Zmysel života

Príspevok v téme: Zmysel života
NoellM

Pekný deň. Už dlhší čas mám pocit beznádeje a ničoty. Pripadám si ako banka na výrobu peňazí. Kôli môjmu bývalému manželovi platím dlhy...platím a platím...otec detí neplatí ani len výživné a ja už nevládzem, v manželstve nás týral. Veľakrát som sa v noci zobudila a zbadala nad sebou veľký kvetináč, alebo ma napádal nožom, aj mierenie pištoľou som prežila, čo všetko nezažije človek v manželstve. Zvládla som aj 5 ročnú liečbu rakoviny a ja mám stále čím ďalej tým viac pocit, že už toho viac nezvládnem. Bola som už aj u psychológa, statočne dlho som odolávala tejto návšteve...ale pred sviatkami toho bolo už na mňa až priveľa a zašla som k nemu. Mala som dvoj-hodinový monológ, kde psychológ len s otvorenými ústami a nemo počúval. Vraj, prvých 15 min. si to utrepení predstavoval a behal mu mráz po chrbáte...ale už tých ďalších nemohol...vraj to sa nedá a nevie, čo ma ešte drží pri živote. Vraj sa vymykám všetkým pravidlám a vôbec mi nevie dať odpoveď. Lieky na to nie sú a ja si vraj veľmi dobre uvedomujem moju situáciu. Odišla som a moje trápenie s ním. A nikto mi nevie poradiť ako ďalej. Minulý týždeň som mala v ČR konečne po dlhých 5 rokoch BSM a a presne tak ako psychológ pozeral s otvorenými ústami na mňa, tak som aj ja pozerala, koľko dlžôb narobil môj bývalý manžel poza môj chrbát..a aj počas rozvodu...no, sú to milióny. A tak sme urobili dohodu, že nechcem nič...splatím si ešte niekoľko tisíc € dlžobu na Slovensku a on tie miliónové v Čechách...zo súdu som odišla naprázdno...Tak, takto končí blbosť a naivnosť človeka...Moje myšlienky sú čoraz čiernejšie...Preto, ak Vám niekto poťahuje popod nos mastné motúzy, že ako je finančne zabezpečený a Vy s prekvapením po svadbe zistite, že jeho macocha nie je jeho macocha, ale jeho vlastná matka..a to isté aj jeho nevlastný brat nie je jeho nevlastný ale vlastný, že neriadi firmu na diaľku...tak zaraďte čím najskôr spiatočku...a čo mi zostalo?...len zlé spomienky na muža tyrana, ktorého sme sa báli...na muža darebáka...a na množstvo dlhov, pri ktorých nevidíte koniec..a jediné čo Vám zostalo je holý život bez majetku.

NoellM

ide o to, že celý život pracujem od rána do večera aj v noci...a keď by som si mohla niekedy v noci pospať, tak smola...od operácie sánok (vysekávali mi sánky a naťahovali svalstvo...dali mi 4 narkózy a piatu pri operácii, keď som sa im prebrala na stole...no a potom ma nemohli prebrať, upadla som do kómy)..od 33 rokov skoro vôbec nespím..niekedy zaspím na 1 hod. a to je všetko..ani lekári nevedia prísť na to, že prečo som ešte neodpadla a z čoho fungujem...a to mám 47 rokov...som na všetko alergik..teda, u mňa dieta nemá zelenú...žiadne ovocie, zeleniny, oriešky, med, bylinky...robím len pokusného králika, že z čoho môj organizmus funguje a nezrútil sa...po celom tele sa mi objavujú novotvary...vraj rakovina..za 1 rok mi ich vyberú tak cca 5...už si pripadám ako pirát...takže, život jedna báseň...ja si nesťažujem...len ma to už všetko začína pekne otravovať...

elsa5.5

takže ty máš vlastne všetko pod kontrolou,vnímaš to aj cítiš triezvo teda racionálne,ked si s tým vlastne vnútorne vyrovnaná a vysporiadaná,tak môžeš pokračovať v živote ktorým smerom sa vyberieš,prežila si dosť ťažké obdobie možno si si vytvorila taký obranný mechanizmus,ale kde je potom problém načo si toho psychologa vyhľadala?

Gabo22

Pretrpela si si toho teda si dost,ale zober si ze si to vsetko zvladla.Ako nebyt tych dlzob,tak ti napisem ze to mas za sebou vsetko uz,a chyba ti len nejake to nakopnutie aby si zacala uz konecne zit,lebo si dlho trpela a nie je to len tak ze hops a teraz si zacnem konecne zit.

Ale tie dlzoby ta teda asi dost brzdia,to jedine skusit este nejako vyriesit,a zacat ako som pisal.

Inak co je to BSM?

jajka001_

treba najst psychologa ktory ti pomoze a nie posle prec...nechapem tomu, ako ta mohol poslat prec? od coho tam potom je?
cas zahoji rany, ktore ti ex sposobil, zabudnes postupne na tyranie, teš sa z deti, tvoj najvacsi problem su peniaze. ale vezmi si ze podobne je na tom vela ludi. musite sa uskromnit, bohuzial, modli sa aby ste mali hlavne na jedlo a byvanie, to je to najdolezitejsie. najdi si skutocnych priatelov ktori ti budu oporou.
psycholog ti mal pomoct spracovat tie traumy co si prezila, najst rovnovahu. netrap sa nad minulostou, tu nezmenis, rozmyslaj nad buducnostou. hladaj v nej svetle body, ktorych sa mozes zachytit. zi pre svoje deti.

cierna vrana

psycholog velky prd pomoze...ziadny nepomoze ..a ked tak len docasne.
co si myslite, ze je snad nejaky poloboh alebo kto?..ze ak je kvalifikovany, tak skutocne dokaze ludom pomoct?
ja mam tiez problemy a negativne skusenosti s psychologmi