Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Trombóza pravej nohy - Postrombotický syndróm

Príspevok v téme: Trombóza pravej nohy - Postrombotický syndróm
PACIENT1983

V roku 2007 som prekonal hlbokú žilovú trombózu v PK od lýtka prakticky až do panvy. Táto sa mi časom rekanalizovala, ale len minimálne. Posledné vyšetrenia boli, že mám hlboké žily prakticky uzavreté až do panvy.
Budem brať už pravdepodobne doživotne antigoagulačnú liečbu warfarinom, beriem detralex, poctivo 365 dní v roku nosím kompresnú stehennú pančuchu. Ráno si osprchujem nohy aj studenou vodou. V práci sa snažím nohu polohovať a pohybovať s ňou nakoľko mám sedavé zamestnanie. Snažím sa v poslednej dobe aj pravidelne plávať.
Noha aj napriek tomu stále pobolieva, čo je hlavne psychicky veľmi vyčerpávajúce. Bolesti mávam aj v noci. Večer mávam nohu opuchnutú a boľavú. Hľadám niekoho s podobným osudom, ktorý by mi vedel poradiť ako zmierniť tieto ťažkosti, bolesti, zmierniť opuchy. Urobiť čokoľvek čo by mohlo zmierniť tento stav ? Vopred ďakujem za Váš príspevok.

k.komackova

Ahoj,
volam sa katarina, mam 26 rokov a mam trombozu hlbokych zil.
rada by som sa s niekým o tom porozprávala, ako s touto chorobou žijete, čo ste zmenili vo svojom živote a tak…nepoznám nikoho, som chvíľami bezradná z malého množstva informácií od lekárov..
KONTAKT k.komackova@gmail.com

PACIENT1983

Pozna niekto nejake dobre cviky na tvorbu kolateralnych zil ?
Co pouzivate na posilnenie zil ?
Ja detralex 2 tbl. denne, vitamin C s obsahom Rutínu, Hesperidínu a Bioflavonidmi a Pohánku.
Viete mi odporucit este nieco ucinne ?
Vdaka

RNG

Nuz ja som tam uviedol link, ktory uvadza 8 roznych lekarskych studii kolektiovov , a dalsich 7 lekarskych abstraktov z roznych lekarskych casopisov, ale ked vam to nestaci, tak si berte warfarin. Ja sa radsej budem drzat neskodnych a ucinnych doplnkov, ci to beni lekari poznaju alebo nie. Mne staci nazor a vysledky prace odbornikov na tieto veci okolo enzymov.
Na nazory beznych haematologov, co vedia len to, co ich naucili na skole kontrolovanej farmaceutickym priemyslom vela nedam.

Az sa ti budu tie trombozy opakovat aj napriek braniu warfarinu, mozno si spomenies na tie fibrinolyticke enzymi vo forme potravinovych doplnkov, ktore su ucinne aj napriek tomu, ze ich tvoji lekari nepoznaju

PACIENT1983

Bobael, s prihladnutím na náš podobny zavazny zdravotny stav by som nemenil liecbu warfarinom. Pripustam ze mozu byt pripravky, ktore mozu napomahat riedeniu krvi a rozpustaniu, ale pokial nevidim klinicku studiu tak to nebudem riskovat.

Bobael

llek...dakujem za tvoj prispevok a dodavam presne ako si napisal mam to geniticky podmienene , cize zdedila som dve mutacie a to V Leiden a MTHFR co je najtazsia a najlahsia mutacia a to v heterozygodnej forme .....
dakujem tiez ,,zrzavej " za jej rady presne na tuto cestu som sa dala(zahranicne odborne publikacie) . Zistila som , ze je prave v testovani novy liek na riedenie krvi miesto warfarinu a vyzera to velmi slubne.Kto berie WF tak vie ako si musi davat pozor pri stravovani a uzivani inych liekov....

RNG

ani ti na to zodpovedat neviem, lebo samotny warfarin casto sposobuje krvacavost, preto treba na to iny pristup nez branie warfarinu.
Ten ti ani neodblokuje cievy, lebo nema fybrinolyticky a trombolyticky ucinok a obcasne uspevhy s nim su teda vlastne len zavisle od zvysenia vyroby telesneho enzymu plazminu, ktory rozbije zrazeniny, ale na to sa spoliehat ked sa ti vytvara tych zrazenin plno tj telo nevytvara dost plazminu je nerozumne. Treba ti dodat , to co telu zrejme chyba,inac by sa tie zrazeniny nevytvarali, fibronolyticky enzym s podobnym ucinkom, ako plazmin.A to je nattokinaza, tiez lubrokinaza a serrapeptaza.
A ja sa veru s tymto uz lucim, lebo mate prilis tvrde hlavy a nechcete pochopit, ze je tu ine riesenie, nez vam vasi lekari poskytuju a ze je to tiez rada od kvalifikovanych a znamych lekarov.
Literatury som uviedol dost, ktory to chce dalej studovat, je toho dost aj na internete, nie je to nic noveho.
DIXI.

PACIENT1983

Ok rad okolo riedenia bolo dost, diky. Na to com sa pytal, ci mozem sucasne brat warfarin a tie pripravky s fibrinolytickymi ucinkami bez rizika krvacania som nedostal...
Vie mi niekto poradit este ako pomoct tvorbe kolateralneho obehu... Ci mate najake skusenosti s realnymi vysledkami k lepsiemu v tomto smere ?
Vopred Dakujem za info

RNG

Blbne mi pocitac.
Inac na margo tych co si nahradili warfarine a fraxiparine nattokinazou,tych par, co osobne poznam maju dnes vsetky krvne skusky v poriadku.
Samozrejme to museli urobit "tajne" zo strachu pred lekarskym vyhrazanim sa , ze ked ich nebudu pocuvat, zomru.A je to velmi silny argument, malokto sa odvazi proti ich autorite nieco povedat.
Na stastie, ja mam rady skupiny lekarov v ich periodikach , kde odporucaju rozne fibrinolyticke enzymi miesto chemickych riedicov krvi, takze ten pocit strachu, ze robim nieco ine, nez mi moj lekar nakazuje pod hrozbou smrti(nie odporuca....) osobne nemam, lebo sa drzim lekarskych rad, len inych lekarov.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Trombóza pravej nohy - Postrombotický syndróm - Fórum - ZDRAVIE.sk