Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nakláňanie nôh pri korčulovaní

RNG

Nuz ja som prezil svoj zivot s plochymi nohami, zvnutra oslapanymi topankami a nijak som nebol na tom horsie, ako ini ludia. Vlozky od ortopeda, dobre drahe som vyhodil, lebo som mal take bolesti, ze som to nevedel zniest.Inac mi ani tie ploche nohy, ani slabsie clenky nijak nevadia uz vyse 65 rokov.
Tak to asi uz dozijem bez prispievania ortopedom.
Nehovorim, ze to musi platit pre kazdeho.

kolieskova

vďaka za rady. nemám ploché nohy, ale jak hovoríte, asi nie som sama na tom takto. teraz mám nové korčule, kvalitnejšie, uvidíme, ako to s nimi bude :) RNG, na teniskách som si to tiež všimla, hej. kvôli tomu treba ísť k ortopédovi?

jankaaaaaaa

nemas ploche nohy? ak ano mala by si navstivit ortopeda , moze to mat horsie nasledky ako opotrebovane kolieska na korculiach :)

RNG

Ja som to mal opd detstva, pri korculovani na lade, je to hlavne zo sliach clenka, ked su oslabene, tak sa naklonia dovnutra.
Nakoniec to poznat aj na topankach, ked sa odieraju zvnutra viac ako zvonka.
Ortopedovia maju na to specialne vyrovnavacie vlozky do topanok,.
Ja by som si z toho ale nic nerobil, kolieska sa daju menit aj obracat.

Michal_PU

Pokiaľ viem, tak väčšina bežných korčuliarov má vnútornú stranu koliesok viac opotrebovanú... Však aj v návode je napísané o vymieňaní koliesok medzi sebou pre rovnomerné opotrebenie. Samozrejme je niečo iné, ak má niekto pri jazde vpred korčule 50cm od seba aj keď ich chce mať pri sebe.

goccia

robi si z teba srandu

ja som na tom podobne ako ty, a myslim, ze to je len nespravna technika a trenovanim sa to da "prekonat" a naucit spravne.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

nakláňanie nôh pri korčulovaní - Fórum - ZDRAVIE.sk