Životný pocit, či skôr tvrdá realita...

Príspevok v téme: Životný pocit, či skôr tvrdá realita...
Nada02

Ani neviem, či vlastne očakávam radu, že čo ďalej... skôr sa chcem len vyrozprávať a zisťiť, či viacero mladých ľudí zmýšľa podobne.
Pred necelými dvoma rokmi som skončila VŠ. Po skončení školy som si začala hľadať prácu na TPP, čo však nebolo také jednoduché. Absolventov bolo veľa a celkovo nezamestnaných taktiež. Istý čas som pracovala na dohodu a neskôr sa mi podarilo zamestnať sa na dobu neurčitú. Nepracujem však v odvetví, v ktorom mám vyštudované vzdelanie, ale na pracovnom mieste, kde stačí iba SŠ vzdelanie. Na jednej strane som sa tešila, že sa mi vôbec podarilo zamestnať, keďže je doba taká aká je..., no na druhej strane cítim v práci akýsi stereotyp - nedostatočné podmienky pre ďalší kariérny rast, rozvoj osobnosti a naprdovanie. I finančné ohodnotenie sa mi zdá dosť nízke (cca 390 - 400€ mesačne v čistom). Uvedomujem si
však, že veľa ľudí by bolo rado, že má aspoň takú prácu a ako ja a stály mesačný príjem, z ktorého môže živiť rodinu. No na druhej strane sa mi to vidí dosť málo pre mladého človeka na to, aby si mohol plánovať budúcnosť, zabezpečiť bývanie, viacčlennú rodinu a pod. Samozrejme, hľadám si inú prácu, v ktorej by som napredovala avšak nedá sa ku nej prísť zo dňa na deň. Riešite i vy podobné situácie?

lost

A podla mna to je ten problem, ze ludia drzia "hubu a krok" - a potom si na nich kazdy kvazipodnikatel dovoluje.
Chce to ... repete z historie.

PS: ohodnotenie sa vam nizke NEZDA, ono to *JE* nizke! dovolim si povedat, ze je to vykoristujuce.

Ak by ludia nabrali odvahu a povedali by nie! Tak potom by Slovensko takto nevyzeralo.

lenze to nie je take jednoduche, ked aj chleba treba z niecoho zaplatit.

jajka001_

mladi ludia maju samozrejme velke ocakavania, studuju , planuju , no a potom pride zivot a kruta realita. je to tak, bud rada ze mas pracu.

jahodka123

Neboj sa, nie si jediná. Tiež ma to trápi. Ja mám ekonomicku hotelovu školu a som v doprave. Nebolo to tu zlé, dokial si niekto nevymyslel krízu. Platy padli hlboko dole, ale teraz sa každý bojí spýtať, kedy sa bude zvyšovať, lebo sem tam sa tu ešte stále spomenie prepúšťanie.. Kariérny rast - nula bodov. Jediný postup, čo by som mohla dať, by bolo majitel firmy a to nehrozí :D čiže nejaké napredovanie nula bodov.. kedysi som mala aj 700 é, teraz je to chabých 530 ... Viem, že to nie je najhoršie, ale mohlo by to byť aj lepšie a to nehovorím o tom, že ten plat, celý ako je, nemám na papieri..čiže keby zostanem tehotná alebo chora, tak dostanem tak 200 korun... Takže držím hubu a krok. Lepšie, ako bez práce :-/