Zubny kamen: odstranenie

Stanko345

Zo skúsenosti ti viem povedať, že keď chodím sem www.dentalcare-rosa.sk tak po dentálnej hygiene budeš mať o niečo belšie zuby. Bielenie je práve na to, keď chceš belšie zuby. Dentálna hygiena na vyčistenie kameňa, povlaku a baktérií z oblasti ďasien.

bibi123

Eva531-dakujem za link:O) napisem tam..

Tak rada by som sem napisala aj jej meno, aby si na nu ludia dali pozor, ale je to rodinna znama, takze musim drzat pusu...:O((( Tak len jedna rada, navstevujte lekara a podstupujte u neho len zakroky, na ktore mate kladne referencie a videli ste na niekom vysledok, nic nerobte neplanovane pod tlakom zubara na zubarskom kresle..

Eva531

bibi123 - Ze co sa s tym da robit? Na tvojom mieste by som skusila navstivit dentalnu hygienicku, mozno ti pomoze, za pokus by to snad stalo, pripadne napis internetovemu zubnemu poradcovi. Napriklad tomuto: www.dentalalarm.sk

Eva531

bibi123 - tak ano, ale dolezite je, aby sme sem o svojich dobrych aj zlych skusenostiach so zubarmi pisali, nech su ludia informovani o tom, co sme zazili my a nech si na zaklade toho uvedomia, s cim vsetkym sa mozu u zubara stretnut a s cim vsetkym by mali ratat, aby potom neboli prekvapeni, ked zaziju to iste, so sme zazili my. Cim viac prispevkov, tym lepsie pre nas vsetkych...

bibi123

Eva531-hahahaa, ze odflaknutie za 15 minut:O)))ja som bola odflaknuta odstranovanim zubneho kamena prisaham, ze do 2 minut, zaplatila som si za to 33eur+este doplacala poistovna!!!(zub.kamen odstranovala predpokladam len z hornych a dolnych 4 zubov, lebo tam kde som ho skutocne aj mala, tam ho mam stale) zubarka mi rozryla dasna, ze mi krvacali, na to mi povedala, ze to preto, lebo mam zapalene dasna(dlho pouzivam zubnu pastu lacalut, takze krv som v ustach nemala roky, cize ani ziadne zapaly), akoze dentalna hygiena(za 30eur)-to pieskovanie trvalo asi minutu a od vtedy mam zlte-flakate zuby, uz su to tri mesiace a neviem to dat dole...
(kavu ani caj nepijem, vzdy som mala biele zuby, aj pocas nosenia fix. strojceka), tie zlte flaky som spozorovala den po, ma to aj kamaratka, co u nej bola. Co sa s tym da robit? Ocina zubar upozornil, ze dentalna hygiena sfarbi zuby, ale az takto?
Krasne nam ide to lekarstvo na Slovensku do p***:O(((

Eva531

A aby som nezabudla poznamenat - bolo mi povedane, ze na profesionalne cistenie zubov k dentalnej hygienicke by som mala chodit raz za pol roka - takto sa to odporuca pre väcsinu ludi (kamoska ma zvyseny sklon k tvorbe zubneho kamena, jej odporucili chodit raz za tri mesiace). Mne sa sice ten zubny plak a kamen nedal pred navstevou dentalnej hygienicky volnym okom vidiet, co sa u mnohych ludi dodrziavajucich hygienu ani vidiet neda, ale bolo mi povedane, ze ten plak a kamen sa uklada aj pod dasnom, kam sa uz kefkou nedostaneme a ak by sme nechodili na profesionalne cistenie zubov, tak sa moze stat, ze s pribudajucimi rokmi sa nam kvoli tomu plaku a kamenu ulozenemu pod dasnom mozu odhalit krcky, dokonca hrozi, ze by sme mohli mat kvoli tomu rozkyvane zuby a dalsie problemy s tym suvisiace, takze treba chodit.

