3 mesiace pred štátnicami ma vyhodili zo školy...

Príspevok v téme: 3 mesiace pred štátnicami ma vyhodili zo školy...
šicka

Ahojte,
vyhodili ma zo školy 3 mesiace pred štátnicami :o( Mám spravené všetky predmety iba jeden mi chýba, ktorý si dorobím na budúci rok. Avšak budem si musieť zaplatiť školné.
Teraz som doma a nezamestnaná :o(( Posielam žiadosti na brigády i do práce. Nikde sa však nepošťastilo sa zamestnanť.. Chodia mi odpovede, že ma vedú v evidencií.
Moji rodičia sa z toho zbláznili. Môj otec začal v mojom mene telefonovať na inzeráty. Pripadám si akoby so mňa robil debila, malomocnú a neschopnú. Nepáči sa mi to a on na mňa kričí a je nahnevaný. Neviem ako mu vysvetliť, aby to nerobil. Ja na tie inzeráty na ktoré volal on, nevolám späť. Lebo sa hanbím za to, že tam už volal on.. Nie som malé decko budem mať 22 rokov. Práca sa ľahko nehľadá, ale snažím sa reagovať na každý nový inzerát čo nájdem... čo mám robiť?

cinni

tiez si myslim, ze nieje nic zle, ak clovek pride osobne do firmy a necha tam zivotopis...moze tak spravit dobry dojem a vydlazdit si cesticku, ak sa nejaka pozicia uvolni, budu si ho pamatat. Poznam viac ludi, co si takto nasli pracu.. ja som pracovala v personalke, a veronikin "styl" sa mi tiez nepaci, ako skuseny personalista by take veci nemala vraviet..alebo si nadhana pracu, aby ludia nechodili do firiem, ale radsej do agentur:)) aj ked s agenturami bieda..ak nemate IT alebo strojarske vzdelanie mala sanca...alebo nechcete robit "operatora" vyroby...

sicka, to co robi tvoj otec nie je spravne, vysvetli mu, ze ziaden zamestnavatel ta nebude brat vazne, ak si bude mysliet, ze nie si "schpna" ozvat sa sama, ale robi to za teba ocinko..viem, ze ty taka nie si, ale vyzera to tak, aspon v ociach zamestnavatela..

zuzulienek

myslim si ze ludia by mali byt pri hladani prace proaktivni. a to mladym chyba. malokto zdvihne zadok so stolicky a zaklope vo firme na dvere. castokrat chyba aj odvaha...... dalsou "vylepsenou " moznostou by bolo odniest zivotopit priamo do spolocnosti ktora hlada zamestanancov na profesii. v tomto pripade dotycny ma prehlad o ponukanej praci a taktiez ma moznost ziskat si informacie ktore by si zistoval aj tak , ak by ho pozvali na pohovor.

veronika1211

bibi na odhadovanie su prave pohovory, ktore treba na zaklade zivotopisu naplanovat a potom posunut dalej komu treba. naozaj necitam rada taketo prekrucanie mojich slov.

Majče

Nezazlievaj to rodičom, každý rodič je dobrý, má rád svoje deti, až veľmi. Určite sú nešťastní aj za teba, že ťa vyhodili, moja dcéra nebola prípustená k maturite,kvoli cudziemu jazyku, opakuje ročník a ja som sa skoro zrútila od žiaľu, že som jej nepomohla. Bola som strašne smutná a nešťastná od bezmocnosti. Niektorí jej spolužiaci boli vedomostne na tom horšie a šli bez potiže ďalej. Neviem kde sa stala chyba,predtým ročníky ako tak zvládala, až v poslednom si na nej zgustli. Nepoviem, že je na Slovensku toľko práce, že potrebujú skutočne výborne vyštudovaných odborníkov, ale opak je pravdou, čo si vlastne dokazujem. Mna to stojí ďalší peniaz a čo to je pre človeka stratiť jeden rok?. My SLováci sa máme strašne radi, s obľúbou si ubližujeme a podrývame sebavedomie!

veronika1211

bibi, podotykam nie som recruiter, takze len hovorim ako to beru oni. personalista nerovna sa clovek ktory vybera ludi.
ako vravim - pisem ako to je u nas. ak reagujes na konkretnu ponuku, vies o co sa uchadzas tak je jedno ci prides alebo posles email. ale ti co chodia nevedia ani co sme za spolocnost, co sa u nas robi a idu iba tak ze videli tu tuto spolocnost tak sa idu uchadzat. toto povazujem za trapnost, aby sme sa spravne pochopili.
a dakujem za povzbudenie do buducnosti, ohrievam sa 5 rokov a isto dalsie tiez budem. na urazanie si naozaj nepotrpim.
a nepovedala som ze neprijimame. fluktuacia je velka, takze by som bola rada, ak by sa tu slova neprekrucali.

bibi123

veronika1211-manazerske vzdelanie a prosim Ta, kde Ta takymto praktikam ucili? My sme sa na personalnom manazmente ucili odhadnut potencial bud. zamestnanca a to sa z papiera neda.
Neber to v zlom, ale taketo postupy su velmi zvlastne a dokonca sa ani na univerzitach v SR, CR, Rakusku nevyucuju..

zuzulikk

bibi,

fakt si to pekne si to napisala! :-)

zdielam

sicka, odvahu, usmev na tvar a musis verit ze to daaaaaaaaaaaas!!! ked tatko uvidi ze to skusas aj inou cestou, tak ver tomu ze to necha na teba :-)
:-)

šicka

no tak študujem žurnalistiku.. a úprimne s týmto odborom sa asi daleko nedostanem.. a regiony CA, ZA, RK sú mi dostupné
a poviem vám práve tu je dosť vysoká nezamestnanosť.

bibi123

veronika1211-dovolim si tvrdit, ze sa na svojom mieste dlho neohrejes, lebo povazovat pytanie si prace za trapnost zo strany pesonalistu, je minimalne tak trapne a ubohe. Moja skusenost-taky clovek, co pride osobne a neschovava sa za anonymny mail prejavil dostatok odvahy a veri v svoje schopnosti, si minimalne zasluzi ten pohovor, dat mu sancu, vo velkych medzinarodnych spolocnostiach je dost vysoka fluktuacia zamestnancov. Velka firma=vela zamestnanych, pri takom velkom pocte sa predsa kazdy mesiac uvolnuju miesta a manazment podniku by mal obnovovat staru krv, stagnujucich zamestnancov prepustat a nahradzat novymi-s novymi pohladmi, rozdielnymi skusenostami, inak len tak moze napredovat. Zaujimalo by ma, co je to za podnik, ked sa takymto sposobom moze pripravovat o sikovnych ludi a dobrovolne takto stracat konkurencnu vyhodu...
šicka-ukludni sa, ked je stastie unavene, aj na somara si sadne:O))) Aktivne vyhladavaj pracovne pozicie, vzdy bud upravena, komunikativna, mila, potom nebudes mat problem najst si pracu, len neupadaj do kolaji nezamestnaneho, lebo taky clovek sa len utapa a potom je velmi tazka sanca sa vratit na pracovny trh...

veronika1211

zuzu, ja som hovorila len ako je to u nas, nechcela som nikoho urazit.
ver tomu alebo nie, aj ja mam manazerske vzdelanie a veru mam pracu dobru, ale o tom to tu asi nie je, no nie? :)

sicka, keby si napisala aku skolu studujes a lokalitu, mozno by sa niekto aj tu nasiel kto by ti vedel pomoct.