Pichanie v slabine

Príspevok v téme: Pichanie v slabine
zuzu_u

Ahojte volám sa Zuzana(22) a chcela by som sa vám zveriť s mojim
zdravotným problémom.
Týždeň po pôrode (19.júna 2009) synčeka som dostala trombózu,
opuchla mi noha a nemohla som sa kvôli bolesti vôbec hýbať,. Keď som bola ešte doma mala
som pocit, že je to pravý kĺb, ale po celodenných vyšetreniach mi prišli na to, že mám
trombózu. Bola som skoro mesiac v nemocnici. Voperovali mi kaválny filter do dutej žili, ako
prevencia embólie. Doteraz ho tam mám. A tiež mi voperovali taký drôtik do jednej žili blízko
slepého čreva ( pravdepodobne zámerne vynechali mi prietok krvi ).
Išla som domov a len som rozchodila tie stuhnuté svaly po mesiaci nehýbania sa na posteli a
všetko vlastne prešlo. Doteraz beriem Warfarín.
Všetko bolo dobré...až prišlo zase leto 2010 a ja som v july dostala zase mierne boleti.
V oblasti slepého čreva. Myslela som si že je to slepé črevo....sem tam ma to pichlo ale každým
dnom to bolo silnejšie. Bol víkend a ja som bola sama doma... a tie bolesti začali byť príšerné
až som spadla na zem... vtedy som zistila, že tu niečo už naozaj nieje v poriadku. Tá bolesť sa
presunula z pravej slabiny. Nejako som sa po centimetroch dostala zo spálne(trvalo mi to asi
30 minút - 10 metrov). Pri každom napnutí svalu nastal veľmi silný krč a ja som až
kričala od bolesti. Cítila som, že tá bolesť je oveľa väčšia ako som prežila pri pôrode a bolo
hneď pod kožou akoby to boli nejaké nervy alebo cievky. A tá bolesť bola taká akoby mi
niekto tie cievky nie rozrezal, ale trhal, čo je ešte horšie. Chytila som si to trieslo a čakala kým
tú ukrutná bolesť prejde. Nakoniec prišla záchranka a vzali ma do nemocnice. V nemocnici
som prišla na jenu vec, ktorá mi pomáhala. Keď som bola úplne uvoľnená, tak som ten
bolestivý krč nedostala.... tým pádom som chodila po všetkých možných vyšetreniach všade s
pomocou sestričky, dvíhali ma nosili a ja na posteli prenášali a ja som musela byť úplne
uvoľnená. Aj strach z tej bolesti bol neuveriteľný. V niektorých chvíľach som nechcela žiť.
Preplakala som noci, dni.
V nemocnici mi neprišli na žiadnu diagnózu. Všetky výsledky som mala v poriadku. Jedine na
jedno vyšetrenie som nebola a to na magnetickú rezonanciu, kvôli tomu drôtiku v podbrušku.
Tak ma museli prepustiť, ale ja som ten čas čakania v nemocnici strávila aj pátraním po inej
ceste ako sú lekári, keďže mi práve oni nevedeli pomôcť. Hneď keď som odišla a nemocnice,
moja cesta bola za jedným kňazom liečiteľom. Ale ten mi nepomohol.
Išla som domov ale po dvoch dňoch to znovu prišlo, už nie tie brutálne krče...ale pichalo ma
to silno, ležala som doma dva týždne bez pohybu a potom som sa pomaly začala hýbať a
časom to úplne prestalo. No teraz to začalo znovu... nie úplne bolesti, ale tak kde je slepé črevo,
v tej oblasti cítim pri určitých pohyboch tlačenie a pichanie. Cítim, že tam niečo nieje v
poriadku a bojím sa toho že sa tá bolesť znovu presunie do slabiny a bude to ako pred tým.
Hlavne sa bojím kvôli synčekovi, pretože vtedy to bolo hrozné, keď som sa o neho nemohla
postarať. Postupom času by som sa chcela vrátiť k športu ale mám strach že si to tým len
zhorším. Neviem čo mám robiť. Je pravda, že pitný režim nedodržiavam, aj ked si každé ráno poviem, že vypijem 2 litre. Nakoniec to skončí pri mx. pol litri :(
Chcela by som vedieť, či niekto o niečom takom počul, o bolesti v slabine... lebo je to divné, že lekári nič nezistili. Potrebovala by som doktora Housa .... :(

zuzu_u

Máte pravdu, musím veľa piť...ja si každé ráno hovorím, že vypijem..ale nakoniec to skončí pri pár deci vody...
Mám toho veľa na mysli čo urobiť za celý deň a potom zabúdam na pitie.
Musím sa prinútiť. Ale dakujem pekne za radu.
A počuli ste už o tomto probléme, že by niekoho tak brutálne pichalo v slabine? A lekári by nevedeli prísť na príčinu?

vsevedka

Kazde rano si proste na kuchynsku linku nachystas 2 litre vody, alebo mineralok, ktore budes striedat a postupne budes pocas dna pit. Nie vsak narazovo, pol litra, ale asi po jednom pohari, to znamena po cca 2dl.

Inner

pijes strasne malo, mas potom hustu krv. zacni tym, ze tie dva litre denne proste vypijes. Dehydrovane telo nemoze dlhodobo fungovat bez problemov. Ved to nebudes robit len pre seba, ale aj svoje dieta... najel si kazdu hodinu pohar pitia...