nevera, chcem odpustit, neviem ako

Príspevok v téme: nevera, chcem odpustit, neviem ako
pupik333

Dobry den, pred par dnami som si presla hotovym peklom. Mam 23 rokov, priatel je o 8 mesiacov mladsi. Zijeme spolu 4 roky v jednej domacnosti. Mame vztah, o ktorom druhi ludia hovoria, ze je priam dokonalii. A maju pravdu. Dokazeme sa neskutocne milovat, lasku si prejavujeme roznymi sposobmi, vieme pochopit a podporit jeden druheho, tolerovat sa. Sem tam si vymenime nazory aj trosku ostrejsie, ale v podstate sa na seba dlho nedokazeme hnevat. Nasim takym hlavnym problemom, ktory robil priepast medzi nami dvoma bol ten, ze ja som bola prva sexualna partnerka mojho priatela, zatial co on bol moj druhy. Nikdy sa v sexe nestazoval, viem ze sa mu to so mnou paci, raz je to nezne milovanie, raz zabava, raz vasnive a rychle....dostane odo mna vsetko, po com tuzil. To ze to vnimam ako problem hned vysvetlim. Obcas si pisal s uplne neznamymi babami na chate o sexe, ale v takom style, ktory ma zranoval. Povedala som mu, ze ma to trapi, vysvetlil mi, ze keby vie, ze mi tym ublizi, tak to nerobi, slubil, ze stym skonci a ze vlastne on nerozmysla nad tym, co pise, ze ho to iba laka vyskusat si to s inou, ale ze by to nikdy nespravil, pretoze to by znamenalo stratu mna a to nechce. tak som mu to odpustila....raz, dva razy, tri razy, a tak dalej. Az kym to nezaslo tak daleko, ze mi napisal mail frajer jeho kamaratky s tym, ze si nezela, aby si on snou takto pisal. Najprv to popieral ale nakoniec sa priznal. Bola som sklamana lebo uz som naozaj verila, ze sa snazi ovladat, ze vie, co chce a co nie. Tak som sa s nim rozisla. Bolo to nerozvazne, bez premyslania, vnimala som len tu bolest. Aj sa snazil to napravit, ale poprosila som ho, nech ma chvilu necha samu, ze prespim doma. Aj tak sa chystali s kamaratmi na pansku jazdu. Rozlucili sme sa bozkom. Sice to este neznamenalo, ze sme spolu opat zacali vztah, ale vnimala som to ako nadej, ako nieco pozitivne. Na druhy den sme sa stretli a do vecera sme uz boli opat par. Pytala som sa ho, ci nahodou nieco v noci neurobil, nieco co by mohlo ovplyvnit nas vztah. Povedal, ze nie. Tak som mu to uverila, pol roka sme mali zasa krasne obdobie. A az teraz sa ukazala cela pravda. Vedela som o tom, ze na akej diskoteke boli. bavilo ho na nu chodit predtym, ako tam bol ma panskej jazde. Volala som ho tam velmi velakrat, ale vzdy si nasiel vyhovorku, a isli sme nakoniec na inu. Bolo mi to zvlastne a tento divny pocit sa vo mne stupnoval. Az kym som sa ho nespytala, ze s kym si pise. Bola to nevinna otazka, lebo ma zarazilo, ze bol nervozny, pisal velmi rychlo, bol celkovo nesvoj. Oklamal ma, ze snikym. Isla som teda na jeho nick a sama som si citala, co je dovodom jeho zvlastneho spravania. Pisala mu kamaratka, ze cez vikend spoznala babu, ktora o nom tvrdila to, ze ju riesil.....bozkavali sa, flirtovali. On to popieral, ale takym stylom, ze si nechce na tu noc rozpamatavat, ze nevie co sa stalo. Mne vsak tvrdil, ze nebol opity a zrazu zistim, ze bol tak spity ze si ani nepamata, ci tam s nejakou babou nieco mal? Povedala som mu na rovinu, ze o tom viem, popieral....tak som mu ukazala, ze si to vsetko citam. Plakala som, ze ma tak moze klamat. Vravel, ze klame, lebo mi nechce ublizit, ze zo ziadnou nic nemal, ale ze sa nepriznal, ze nasu hadku riesil tym, ze sa opil, lebo nechcel v mojich ociach klesnut. Normalne nikdy nepije alkohol, vtedy si dal par poharikov a stacilo mu, aby bol opity. lenze mna stale trapilo to, ze ak si nepamata, co robil, potom ani nemozem vediet, ci je to pravda, co ta baba o nom vravela. Velmi som sa trapila a dusil ma opat ten moj pocit, ze sa dozviem este nieco horsie. Naliehala som, plakala, a nakoniec mi to prezradil. On si nie ze nepamatal. On si nechcel uz viac pamatat. Bozkaval sa s inou. zevraj hned potom odisiel a toto mu verim, lebo som videla, ako plakal ked mi to rozpraval, ako ho to vsetko mrzi, ze bol zbabely a nepovedal mi to, ked som sa ho na to pytala, ze to vsetko riesil takym stylom. On ma prosil o odpustenie, a ja som nechcela urobit nerozvazny krok ako vtedy, tak som mu povedala, ze potrebujem cas, aby som zistila, ci mu to niekedy dokazem odpustit a fungovat v nasom vztahu tak, aby som mu to stale nevycitala. Zostala som spat spolu s nim, ale nemohla som ho vobec pobozkat. Proste niekto povie, ze ved to bol len bozk, ale ta bolest, ze ma oklamal, ze mu uz nemozem viac verit, ze aj ja som mala moznost sa bozkavat v ten vecer s inym ale neurobila som to, pretoze srdce a laska k nemu mi to nedovolili, ze som sa doma trapila a dufala, ze sa to da do poriadku a on s ahned bozkava s inou, namiesto toho aby ma presviedcal, ze ma nechce stratit....nedala som mu bozk ani na druhy den a nemohla som mu povedat ani len to, ze ho lubim. Vzdy ked ma chcel pobozkat, videla som jeho a tu druhu babu, hoci ani neviem, ako vyzerala, ani kto to bol. On to nechcel viac rozoberat, vravel ze dodnes lutuje co sa tam stalo, ze tie vycitky co ho po cely cas prenasledovali boli uz neunosne. Neospravedlnujem to, ako sa zachoval, a zatial som mu neospustila. Ale pocas toho jedneho tyzdna mi skutocne dokazal, ze mu na mne zalezi najviac na svete, ze ma nechce stratit a ze mi nikdy viac nesposobi taku bolest, nikdy viac ma nepodvedie. A ja mu to velmi chcem verit. Rozhodla som sa ostat s nim. Teraz i tak odisiel do zahranicia na dva mesiace kvoli praci a zlej financnej situaci, tak mame obaja cas na zahojenie ran. Bol z toho nestastny, ze ochadza prec. Chce zostat so mnou, ale predtym bol smutny z toho, ze nema pracu, ze sme na tom zle s peniazmi. Tak som ho podporila, aby siel, ze sa nemusi nicoho bat. Sme spolu v kontakte, a snad nam to pomoze. Chcela by som mu to odpustit, ale nezvaladam to. V noci som sa strhavala zo sna, mala som z toho nocne mory. Prve dni som nic nejedla. Potom som sa uz nechala pobozkat. Mozno to vo mne urychlilo vedomie, ze odide prec. Ale tento krok zatial nelutujem. Chcem vas poprosit o radu, ako mam dalej pokracovat? Chcem byt s nim, chcem mu to odpustit, nechcem mu to viac vycitat, ale zaroven ma prenasleduju myslienky, a obnovuju mi vsetku tu bolest. Dakujem za radu aj za precitanie....je to dlhe, ale chcela som vam aspon trosku priblizit situaciu aka je.

