Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Biely jazyk - v poriadku?

Príspevok v téme: Biely jazyk - v poriadku?
andrea28

uz som tu raz temu biely jazyk mala. to som sa tym zacala zaoberat, lebo so citala, ze to v poriadku nie je. tu mi niektori pisali, ze to moze byt dokonca kandida.
sla som k obvodnej, ta mi sice testy na kandidu spravit nedala, ale poslala ma na gastro. tam mi robili aj kolonoskopiu, aj gastroskopiu. pri kolono mi sice vzorky nebrali, ale nebol dovod. moja prva otazka je, ci je mozne, ze mam kandidu ale nebolo to na kolono vidiet? proste ziadna plesen na stenach criev, ani v zaludku. moze byt kandida zazrata uz hlbsie, ci ako to je?
po kolonoskopii ma este objednali na gastroskopiu. tam mi brali vzorky zo zaludka, lebo tam bol nejaky zapal. bolo to podozrenie na helicobactera, ale dnes som tam volala, ten sa nepotvrdil a je to v poriadku. (aj ked teda neviem co to je za zapal, idem si tam po vysledky, tak sa na to spytam)
takze moja dalsia otazka je, je v tomto pripade u mna biely jazyk v poriadku? myslim, ze asi u mna nesymbolizuje nejaku skrytu chorobu ak mam creva aj zaludok ok.
mozno si vypytam este nejake vysetrenia skrz usta(zubarka a podobne), ale zas natolko mi ten jazyk nevadi, aby som opat behala po lekaroch.

Kycera

Martin,
Ty si asi ešte nepočul o tom, že povlak z jazyka sa má zoškrabávať?! Mimochodom, čo má lekár z krčného spoločné so žalúdkom? To je v kompetencii gastroenterológa! Len ten Ti môže povedať či sa jedná/nejedná o reflux! Aj keby si ho mal, nič to nemení na veci, že ten nemá nič spoločné s povlakom!!!
Môžeš si k tomu pridať mlganie slnečnicového oleja.

mattkaa

Mne sa osvedcil Bactoral - ustne probiotikum, tiez mam problemy s kandidozou v ustach, a byvam casto chora na antibiotikach.

martin9856

Ahoj vie mi nekto poradit mam uš asi dva tizne biely jazyk bol na krčnom odeleny a tam mi povedaly ze zami nezatvara zaludok a kiselina zo zalutka sami vracia spet a ze preto mam biely jazyk ale jas mislim ze jeto kvasinkova infekvia kandida ktoma stim skusenosti porate dakujem

fiala

biely jazyk = vo vacsine pripadov malo vody. treba viac pit a hlavne cistu vodu. tu nedokaze nic nahradit, ani stavy, ani caje. normalny dospely clovek - zena musi vypit minimalne 2 litre vody za den. tuto radu som dostala od liecitelky. predtym som tiez skoro nepila ale donutila som sa. citim sa ovela lepsie a jazyk mam stale krasny ruzovy. precitajte si nieco o vode aka je to zazracna tekutina ved vacsinu nasho tela tvori voda. ked jej dodavame malo tak sa nemozeme cudovat ze mame tisice chorob.voda je zaklad zdravia.

rudolf0905

vsimnite si cernochov napr vo filmoch,vetsina z nich ma biely povlak na jaziku a kandidu nemaju...ale to neznamena ze su ok....spravne tu odznelo ze treba viac pit plus treba vylucit,ci aspon znizit jedenie bieleho peciva,lebo telo ak nema dostatok tekutin,tak sa v crevach ta biela muka doslova lepi na steny a vidiet to pekne na jazyku...na zaciatok pite vela doma odstavovanych stiav,alebo aspon tych nesladenych nahrad z obchodu,100% na pomarancova celkom dobre cisti steny criev....tak isto cista voda z citronom na včas lačno je dobra o) atd

kayla5

ahojte, mam biely povlak na jazyku ktoreho sa neviem zbavit ani ked pouzivam skrabku(po pouziti ma az boli jazyk a potom ju nemozem na druhy den pouzivat) myslite ze to bude candida? dost casto ma aj nafukuje.. ako sa to da liecit, ak poprosim obvodneho da mi spravit nejake testy?

oriešok

Biely povlak na jazyku taktiež znamená oslabenie plúc. Napríklad ak aj fajčíš, tak máš zahumusené plúca a takto sa to prejaví. Alebo ani nemusíš fajčiť a máš s nimi problémy. Tiež to môže znamenať znečistený tráviaci trakt, najmä hrubé črevo. Nemyslím si, že ide o chorobu, ale o príznak oslabenia orgánu.

H2O

a take že USG nič? biely jazyk by mal indikovať nešpecificke traviace problemy, može isť trebars o chronicku pankreatitidu, keď tak si kup napr. pankreolan a po par dňoch uvidiš ..

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.