Horúčka u detí nad 37

Príspevok v téme: Horúčka u detí nad 37
kiki250

Ahojte. Prosím Vás poradte mi. Moja malá má teplotu 37,5. Viem že to nie je veľmi vysoká teplota, no lekárka povedala že je to už horúčka. Strašne ju bolí bruško hlavička, hrdielko, kašle, má soplíky, a sťažuje sa na bolesť nôh a celková slabosť. Boli sme u lekárky. Povdala nám že je to chrípka. Tak ostala doma, a dala jej lieky. Imuno6, paralen, hedelix, a ditustat, a tamtum verde roztok. A potom nejakých marťankov a vitamníny C na posilnenie, skrátka pri chrípkovom období. Malo by ju to do troch dní prejsť. No neprechádza, ešte to zosilnieva. Tak sme včera išli na pohotovosť lebo jej o piatej vyskočila teplota na 40. Neskôr, nám tam dali injekciu, a liek. Teplota klesla na 38.1. No bolesti, sa stále stupňujú,plače. Veľmi sa bojím, dávam jej obklady a bylinkové a detské čaje, to trochu pomôže a potom ju to začne znova veľmi bolieť. Už neviem čo mám robiť, poradte mi prosíííííím, je to súrne. Bojím sa. dakujem

DDana

Nikushka zábaly sa v žiadnom prípade nedávajú na ručičky a nožičky(!), ale do zábalov sa balí hrudník, resp. celé dieťa. Ak sú končatiny chladné zábaly vôbec nedávame. Laurina22: áno diazepam sa dáva deťom pri horúčkach ako prevencia febrilných kŕčov.

hmmmmmmmmmmm

ak dieta nema astmu tak na teplotu je lepsi ibuprofen-napr nurofen alebo ibalgin sus./suspenzia/.moze sa davat od 6 .mesiacov.teplota 37.5 je este v rozmedzi zvysenej teploty az do 38., ale zavisi od celkoveho stavu a veku dietata ako ju bude znasat.je pravda,ze zvysena teplota by sa nemala hned zrazat, pretoze pri takejto teplote si telo tvori zo specifickych bielkovin ich rozkladom protilatky.na druhej strane vysoka teplota vycerpava,zvysuje moznost dehydratacie a u deti s dispoziciou ku krcom sposobuje febrilne krce.diazepam pomaha tieto krce znizovat, pretoze ma myoreaxacne =uvolnujuce priecne pruhovane svalstvo ucinky/okrem inych/

kiki250

Laurina22@: paralen zabera ale len tak na pol. hodinku teraz zaspala, nechcela som jej dovoliť aby zaspala, ale aj tak ju tá horúčka uspala a vyčerpala. Zevraj neni dobre ked sa pri horuke spi, tak ju stale kontrolujem :)

tessy111

horučka je ak ma dieťa nad 38,5 .Ak nezaberaju lieky od teploty ,tak jej sprav zabal.Nie velmi studeny s takou letnou vodou.Končatiny nechaj volne ,nezabaluj, len nesmu byť studene.

tessy111

kiki250

niesom lekar ,ale čudujem sa, že ti lekarka dala hedelix na vlhky kašel a ditustat na suchy kašel.Na teplotu je najlepšie vela tekutin nie velmi teple a najskôr zaberie čipok.Ak je teplota do 38,5 netreba nič davať proti teplote.Telo sa musi aj samo vysporiadať.Tantum verde by som tiež nedavala.Ja som svojmu na bolesť hrdla davala Calciovy sirup a teply olejovy obklad na hrdlo tak na 20 min. a potom suche teplo.Marťankov som tiež davala ale všimla som si ,že mi syn začal kašlať ako keby ho dusilo a tak som ja na sebe vyskušala a fakt je tam niečo čo spôosobuje draždivy kašel.