Epilepsia a alkohol

Príspevok v téme: Epilepsia a alkohol
reiko

zdravim všetkych chcel by som sa niečo spytatz najlepšie niekohjo kto sa do to naozaj vidi.mam kamarata ktory mal už druhy epilepticky zachvat prvy mal pred dvoma rokmi a teras nedavno mal dalši no nerobi si stoho hlavu je mmlady človek ma 22rokov a bola by ho škoda a strašne pije jako duha takmerr každy den je namol sem tam ked mu je divne tak je doma zo dva dni a zas dokola a mam strach ked bude pokračovat čo šecko sa mu može udiat a hlavne ake zdravotne tažkosti ho možu postihovat či sa mu len zas o nejaku dobu vrati epileptak či jako to vlastne sa može snim dalej vivijat ak bude takto dalej pit.nexe si dat poradit a tak by som mu potom ukazal vaše postrehy možno to pomože možno nije ale za skušku to stoji dakujem.

jaanna

Tvoj kamos sa chce upit k smrti?Ked pod vplyvom alkoholu dostane zachvat,kde bude sam-zadusi sa zapadnutym jazykom....,zvratkami...Epileptici,ked dodrziavaju zivotospravu ,uzivaju lieky-ziju plnohodnotny zivot...No su rôzne druhy epilepsie...a tak kazdy pripad je iny.Tvoj kamos si to tym popijanim iba viac komplikuje a neskonci to dobre...

anonim1234

Nmema pracu,holku atd...no ak bude takto dalej pokracovat tak si pracu nikdy nezozenie pretoze skoro nikdo nechce zamestnat epileptika,chce byt bez prace?chce byt na invalidnom?alebo co vlastne chce?a co sa tyka dievcat no velku sancu nema,pretoze mentalita slovakou je trosku mimo a vela ludi tuto chorobunepozna a odcudzuje ludi ktory ju maju,takze bude mat problem si najst holku,pretoze skoro kazda si radsej vyberie zdraveho chalana..a nie choreho alkoholika...ja som mala velke stastie ze som si nasla manzella ktory to chapal,a bral ma taku aka som ale jeho rodina to brala zle...ale jemu to bolo jedno...lubi ma taku aka som ale to je pripad jeden z tisic....on to bude neskor lutovat...pozri ja davam mesacne 60 eu na lieky,ale viem za co platim....a este nieco,chce mat deti?chce mat vadne deti?nemusia mat epi ale ovela horsiu chorobu..ja mam synceka a je zdravy ako ryba....mal by s tym alkoholom prestat ,nech to skusi,a bude mu a aj tebe lepsie.....

reiko

dakujem za odpowed noo ja sa nejdem určite pliect do jeho rodičov to by aj tak nepomohlo len by som to ja skoomplikopval a nakoniec by som bol ja najwetšii hlupak už ma nato dost rokov možno ked sa mu to začne komplikovat uvedomi ak nebude neskoro nooo to som rad že už sa ti to zlepšilo ono člowek si to musi uvedomit sam ja som tiež pil wela a tieš soim nato doplatil nje všakj epilepsiou no ja mu to dam prečitat a uvidime ono človek dosiahne jedine niečo ked to chce saaam uvidime ale myslim že to dobre nedopadne"((((ked človek nema robotu nema babu nema podporu len hrst ludi čo su nonstop opity tak je taško stoho kruhu ujst sam to dobre poznam"DDešte raz dakujem za odpowede všetkym ak sa ešte niekto najde alebo aj ty ak maš ešte dačo ktomu kludne napiš .

anonim1234

samozrejme ze bude mat tie zachvaty castejsie,a budu sa stupnovat,,budu trvat niekolko minut aj 10,bude sa pomocovat..treba si uvedomit ze pri epi zachvate je mozok mimo a samozrejme ze casom moze mat aj nejake poskodenia,ved mozok vtedy nedostava kyslik......a moze sa stavat aj to ako my hovorila neurologicka ze moze mat zachvaty aj niekolko krat denne...ako moj pripad bol ze som pila castejsie-mlada hlupa pubertacka,a zachvaty boly...teraz som uzz 4 roky bez zachvatu(musim poklopat) a som stastna,sem tam raz za pol roka si aj ja nieco vipijem ale nieje to tvrde a je to len simbolicke,,,,ak sa povazujes za jeho dobreho kamarata tak chod za jeho rodicmy a rozober to s nimy...

reiko

noo ma rodičou ale oni otom nevedia no takže riziko je len take že ak bude sam a nikto mu nepomože_??nemože mat nejake nasledky alebo nebude sa muto opakovat čaSTEJšie tie zachvaty_??no viete občas je alkohol silnejši než človek a ked je furt napity neuvažuje nad tym čo sa može stat je v okoli ludii kde sa len nonstop pije a žiadne ine rizika mu nehrozia_?myslim poškodenie mozgu alebo dačo ine_?

anonim1234

ahoj,takze tvoj kamarat je dobre blby..ja mam epi uz 12 rokou.a alkohol?no robi velku chybu...sem tam si vypit nejake to 1-2 dcl vina to ano ale nie tvrdy alkohol,nie kazdy den....ako dopadne?no napr.bude opity bude niekde sam odpadne a uz mu bohuzial nikdy nikdo nepomoze...a ten chalan nema rodicou?ze mu taketo nieco dovolia?je hlupy aj ked uz ma dost rokou.....