Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako vedia výrobcovia potravín kolko ma ta ich potravina KJ?

kids

mate59 vidim ze sa vyznas
nevies ako je to s ribezlovym vinom Raca
to ma Raca tolko ribezli, ze moze vyrabar tolko ribezloveho vina< dik

helena.j

kalorimetricky sa da presne urcit, kolko ma dana latka kJ, tusim este na strednej sme robili taky pokus s orechom a zistovali jeho energeticku hodnotu :-)
a bielkoviny tuky a cukry to su jednoduche stanovovacky v labakoch

mataBB

no pokial viem tak sa to jednoducho vypocita podla zlozenia, ved predsa vedia co v tom je a na to su tabulky, co ma kolko kj...a nesmie sa to len tak napisat na obal...ja co poznam ludi, ktori pracuju v potravinarskom priemysle tak viem, ze tie hodnoty si neurcuju samotne podniky, ale ine laboratoria na to specializovane a certifikovane

mate59

každý výrobok je podrobený laborat. testom,tam sa urobí rozbor a je to. Viem pri víne sa tiež zisťuje zvyšný cukor, obsah alkoholu, kyselín, prchavých kyselín,popol, bezcukorný extrakt,farbivá, kovy a spústa iných vecí.
Napr. konzervárne majú svoje vlastné labáky, častokrát sú už akreditované.

akaluka

dobre a odkial maju tie bielkoviny cukry tuky atd atd ... cakala som takuto jednoduchu odpoved, ktoru pozna naozaj kazdy tak sa tu neprevysuj nad tych co mozno tato tema zaujima... a niesom anorekticka aj ked postavu bez tuku by som brala...

tpch

Stanovia kolko to ma bielkovin, tukov a cukrov a jednoducho to vypocitaju (sucet a nasobenie ovlada kazdy)..si dalsia podozrievava anorekticka?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako vedia výrobcovia potravín kolko ma ta ich potravina KJ? - Fórum - ZDRAVIE.sk