medzierka medzi zubami

nathalie777

Ahojte baby... ja mam 16 rokow...ked mi zacali rast trvale, mala som medzi prednymi taku medzierku, ze som tam vopchala tycinku:)bola som z toho velmi nestastna, no pocase ako zacali rast dalsie, uplne sa mi spojili a teraz tam nemam ani len strbinku...takze sa nemusite absolutne bat:)

alea

Ahojte... som tu po prvý raz..
Aj moja 7-ročná dcéra ma medzierku medzi zúbkami- jednotkami trvalými, neviem či sa nejako zmeni vekom? ale ešte nemá všetky zubky nové ako trojky, a atď... neviem pokom by to zdedila, pretože nikto to z rodiny nemá a navyše ja s manželom a synom máme tak zuby tesno, je to čudné... Ak mate skúsenosť čo robiť napíšte.. Diki

alea

Ahojte... som tu po prvý raz..
Aj moja 7-ročná dcéra ma medzierku medzi zúbkami- jednotkami trvalými, neviem či sa nejako zmeni vekom? ale ešte nemá všetky zubky nové ako trojky, a atď... neviem pokom by to zdedila, pretože nikto to z rodiny nemá a navyše ja s manželom a synom máme tak zuby tesno, je to čudné... Ak mate skúsenosť čo robiť napíšte.. Diki

odborník - leila13

Ahoj Katka. Je úplne normálne, že tvoja dcérka má medzierku. Ona ju totiž musí mať. Mliečne zúbky sú menšie ako trvalé. Ak má medzierky, je to dobré znamenie. Ak by ich totiž nemala, hrozilo by jej, že po prerezaní trvalých zubov by mala stesnaný chrup a vtedy by sa to muselo riešiť vytrhnutím a strojčekom. Mliečne zuby vytvárajú priestor pre trvalé a preto sa o ne treba starať veľmi zodpovedne. Pravidelne a zodpovedne jej ich čisti. Vytvoríš tak u nej správne návyky ohľadom ústnej hygieny. Ak by prišla o mliečne skôr, narušila by sa tým aj budúca pozícia trvalých zubov (narástli by krivo) a znova by prišiel na rad strojček. Kľudne sa poraď so svojou zubnou lekárkou alebo dentálnou hygieničkou. :)

awi

aj keby mala medzierku aj neskôr, predsa to vyrieši strojček na zuby. ten jej ich krásne vyrovná. treba začať s ním čo najskôr, lebo v puberte sa jej to asi nebude páčiť:)

katarinkaslo

Takze dakujem za prispevky, ale konkretne rady k problemu, ktore som potrebovala pocut som nakoniec nasla vo fore na babetku.

elle

Aj Madona má medzeru medzi zubami a nemá už dávno 8 mes.:-)Takže nie je vylúčené že to môže mať aj v neskoršom veku ,(hlavne ked to môže byť dedičné)preto aj tolko pubertiakov nosí strojček a je to úplne normálne riešenie neposlušných zubov. :-)

katarinkaslo

vdaka za utesenie:-)
ja viem, ze to je len esteticky problem, ale je to dievcatko, raz bude mat 16:-)a polozi mi otazku preco sme to neriesili. mame to aj v rodine, takze preto viem, ze sa to riesit vraj da. len informativne zatial zistujem
a zuby narastu, len tam kde maju na rast priestor, tak ked ma medzi nimi taku hrubsiu blanku, tak z toho bude meddzierka