Eva531

Silvus28 - zalezi to samozrejme aj od toho, kto ti to urobi a akym sposobom. Teda ci zubar alebo dentalna hygienicka. Kedze je vseobecne zname, ze na Slovensku je malo zubarov, tak je celkom jasne, ze su vystresovani a maju vela roboty, vela pacientov, z coho samozrejem vyplyva aj to, ze ja som sa uz mnohokrat stretla s tym, ze mi niekto povedal, ze odstranenie zubneho kamena zvladol "sikovny" zubar za nejakych 15 minut, lenze tak potom vyzera aj vysledok. Ja som chodievala dlhe roky k jednemu zubarovi v NZ, ale ten veru zubny plak a kamen neodstranoval nikomu a dentalnu hygienicku tiez u seba zamestnanu nemal, takze sa na taketo veci jednoducho vyflakol - moja skusenost. Od roku 2010 si vsetky problemy so zubami riesim na istej sukromnej zubnej klinike v Bratislave, pricom na tejto klinike pracuju zubari, dentalne hygienicky a stomatochirurg. A samozrejme kazdy tam ma svoju ulohu. O odstranovanie zubneho plaku a kamena sa staraju dentalne hygienicky, vdaka comu su zubari od tejto prace odbremeneni, a tym padom maju viac casu na vrtanie a na inu im prinaleziacu pracu. Ja som dentanu hygienicku navstivila prvykrat v roku 2010. Prebiehalo to tak, ze najskor mi odstranila zo zubov zubny plak a zubny kamen, potom mi urobila pieskovanie zubov a fluorizaciu. Nakoniec mi vysvetlila, aka je spravna technika cistenia zubov, co je velmi dolezite, pretoze kazdy clovek ma ine zuby a pre kazde zuby plati nieco ine. Zmerala mi velkost medzizubnych priestorov a na zaklade toho mi odporucila presne take medzizubne kefky, ake su pre mna vhodne, taktiez taku zubnu kefku, ktora je pre moje zuby najvhodnejsia (kamoska tam bola tiez a ta dostala inu zubnu kefku a ine medzizubne kefky ako ja), zubnu pastu, single kefku a nakoniec som od nej obdrzala balicek, ktory obsahoval vsetky tieto veci urcene prave pre mna. Cele to tam trvalo asi hodinu. Ci budes mat po odstraneni kamena zuby belsie, zalezi aj od toho, ci fajcis, ci pijes vela kavy alebo caju, lebo to ma vplyv na sfarbenie zubov do zlta. Ja sice nefajcim, caj a kavu pijem zriedkavo, no aj tak som mala pocit, ze mam po tomto profesionalnom cisteni zuby o trosku belsie ako predtym. Podla mna sa o to pricinilo hlavne to pieskovanie, ale je celkom mozne, ze ak si das plak a kamen odstranit u nejakeho vystresovaneho zubara, ktory to odflakne za 15 minut, tak ten ti pieskovanie neurobi, fluorizaciu tiez nie, velkost medzizubnych priestorov nezmeria, nepouci ta ohladom spravnej techniky cistenia zubov vhodnej prave pre tvoje zuby, ale dentalna hygienicka to pre teba urcite urobi. Takze na tvojom mieste by som radsej za ucelom odstranenia plaku a kamena navstivila dentalnu hygienicku. Niektori uvedomeli zubari uz maju u seba zamestnanu dentalnu hygienicku, ale velka väcsina slovenskych zubarov zial nema. K dentalnej hygienicke nepotrebujes ziadne odporucenie od zubara, jednoducho si na internete najdi nejaku, ktora pracuje v mieste tvojho bydliska, objednaj sa k nej a chod. Drzim palce!!! :)

bibi123

no moja skusenost-bola som na odstraneni zubneho kamena a dentalnej hygiene-vysledok zlte zuby asi o tri dtiene.. aj okolie si to vsimlo:O((( takze netreba moc experimentovat!!!

muc

no v pripade ak v puse je sajgon, tak "upratanim" mozno aj zosvetlia sa :D

inak farbu zub vie ovplyvnit peroxid. a to uz je o niecom inom, nez len plaky odstranit.