim, cim viac mastne tym lepsie. Maz ti obali vlas a tym ho chrani, rovnako pokozku hlavy. Pred farbenim treba riadne rozcesat vlasy, aby sa odstranili zvysky z tuzidiel a lakov a aby sme maz tahali po dlzke vlasu.

5)Masku pred farbenim tiez nedoporucujem. Silikony ti obalia vlas a neprenikne do nich dobre farba.

6)Ak si po nafarbeni umyvate po par dnoch prvy krat vlasy, je dobre ich na zaver preplachnut octom zriedenym s vodou, zafixuje lepsie farbu na vlasoch.

myrina

máte niekto skúsenosti s metodou umývania vlasou čistou vodou a pravidelným dofarbovaním? Ide to dokopy? Či je to absurdum?

ni-ka

markaras-ja si farbim vlasy tak po troch dnoch od ozmyvania,ked uz zacnu mastniet...potom ich ta farba tolko nenici...ked su cerstvo ozmyvane-odstrani sa z nich mazivo,su krehke a farba by ich mohla spalit...tou povrchovou mastnotou sa vlas vlastne chrani...
ak si farbis cele vlasy tak si ich predtym preces aby sa vycesali zvysky laku a tuzidla,ak len korienky tak netreba robit nic,len naniest farbu :-)

markaras

Ja mam vlasy velmi jemne a riedke a zial dost sedive, takze si farbim, ale ked je napisane, ze pred farbenim neumyvat a ja mam na vlasoch napr. po troch dnoch - kondicioner, tuzidlo a lak tak ako potom?
Umyt, neumyt, vycesat?! To je moja vecna dilema.

vsevedka

K tomu umyvaniu vlasov pred farbenim, asi tolko: kedysi bolo v navodoch-umyte si vlasy pred farbenim jemnym samponom, d n e s su vacsinou doporucenia, ze vlasy pred farbenim netreba umyvat (koli tomu, ze prirodzeny maz obali jemne pokozku hlavy i vlasov a naslednym farbenim sa tak neznicia, nevysusia. Ja, kedze sa mi vlasy mastia velmi rychlo umyvam si ich, ale 1 den pred planovanym farbenim, pretoze si myslim, ze ked su vlasy neumerne mastne, farba tak dobre nechyta.

Roznia sa navody, ci pred farbenim vlasy namocit, alebo nie. Vraj na suchy vlas farba lepsie prilnie a tak to niekedy doporucuju. Ale pred 2 dnami som si davala Loreal Casting a tam zase pisali, ze vlasy neumyvat, ale navlhcit a zvysnu vodu jemne otriet uterakom. Tak som to urobila aj ja a ked porovnavam, tak faba sa mi lepsie nanasala na vlhke vlasy a aj sa rovnomernejsie nafarbili, ako ked som si ich v minulosti farbila suche.

Sampon pouzivam Frucstis color, na farbene vlasy a fakt su po nom leskle, kondicioner pouzivam ten, ktory je prilozeney k Lorealke, pokial sa mi neminie a vydrzi mi dost dlho, pretoze ja mam dlhe vlasy a na tie, kedze sa mi mastia nanasam kondicioner len na koceky, resp. poslednu tretinu dlzky vlasov.

Na ozivenie farby pomaha aj pridat do poslednej vody na oplachnutie vlasov trosku octu (pouzivam jablcny, alebo par kvapiek citronu).

Kto ma blond vlasy moze si oplachovat harmancekom, kto tmave odvarom zo zihlavy.