Životný pocit, či skôr tvrdá realita...

Príspevok v téme: Životný pocit, či skôr tvrdá realita...
Nada02

Ani neviem, či vlastne očakávam radu, že čo ďalej... skôr sa chcem len vyrozprávať a zisťiť, či viacero mladých ľudí zmýšľa podobne.
Pred necelými dvoma rokmi som skončila VŠ. Po skončení školy som si začala hľadať prácu na TPP, čo však nebolo také jednoduché. Absolventov bolo veľa a celkovo nezamestnaných taktiež. Istý čas som pracovala na dohodu a neskôr sa mi podarilo zamestnať sa na dobu neurčitú. Nepracujem však v odvetví, v ktorom mám vyštudované vzdelanie, ale na pracovnom mieste, kde stačí iba SŠ vzdelanie. Na jednej strane som sa tešila, že sa mi vôbec podarilo zamestnať, keďže je doba taká aká je..., no na druhej strane cítim v práci akýsi stereotyp - nedostatočné podmienky pre ďalší kariérny rast, rozvoj osobnosti a naprdovanie. I finančné ohodnotenie sa mi zdá dosť nízke (cca 390 - 400€ mesačne v čistom). Uvedomujem si
však, že veľa ľudí by bolo rado, že má aspoň takú prácu a ako ja a stály mesačný príjem, z ktorého môže živiť rodinu. No na druhej strane sa mi to vidí dosť málo pre mladého človeka na to, aby si mohol plánovať budúcnosť, zabezpečiť bývanie, viacčlennú rodinu a pod. Samozrejme, hľadám si inú prácu, v ktorej by som napredovala avšak nedá sa ku nej prísť zo dňa na deň. Riešite i vy podobné situácie?

simone12358

viem o com hovoris mna caka to iste a vidim aj v mojom okoli ze ludia vzdelany s vysokou skolou co roky studovali aby nieco v tomto state dosiahli robia to iste co ludia ktori nemaju ani len maturitu mozno tak vyucny list..co je podla mna dost demotivujuce...v tomto state aj kebyze mas 5 vysokych skol nepomoze lebo nikto na to nepozera a vsade sa dostanes len cez kontakty..

bohuzial taky je nas skvely socialny stat.ak sa niekto chce mat dobre bud musi oklamat alebo najst nejaku dieru v zakone na ktorej vie so vsetkym pekne vybabrat.

nazor

Tak si hladaj nieco ine, a zakotvi tam kde budes spokojna.A fakt reci ako-bud rada, ze mas pracu-to vobec neries.Ked clovek nie je spokojny ma ist tam kde bude spokojny.A ked si sikovna, pracu si stale najdes.Ale treba sa rozhybat.

Nada02

Pravdu povediac, som si myslela, že situácia bude lepšia. Pracovala som aj popri štúdiu a dostávala som aj štipko, čiže finančne som na tom bola asi tak ako teraz, niektoré mesiace aj lepšie. Na základe toho som si mylsela, že keď doštudujem, nájdem si prácu, ktorej sa budem naplno venovať, bude ma baviť a aj finančne mi to bude vychádzať lepšie. Žiaľ, zdá sa mi, že som sa nikde ďalej neposunula a aj keď mám snahu nájsť si niečo lepšie, väčšinou to vyjde navnivoč.

Excita

Nada, to, ze to tak dopadne, si musela tusit uz pocas studia, ci nie?
Aj ked -pre mna je vyhovujuci tento model: podla mna chlap ma byt ten, kto zabezpeci rodinu financne a zena sa ma starat o samotny chod. :)
Mlade dievca v dnesnej dobe nema sancu na Slovensku zarabat vela vdaka svojej praci(ak nerobi luxusnu spolocnicku a podobne "prace"), takze nejak by som sa tym na tvojom mieste netrapila a nasla alternativne moznosti. :) Okrem toho, VS je v dnesnej dobe standard, dieru do sveta uz nespravis, ani ked mas 2 VS urobene. Takze kto sa spolieha na hladky priebeh vo forme : urobim si vysku - zamestnam sa - najdem si partnera/ku - zalozim si rodinu... musi mat ruzove okuliare :))

Nada02

Radu, aby som išla pracovať do BA nepokladám za ideálne východisko. Možno zoženiem lepšiu prácu a aj finančne viac ohodnotenú, ale treba rátať s tým, že aj náklady na bývanie a základné potreby sú vyššie ako napr. na strednom Slovensku, odkiaľ pochádzam.

xantipkaR

No neviem kde žiješ a pracuješ ale to je fuk rada je tu a pre všetkých chod do Bratislavy tam totiž zarobíš viac a Slovesnko je vlastne iba Bratislava ostatné mestá sa zrovnjú so zemou lebo aj tak tam nič neni...Huráááá