Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Biely jazyk - v poriadku?

Príspevok v téme: Biely jazyk - v poriadku?
andrea28

uz som tu raz temu biely jazyk mala. to som sa tym zacala zaoberat, lebo so citala, ze to v poriadku nie je. tu mi niektori pisali, ze to moze byt dokonca kandida.
sla som k obvodnej, ta mi sice testy na kandidu spravit nedala, ale poslala ma na gastro. tam mi robili aj kolonoskopiu, aj gastroskopiu. pri kolono mi sice vzorky nebrali, ale nebol dovod. moja prva otazka je, ci je mozne, ze mam kandidu ale nebolo to na kolono vidiet? proste ziadna plesen na stenach criev, ani v zaludku. moze byt kandida zazrata uz hlbsie, ci ako to je?
po kolonoskopii ma este objednali na gastroskopiu. tam mi brali vzorky zo zaludka, lebo tam bol nejaky zapal. bolo to podozrenie na helicobactera, ale dnes som tam volala, ten sa nepotvrdil a je to v poriadku. (aj ked teda neviem co to je za zapal, idem si tam po vysledky, tak sa na to spytam)
takze moja dalsia otazka je, je v tomto pripade u mna biely jazyk v poriadku? myslim, ze asi u mna nesymbolizuje nejaku skrytu chorobu ak mam creva aj zaludok ok.
mozno si vypytam este nejake vysetrenia skrz usta(zubarka a podobne), ale zas natolko mi ten jazyk nevadi, aby som opat behala po lekaroch.

fiala

biely jazyk = vo vacsine pripadov malo vody. treba viac pit a hlavne cistu vodu. tu nedokaze nic nahradit, ani stavy, ani caje. normalny dospely clovek - zena musi vypit minimalne 2 litre vody za den. tuto radu som dostala od liecitelky. predtym som tiez skoro nepila ale donutila som sa. citim sa ovela lepsie a jazyk mam stale krasny ruzovy. precitajte si nieco o vode aka je to zazracna tekutina ved vacsinu nasho tela tvori voda. ked jej dodavame malo tak sa nemozeme cudovat ze mame tisice chorob.voda je zaklad zdravia.

rudolf0905

vsimnite si cernochov napr vo filmoch,vetsina z nich ma biely povlak na jaziku a kandidu nemaju...ale to neznamena ze su ok....spravne tu odznelo ze treba viac pit plus treba vylucit,ci aspon znizit jedenie bieleho peciva,lebo telo ak nema dostatok tekutin,tak sa v crevach ta biela muka doslova lepi na steny a vidiet to pekne na jazyku...na zaciatok pite vela doma odstavovanych stiav,alebo aspon tych nesladenych nahrad z obchodu,100% na pomarancova celkom dobre cisti steny criev....tak isto cista voda z citronom na včas lačno je dobra o) atd

kayla5

ahojte, mam biely povlak na jazyku ktoreho sa neviem zbavit ani ked pouzivam skrabku(po pouziti ma az boli jazyk a potom ju nemozem na druhy den pouzivat) myslite ze to bude candida? dost casto ma aj nafukuje.. ako sa to da liecit, ak poprosim obvodneho da mi spravit nejake testy?

oriešok

Biely povlak na jazyku taktiež znamená oslabenie plúc. Napríklad ak aj fajčíš, tak máš zahumusené plúca a takto sa to prejaví. Alebo ani nemusíš fajčiť a máš s nimi problémy. Tiež to môže znamenať znečistený tráviaci trakt, najmä hrubé črevo. Nemyslím si, že ide o chorobu, ale o príznak oslabenia orgánu.

H2O

a take že USG nič? biely jazyk by mal indikovať nešpecificke traviace problemy, može isť trebars o chronicku pankreatitidu, keď tak si kup napr. pankreolan a po par dňoch uvidiš ..

hmmmmmmmmmmm

crevnu kandidu normalne zistia z kultivacie stolice, tak ak mas pochybnosti, mozes poprosit lekarku o toto vysetrenie,ale tak ako vidiet kandidu/priznaky/na sliznici ustnej dutine a jazyka/lebo ak mas kandidu, mas priznaky nie len na jazyku,ale hlavne sliznici /vnutorna strana lic napr/a niekedy aj v pzaraku., tak take priznaky by videli aj v crevach..tak isto sa da spravit zter z ustnej dutiny a poslat na kultivaciu,ale ako hovorim, kandidoza ustnej dutiny ma typicke priznaky, takze lekar sa urcite nezmylil.biely jazyk moze signalizovat poruchy travenia, ale tebe nic konkretne nezistili.biely jazyk moze mat rozne priciny, od dehydratacie, zapalu buniek na povrchu jazyka,alebo aj nanos odumretych buniek/-tu moze pomoct specialna skrabka na jazyk.ale je dobre ,ze si si to nechala vysetrit,lebo niekedy moze byt aj znakom zavznych ochoreni.

andrea28

evellina vdaka. je pravda, ze aj ja malo pijem :( tiez sa neviem prinutit. ked mam vedla seba flasu, tak si spomeniem, ze mam z nej pit. ale ked zabudnem, tak pijem cez den malo :(

hmmmmmmmmmm aj obvodna aj na gastre lekar mi pozerali na jazyk a hned povedali, ze to kandida nebude. tak snad... lebo ja ani nijake jej priznaky nemam. len ten biely jazyk. este ma napadlo aj dat si vysetrit usta na bakterie, ale to neviem aky lekar robi. zubar, ci niekto iny?

hmmmmmmmmmmm

biely povlak na jazyku moze byt kandida a ta moze byt len v ustach, nemusi byt aj v crevach.pri kandide v ustach mas celkovo zlu chut v ustach, a lekarka by urcite na prvy pohlad do ust vedela povedat ci ide o kamdidu.

evellina

ahoj...neviem ci ti pomoze moja rada.
Takze ja mavam tiez biely jazyk,niekedy az s takymi flekmi,ktore su niekde viac biele a niekde menej biele.Alke cely jazyk mavam biely a to uz niekolko rokov.Z hodou okolnosti som sa raz ocitla v nemocnici a lekari pri vizite si vsimli aj moj biely jazyk a okrem toho,ze mi nakazali vela pit vody,alebo to je jedno-tekutin,tak som dostala aj zopar infuzii na zavodnenie.A bolo po bielom jazyku,hned som videla ako meni farbu a meni sa z bielej na cervenu-bez skvrn.Este zopar krat v nemocnici mi podali infuziu,ked mi znova jazyk zacinal menit farbu na bielo...
Takze v prvom rade,ak je vsetko ok...tak skus jednoducho pit vela tekutin.Ja ich stale pijem malo,mozno 1 liter az 1 a pol litra na den.Ja sa jednoducho neviem prinutit....a jazyk mam zase biely,ale ked fakt pijem viac,tak vidim ze aj jazyk ma celkom cervenu farbu.Ako aj teraz.Boli ma hrdlo a pijem vela harmancekoveho caju a akurat teraz som si bola pozriet moj jazyk a cudujem sa,lebo je cerveny a to mavam stale biely.Takze musis dodat telu vela tekutin.A to fakt vela....pa-pa

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Biely jazyk - v poriadku? - Fórum - ZDRAVIE.sk