Pyrana206

desko - je uplny primitiv

ja ťa chápem, človek si povie že preboha bol opitý a predsa to bol "len" bozk - y, ale viem ake to je, aj ked moj priatel ma nikdy nepodviedol a verim mu ze by mi to ani nikdy nespravil, ale aj v mojom vzťahu sa stalo niečo podobné, čo sa stalo už pred rokmi a stále na to nemôžem zabudnúť a i dnes o tom ešte rozmýšľam

ako písala goccia aj ja si myslím že keď povedal to že ho to láka s inou, že sa dalo niečo podobné čakať,,, aj ked toto nebola uplna nevera, keby mne take nieco moj frajer povie tak uz vtedy by som zacala uvazovat nad tym či s ním chcem byť, ci chcem byt vo vztahu s niekým kto mi povie bezproblemov nieco taketo do oci, mne by to vadilo,,,
ďalej - podla mna to že on pred tebou žiadnu inu nemal nieje absolutne ospravedlnenie na to čo spravil, ked si chce uzivať tak nech si uziva, ale ked niekoho niekto skutocne ma rad, vie že ak sa niečoho vzda bude z toho mať lasku na cely zivot a nie trapne zazitky z toho ze to "skusil aj s inou" , aj ked chlapi maju v tomto trochu ine rozmyslanie,,, :

goccia

v prvom rade si dovolim napisat - je vela ludi, ktori by ti povedali, ze nevies, co je to skutocne peklo. tebe to tak asi pripada, ale stavaju sa daleko horsie veci.

a ako to vyriesit?

mne to pripada tak, ze to zbytocne komplikujes. ujasni si celu situaciu - uz dlho si vedela, ze ho laka sex s inou. mne by samotny tento fakt vo vztahu vyznieval ako casovana bomba. akonahle mohol mat aspon aky-taky slaby argument, ze ste boli "rozideny", tak to hned vyuzil na to, aby si mohol aspon ciastocne splnit svoje tuzby. ak uz tie jeho tuzby teraz nepretrvavaju a ani nema citovy ci iny vztah s nikym inym len s tebou, tak je na mieste, aby si sa postavila pred dve moznosti - bud mu neodpustis a rozides sa s nim, alebo s nim chces zostat, v tom pripade ale musis naozaj prekonat svoju zranenost a musis sa nad to povzniest a ist dalej.