Uzkost?

Príspevok v téme: Uzkost?
chalanblažo

Zdravim. Uz dlhsiu (par rokov) dobu v nepravidelnych intervaloch (cca 1x za mesiac, niekedy menej niekedy viac) pocitujem stavy uzkosti. Prejavuje sa to tak, ze zrazu mi pride tak zvlastne, pocitujem uzkost, zacnem sa triast, stahuje mi sanku...Ked ale citim ze to prichadza, viem to uz aj mierne korigovat, teda, snazim sa mysliet na nieco pekne, nieco uplne ine a ono ten pocit sa strati. Vzdy sa ale pri tom bojim, ze dostanem infarkt alebo ze mam epilepsiu /(a podobne bludy, ze sa mi nieco stane) cim si cely stav zhorsujem. Samemu sa mi zda, ze sa mi to stane ked sa akokeby niecoho bojim (neviem ani coho), alebo je v mojej mysli vela negativneho. Resp. ked sa bojim toho, ze co ked nahodou teraz ten stav pride - tak si ho akokeby privolavam. Uz sa mi to stalo asi aj 3x v aute, proste, vedel som ze mam ist v noci sam na nejaku cestu (hoci soferovanie milujem a nebojim sa toho), ale proste akokeby v podvedomi bol nejaky strach alebo co, a ten pocit prisiel, a potom som s takymto stavom soferoval (ale sustredit sa viem, davam pozor ak by mi prislo horsie, zastavil by som)...citim pri tom potrebu aby bol neikto známy pri mne, kto by mi vedel trochu pomoct a ukludnit ma. fakt neviem co to je, podla mna je to psychicke, ale ja som clovek ktory nepocituje ziadne problemy, ani trapenia a ani stresy. Dalsia vec, ze sa mi to nestalo nikdy cez den, ale vzdy iba ked je tma. A napr. ked si spomeniem ze sa mi to stalo vecer v aute, tak ked idem vecer do auta - napadne ma - dufam ze sa mi to znovu nestane - a akokeby si to privolam a zas to na mna pride. Inak, mam 19 rokov...

unty

cau,toto iste mam aj ja,mne to zacalo minuly rok tiez v aute,a zacal som si domyslat,co to este viac zhorsilo...je to psychika.pred chvilou som si nieco precital, no skoro som odpadol.doteraz som nic take nemaval.ja mam 22r.