vysnívaná univerzita alebo láska?

vikinkaa678

Som v rovnakej situacii:P da sa povedať.. radšej by som šla na vyšku na opačny koniec republiky no možno ostanem predsa len na mojom konci.. mne je to v podstate jedno a tak budem častejšie s priateľom no na druhej strane kuštik ma ťaha predsa inde:P no ešte to nejak neriešim.. neriešime.. až keď pride čas:P držim palce:)

Eva531

Pyrana206 - ja ta nenahovaram na rozchod, ja len, ze ak si pisala, ze da sa zvladnut oboje, tak teda... Nech milostivy pan akceptuje tvoje rozhodnutie studovat a nech ti do toho nekeca. Praveze by mal byt hrdy, ze ma sikovnu kocku, ktora studuje na VS.

Eva531

Kazdej normalnej a realne zmyslajucej zene, ktora ma v sebe aspon stipku zdraveho rozumu a inteligncie, musi byt jasne, ze velka romanticka laska, taka, aku pozname z rozpravok a z telenoviel (ja ich nepozeram), v skutocnosti neexistuje a nikdy existovat nebude, a teda kazdej normalnej a realne zmyslajucej zene je uz pred vstupom do vztahu jasne, ze je len otazkou casu, kedy sa ten vztah rozpadne. Totiz ja som realistka a podla mojho nazoru takmer kazdy muz ma bud nejaku zavaznu chybu alebo zlozvyk, ktory by normalna zena nebola ochotna vo vztahu tolerovat a ktory muz to nema, u toho je len otazkou casu, kedy to nadobudne. Ak uprednostnis vztah, tak to bude zalezitost tykajuca sa v najlepsom pripade niekolkych rokov, po ktorych pride sklamanie a rozchod, cize koniec vztahu a potom budes velmi, ale velmi lutovat, ze si neuprednostnila skolu. No ak uprednostnis vysokoskolske studium, tak po piatich rokoch ziskas titul, ktory ti uz nikto nikdy nevezme a vdaka ktoremu budes mat lepsie moznosti, ako sa uplatnit na trhu prace, co je obzvlast na Slovensku bez VS, no mnohokrat aj s VS velmi tazke. Cize neuprednostnuj neistotu pred istotou, ze sa raz, a to po ukonceni VS budes mat v zivote co sa tyka zarobku lepsie, ako sa maju ludia bez VS. A ak ti bolo sudene najst si priatela a prezit s nim niekolkorocny stastny vztah, tak si urcite niekoho najdes aj po ukonceni VS. Keby som ja chcela studovat, tak by som studovala a nenechala by som sa od toho odradit nikym, ani rodicmi, ani kamoskami, ani spoluziackami, ktore to vzdali, ani pripadnou nespravodlivostou v skole zo strany profesorov (moze sa stat), a uz vobec nie nejakym chlapom.

mataBB

ked ta lubi tak pochopi, ze chces ist na dobru univerzitu..neviem co na tom je..vela zalubenych takto funguje a nevidim v tom ziaden problem...mi nehovor ze nevydrzite par dni bez seba...este vam to prospeje

alebo chces zazit taku situaciu, ked sa rozhodnes pre lasku, potom po case sa rozidete a budes lutovat, ze is nesla na skolu, na ktoru si chcela? vela ludi si takto teraz bucha hlavu o stenu

mamka777

reakciu som pisala v case ked si neobjasnila situaciu, cize prosim o prepacenie... teraz musim skonstatovat, ze ide o veliku skusku vasho vztahu, bud alebo... ma nejaky dovod aby ti neveril? no ja sa priznam, ze som chodila s chalanom 4dni, a bola som taka zalubena, ze som v praci dala vypoved, aby som mohla byt s nim kazdy den, pretoze som robila mimo mesta a vydaavali by sme sa iba cez vikend, cize som sa jednoznacne rozhodla pre neho... a do teraz sme spolu, bude to rok a pol :) neboj dobre to dopadne drzim palceky

jajaJN

ja som dala prednost laske a nakonec ked si to uvedomim, som aj na lepsej skole.... zatial som spokojna :)) je to na tebe

mamka777

ked sa clovek skutocne zalubi, tak nevnima svet okolo, len tu dotycnu osobu a je schopny pre nu aj zomriet. cize moze ist o poblaznenie, ale o laske by som asi nehovorila.... nechcem si dovolit nic tvrdit, je to len cisto moj nazor, ktory vzisiel z tej skutocnosti ze vahas... mozno preto, lebo nemas istotu ci to je ten pravy a ci to vobec stoji za to, zahodit vzdelanie, a mozno je to opacne, pochybujes o vzdelani, ci ti stoji za to sa vzdat toho praveho... vychadzam z toho co si napisala, ale vela toho neni, cize clovek tazko poradi...

Pyrana206

ja netvrdím že sa nedá mať oboje naraz, len viem že ho tým raním,,, lebo on si myslí že odchádzam preto lebo s ním už nechcem byť, čo vôbec nieje pravda, je veľmi citlivý a je z toho doslova zúfalý ak odídem lebo by som musela byť na internáte, vidím ako ho to trápi, a tak som z toho už úplne zúfalá aj ja, lebo nechcem aby bol smutný a aby si myslel také veci,,,