Trombóza pravej nohy - Postrombotický syndróm

Príspevok v téme: Trombóza pravej nohy - Postrombotický syndróm
PACIENT1983

V roku 2007 som prekonal hlbokú žilovú trombózu v PK od lýtka prakticky až do panvy. Táto sa mi časom rekanalizovala, ale len minimálne. Posledné vyšetrenia boli, že mám hlboké žily prakticky uzavreté až do panvy.
Budem brať už pravdepodobne doživotne antigoagulačnú liečbu warfarinom, beriem detralex, poctivo 365 dní v roku nosím kompresnú stehennú pančuchu. Ráno si osprchujem nohy aj studenou vodou. V práci sa snažím nohu polohovať a pohybovať s ňou nakoľko mám sedavé zamestnanie. Snažím sa v poslednej dobe aj pravidelne plávať.
Noha aj napriek tomu stále pobolieva, čo je hlavne psychicky veľmi vyčerpávajúce. Bolesti mávam aj v noci. Večer mávam nohu opuchnutú a boľavú. Hľadám niekoho s podobným osudom, ktorý by mi vedel poradiť ako zmierniť tieto ťažkosti, bolesti, zmierniť opuchy. Urobiť čokoľvek čo by mohlo zmierniť tento stav ? Vopred ďakujem za Váš príspevok.

Bobael

policosanol-potravinový doplnok určený na zníženie LDL cholesterolu ("zlého" cholesterolu) a zvýšenie HDL cholesterolu ....neda mi nekomentovat dane prispevky....prekonala som uz min. 3 trombozy PK a momentalne sa uz druhy rok trapim s plucnou emboliou , ktora vznikla po trombozach... som na antikoagulacnej liecbe do konca zivota a mam podobne problemy ako pacient 1983....ale v ziadnom pripade by som v momentalnej situacii nezamenila warfarin za prirodny liek, o ktorom som v zivote nepocula.. co sa tyka tych problemov s opuchom PK riesim to castym vykladanim nohy a vecer si jemne nohu natieram ...(Lioton 100.000)...aspon nejaka ulava ....pri liecbe warfarinom odporucam prestudovat , respektive si zakupit malu knizocku.....Dieta pri antikoagulacnej liecbe -odporucam...v letaku k lieku je velmi malo informacii....

RNG

Poznam viacero ludi, co nahradili warfarin ovela ucinnejsou nattokinazou, ktora nielen riedi krv, ale aj rozbija krvne zrazeniny(fibrinolyticky ucinok, trombolyza)
Je viacero enzymov s podobnou funkciou, ako nas vlastny fibrinolyticky enzym , plazmin. Okrem nattokinazy je aj lubrokinaza, serrapeptaza a ine, ktore sa daju brat ustne ako potravinove doplnky bez akychkolvek skodlivych postrannych ucinkov.