Antikoncepcia Sunya

Príspevok v téme: Antikoncepcia Sunya
Janulik33

Ahojte,
ma niekto skusenosti s HAK Sunya? 7 rokov som uzivala Triquilar. Na poslednej preventivke mi gynekolog povedal, aby som ho uz neuzivala, bo vzhladom k mojmu veku (mam 33r.) je to pre mna zbytocne vela hormonov. Predpisal mi teda Sunyu, vraj menej hormonov, rovnaky ucinok. Beriem ju 1. mesiac. Je drahsia nez Triquilar. Ma s nou niekto skusenosti??

lilith_23

rita31 .. stačí si pozrieť niekoľko príspevkov na internete alebo na príbalovom letáku antikoncepcie alebo sa spýtať lekára, že antikoncepcia je pre organizmus lepšia ako bez. Ženské telo je spravené tak, že keď dostane menštruáciu je to preň ako choroba. Je to vlastne jasný znak toho že tehotenstvo sa nepodarilo. Žena aby nemala žiadne problémy ani nič by mala byť tehotná a po dojčení zase a zase. A to , že antikoncepcia vyvoláva rakovinu je tiež len povera pretože je dokázané že rakovina krčka maternice je o 50% menej častá u žien, ktoré užívajú HAK a rakovina prsníka nie je tým absolútne ovplyvnená. Je dosť zlé, že ženy medzi sebou šíria veci o antikoncepcii a pritom to nie je ani pravda. Zase netvrdím, že sa nenájdu výnimky, ale myslím si, že je to dosť zriedkavé.

Diana 6

Ahojte baby, ja užívam sunyu, už velmi dlho, po mojej menštruácii hned po druhej tabletke som mala pohl. styk, a na druhý deň som si dala tabletku, prene na čas, ale o najakú hodinu a pol, som bola Wc na velkej potrebe, je možne že sa tabletka nevstrebala ? čítala som o sunyi, že až pri velkej hnačke to môže nastať ale ja som ju nemala, mate prosím vás niekto stým skúsenosť ? Ďakujem

sojl

ahojte :) ja beriem sunyu uz 7 mesiac, ale mam problem... jem rovnako ale pribrala som 5kil, no len na bruchu a bokoch a mam z toho velmi zvlastny pocit.., ze mozem byt tehotna... par krat som tabletku zabudla zobrat no stale to bolo do tych 12hodin... robila som si aj test, ktory bol negativny.. no nvm, mozu tie hormony ovplyvnit test?

Mirka:)

Ahojte ja som pouzivala Sunya asi 3-4 roky ale uz som ju vysadila lebo nejak som stratila chut na sex a uz som si myslela ze som vadna mam 23 :) a nakoniec som vysadila tabletky a chut je spat, netusila som ze tabletky to tak ovplivnia :) a aj chut na jdlo sa upokojila takze radsej bez tabletiek ako s nimi ale co sa tyka menstruacie ta bola v pohode presna a bez bolesti :)

MyLady

Prave prechadzam z Maitalonu na Sunyu. Vzhladom na to, ze pri Maitalone som mala mensiu chut na sex a Sunya je udajne o nieco lacnejsia... Po dobrati Maitalonu mam ist bez tej 7-dnovej prestavky na Sunyu alebo mam pockat na menzes? A ake mate skusenosti, co sa tyka chuti na sex...

tpch

Kazda jedna HAK obsahuje skodlive atky, mojko :-D Ale ked ti to tvoj pan gynekolog tak pekne povedal, tak mu uz len musis verit, nic ine ti nezostava...

vikina888

janulik 33.
ahoj, podla mna je sunya dobra antikoncepcia, cim menej hormonov v nej je tym je lepsie.ja som brala 3 roky yadine ale gynekolog mi vypísal sunya tabletky.preto lebo su novo vyvinute a ne su vnej skodlive latky ja mam 20 rokov. a uzivam ich pravidelne.ani kilo som nepribrala, a moj cyklus je od sunya tabletjek na hodinu presný.podla mna je super...

Janulik33

No vies, viem ze akakolvek HAK je v podstate skodliva. Zas na druhej strane, nepocitujem ziadne vedlajsie ucinky na sebe. Na preventivky na gyndu chodim pravidelne, beru mi aj krv na pecenove testy, kt. mam zakazdym OK. Umoznuje mi to pohodlie. Mozem si cyklus, regulovat ako mi to vyhovuje. Inak, menzes som teraz, po 1. mesiaci uzivnia Sunya dostala presne na den ako aj pri Triquilari.