tehotenstvo a fajcenie

Príspevok v téme: tehotenstvo a fajcenie
mamka777

Dobry den, chcem sa spytat ci tvrdnutie brucha v tehotenstve moze sposobit aj fajcenie. Ja som totiz nedokazala prestat fajcit, tvrdnutie brucha som casto nemala, ale dneska mi stvrdlo asi 7krat po sebe. Myslela som si, ze to je tym ze som bola dnes na zatazovy test a z neho mi nebolo dvakrat najlepsie. Kazdy clovek mi hovori inak o tom tvrdnuti. Jeden povie ze sa bat nemusim, ze to je normalne lebo maternica je sval tak sa prirodzene stahuje. Druhy povie ze to normalne nieje ze musim ist lezat do nemocnice, dneska som citala clanok jednej doktorky a ta povedala ze tvrdnutie brucha je normalne ak neprekroci hranicu 20krat za den, a po 34.tyzdni moze brucho stvrdnut aj 30krat za den, tak teraz neviem. Co sa tyka fajcenia, nenavidim sa za to, ale jednoducho mi to neda, mam dost zatazenu psychiku a vela ludi mi aj povedalo ze tie nervy viac ublizia dietatku ako tie cigarety. Moja mamina nefajcila vobec, zacala az ked ostala tehotna, fajcila od 6.mesiaca, a potom aj pri druhom tehotenstve fajcila normalne a aj pri mne. Dneska som sa rozhodla ze prestanem fajcit, no mam strach ze ked som tak dlho fajcila (buduci tyzden zacinam 7.mesiac), ze si babetko na to uz moc zvyklo a prestanim mu ublizim, ak je uz navyknute. Viem ze vela z vas ma tu odsudi kvoli fajceniu, a nebudem sa tomu branit, ale ked ja som tak blba :((( ... Velmi ma to mrzi, keby mozem vratit cas tak by som nefajcila vobec, ani pred tehotenstvom. Bohuzial osud mi nadelil inak a ja sa s tym neviem pobit, som zbabelec a slaboch.. Prosim poradte mi niekto, vynadajte mi nech sa uvedomim, alebo ma povzbudte svojimi skusenostami ako prestat. Bola som aj na 3D sone a tam doktor povedal ze mala je v poriadku, iba ze je o dost mensia nez by mala byt ale ze sa nemame strachovat lebo ze este stale je to v ramci normy.. Strasne ju lubim a umrela by som keby sa jej daco stane, no sama jej moc nepomaham tymi cigaretami. :((((( Vyfajcim tak 4 lahke za den, vzdy po troske, nie celu naraz. Viem ze je jedno v akom mnozstve, alebo ci su lahke ci tazke, nemozem si pomoct, prosim o pomoc, surne!!! :(((((

sssdeee

ja iba toľko, že ked niekto naozaj chce viem prestať. mala som známku, ktorá denne nie jednu krabičku vyfajčila, plus ktomu týždenne a "trávu" a ked sa dozvedela že je tehotná, tak zo dňa na deň prestala. ale zas mamka fajčila počas tehotenstva mojej malej sestry. no dnes už 14.ročnej :-) . tiež v malom množstve. a je úplne v poriadku. takže ked málo fajčíš, podla mna sa nemusíš strachovať :-) bude v poriadku :-)

smutnucka999

no ja poznam vela zien, ktore fajcili pocas tehotenstva....tak ze tri styri cigaretky za den...a viaceri odbornici povedali ze ak zena fajcila aj pred tehotenstvom tak by mala fajcit aj v tehotenstve lebo jej telo je na to zvyknute a to ze prestane by mohlo spravit zle pre jej telo a tym by to bolo zle aj pre babo..ja ti poradim toto..ak to tak potrebujes tak fajci dalej, ale len v minimalnom mnozste, urcite nie cely balik za jeden den...take dve cigaretky dietatu nemozu uskodit...ved kolko existuje fetacok a horsich pripadov a deticky sa narodia uplne zdrave..tak zelam ti aby aj tvoje bolo zdrave a snaz sa fajcenie obmedzit aspon na tie dve cigarety maximalne tri, a potom postupne aj uplne prespat...uvidis ze sa to da..drzim palce

milovna

no tak to si riadne blba,akoze sorry,ale toto je moc na mna co som si precitala z tvojho prispevku.zabudni,ze ti niekto poradi,ved to je hrozne,ze uprednostnujes cigy ako svoje dieta.si nevies ani predstavit co to dieta chuda neskor moze kvoli tebe zazivat :-( lutujem deti ktore maju take neschopne matky.fuj,hanba ti!