Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Panika ohladne buducnosti, kam na vs?

Príspevok v téme: Panika ohladne buducnosti, kam na vs?
studentka123

tak popisam vam trochu moj problem. som druhacka na 4, rocnom gymnaziu, moj brat teraz maturuje. A aj na nom vidim, ze je lepsie ist do vyberania vysokych skol s predstavou, co chcem robit, ake zameranie chcem.
Ibaze to je moj problem. Ja jednoducho neviem.bavi ma ucit sa anglictinu a ine tieto jazyky, ibaze tlmocnicka a prekladatelka nechcem byt, je ich vraj hrozne vela a tazko hladaju uplatnenie.
To bola moja povodna volba. Teraz som vsak na pochybach. Moj problem je, ze ja ked nieco chcem (tyka sa to aj inych zivotnych situacii), viem vam velmi presne povedat co chcem. Nebudem konkretizovat co, ale uvediem priklad -
napriklad by som chcela robit v marketingu alebo reklamnom manazmente (tak sa to nazyva) nejakeho televizie/sportoveho klubu. Ale kde mam zarucene, ze ked pojdem na vysoku skolu ktora by mi teoreticky mala priniest take miesto, ze sa na take vysnivane miesto dostanem? Asi nikde vsak? Co potom s takym diplomom, ktory ma milion ludi?..
Asi to bude vyzerat cudne co tu popisujem ale velmi by som chcela najst spravnu cestu v zivote a teraz je to pre mna prvorade...Existuju nejake poradenstva, psychologicke alebo ine, ktore vam rozanalyzuju osobnost a predstavia pre vas najlepsie moznosti? Ake mate s tym vy skusenosti? Robite to co vas bavi?Ja viem ze malo ludi robi v zivote to co ich bavi ale si myslim ze to je chyba..aj ked sa to vzdy neda clovek by sa mal pokusit aspon

elsa5.5

hlavne nie je dôvod k panike ešte máš 2 roky čas,je jasné že nemôžeš ísť na 5 vš.,zúž výber,s toho čo tu píšeš-ekonomická,masmediálne komunikácie,aj veľa iných Ty si najprv ujasni čo chceš....porozmýšľaj čo ťa zaujíma najviac.

youki

Ja si tiez myslim, ze vyberat zamestnanie na zaklade testu nie je velmi dobre. Musis sama vediet co chces robit, a co je realne dosiahnut. Ak to nevies, nezisti to ani psycholog, nema ako.

A k tomu, ze poznas malo ludi, co robia pracu ktora ich bavi: ono v kazdom odvetvi je vela pozicii.
Napr. taky informatik moze od rana do vecera vytvarat programy (vela ludi si takto predstavuje programamtorov). Ale takisto moze vecer pred spankom z tepla domova navrhnut program (jeho funkcie) a poslat to tym koderom, ktori to potom budu od rana do vecera kodit podla jeho zadania a nakoniec on bude ten, kto ziska najviac a kedze sa v obore vyzna, moze ho riadit a pod.).

Podla mojho nazoru, ak je niekto dobry v tom co robi a bavi ho to, dosiahne tie vyhodnejsie pozicie, nech uz je to akekolvek zameranie. Preto by som vyberal len na zaklade toho, co ti sedi a nemozeral, kde sa akoze vela zaraba.

Aj ked je vela mladych ludi zo vseobecnych gymnazii, ktori 4 roky nic okrem skoly neobili, vseobecne vedomosti su na nic, vysoku skolu zvolili zle a maju smolu. (preto neuznavam vseobecne skoly, ale nas vzdelavaci system je taky aky je ...

Cize podla mna na vyber vysokej skoly mas cas, ale uz by si si mala ujasnit, co ta bavi (aj viac oblasti) a venovat sa im uz teraz, ak si este nezacala(a hlavne necakat, ze na skole ta to naucia).

xy:)

nemozes dopredu vediet na akej pozicii skoncis, pokial nie si jasnovidec. navyse existuju aj take profesie, o kt. ani nevies, ze vobec su. co sa tyka pofesijneho testu, tiez som ho robila. no a vysledok: povedali mi, na ktore veci mam predpoklady a na ktore nie (ze nebudem studovat jadrovu fyziku som vedela aj bez toho). plus mi k tomu povedali cca 20 zamestnani, ktore by som "akoze" mohla robit = pre mna 2 hodinova strata casu, pretoze mi nepovedali nic, co by som predtym nevedela.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Panika ohladne buducnosti, kam na vs? - Fórum - ZDRAVIE.sk