Mám ho vyhodiť, alebo ešťe počkať? Prosím o rady...

Príspevok v téme: Mám ho vyhodiť, alebo ešťe počkať? Prosím o rady...
SashaXY

Ahojte, už som tu jednu tému riešila, ohľadom svojho priateľa, ktorý mal problém brať ma von, zainteresovaní budú vedieť, ale teraz by som potrebovala poradiť ohľadom komplikovanejšej situácie, pretože už si fakt neviem rady. Priateľ mi povedal, že sa chce rozísť, odsťahovať, že ma neľúbi. Ja som najprv bola úplne bezradná, ale povedala som si, že počkám kým vychladne, veď uvidíme, keď sa vrátil domov, tak ma silno vyobjímal a odvtedy bolo všetko v pohode, tak som to brala ako skrat a neriešila som ďalej, aby som na neho zbytočne neútočila, má dosť toho teraz veľa, stresy v práci a tak. Ale včera sme sa nejak bavili a on mi povedal, že veď on tu už aj tak dlho nebude, že sme sa rozprávali o tom a že si myslel, že som to pochopila, a ja som mu povedala, že chcem aby bol šťastný, že viem byť tolerantná a že mu chcem vytvoriť zázemie a niečo s ním budovať. Na to ma pohladil ale nič nepovedal, ale inak fungujeme normálne, je na mňa milý, spávame spolu, pobozká ma, objíme, stále nepovedal, kedy mieni odísť alebo niečo o tomto. A ja už som z toho zúfalá, lebo som neustále v napätí, že prídem raz domov a on tam už nebude, nechcem aby odišiel, rada by som náš vzťah dala do poriadku, ja mám stále pocit, že ma má rád a že mu na mne záleží, aj mi to povedal, ale momentálne sa stále rozhodujem, či mu povedať, že to takto nefunguje, že ja ho síce ľúbim, ale ak chce odísť nech to urobí hneď a počkať či sa uvedomí alebo nie, či ostane v šoku, že som toho schopná, lebo doteraz sme fungovali tak, že ja som sa prispôsobovala, už sa mi raz rozchodom vyhrážal a keď som povedala, že sa viac posnažím, tak zrazu všetko bolo ok, rozchod viac nespomenul. Ale na druhej strane neviem, či proste nemám počkať ako to celé dopadne a zbytočne to neriešiť, počkať kým mu skončia stresy v práci, máme ísť ešte spolu na chatu a nechať tomu ešte trocha času a potom uvidíme. Dnes som sa s ním chcela rozprávať, ale naozaj neviem čo mám robiť, stále váham a raz som rozhodnutá urobiť to a o päť minút zas nie. Som z toho zmätená, leo na jednej strane mi dal najavo, že by chcel odísť, ale na strane druhej je stále so mnou a chová sa ku mne pekne. Už sa mi k tomu vyjdrili priatelia, ale stále neviem čo spraviť, ja viem že by som sa mala rozhodnúť podľa seba, ale mám pocit, že nech urobím ako urobím, aj tak to budem nakoniec ľutovať.

Tessy06

Stále myslíš len naňho, aby bol šťastný, spokojný, a na seba vôbec, dávaš sa na druhé miesto a ja nechápem prečo..určite sa s ním porozprávaj, veď takto sa len trápiš...to že má stresy v práci, ma síce mrzí, ale ty za to nemôžeš, tak za to ani netrp

elsa5.5

rozhodneš sa aj tak podľa seba,ale on Ti svoje stanovisko povedal aby si s tým počítala,možno sa nechce odsťahovať okamžite,alebo rozmýšľa ako dalej,tvoje obavy boli opodstatnené čo sa tých zábav týka,chalan si chce jednoducho užívať.....

Zlatka85

A neskúšala si sa s ním o tom normálne v kľude porozprávať na čom vlastne obaja ste? Ako to vlastne bude ďalej pokračovať, akú má on predstavu? Či Ťa naozaj ľúbi a chce s Tebou plánovať budúcnosť, alebo Ťa momentálne berie ako dočasnú partnerku, kým si nenájde ďalšiu? Je veľmi ťažké radiť, keďže vlastne nepoznám ako to medzi vami funguje.