Ako sa mám správne rozhodnúť ? (zamestnanie)

Príspevok v téme: Ako sa mám správne rozhodnúť ? (zamestnanie)
nerozhodnaos

Ahojte, mám ťažkú dilemu. Ostať v súčasnom zamestnaní alebo odísť tam, kde mi núkajú o 350e viac?
Súčasné zamestnanie ma veľmi baví, chodím do práce rada, mám super kolegov aj šéfov. Som ale ešte v skúšobnej lehote a ide o veľkú firmu.
Dostala som ale ponuku od inej, malej firmy. Musím sa čím skôr rozhodnúť, či ich ponuku prijmem alebo nie. Plat je o 350 eur vyšší, väčšinu ľudí v tej firme poznám a mám s nimi dobré vzťahy. Lenže je tu otázka - nie som si istá, či ma tá práca bude baviť. Bolo mi síce podrobne opísané, čo a ako budem robiť, ale neviem si spraviť predstavu, či ma tá práca bude naozaj napĺňať. Už teraz viem, že v tej novej firme budem mávať veľa nadčasov, tam sa dosť tvrdo maká. Ale nevadí mi to.
Najviac ma trápi to, ako sa zachovám k súčasnému zamestnávateľovi, ak novú ponuku prijmem. Budem vyzerať ako nejaká mámonárka, ktorej ide len o peniaze, ako nejaká nevďačná osoba. A to nechcem. Ja som bola a aj stále som veľmi šťastná a spokojná v tejto práci. Tak neviem. Poraďte prosím, čo by ste v takejto situácii robili vy?

liv99

ked si v skusobnej a mas 950 tak plat porastie, za rok by si mohla byt na tych 1300... najlepsia rada je sa porozpravat s nadriadenym a povedat mu co a ako a ze mas takuto ponuku. mozno budes prekvapena a plat ti upravi. vo velkej firme skorej porasite ako v malej.

nerozhodnaos

Ste zlatí, ďakujem za komentáre. Mám na rozmyslenie ešte celý víkend a v pondelok musím povedať definitívne rozhodnutie. Ak tu pribudne ešte zopár dobrých rád, budem veľmi vďačná.

mimisek

Ja by som zostala vo vacsej firme, ak je tam moznost postupu a rastu. V malej firmicke je to mozno dead-end job. Budes na tej istej pozicii stale a stale za ten isty plat. Ak si spokojna, par stoviek hore-dole nie je nic moc, keby ti ponukli o tisicku viac, to by stalo za uvazovanie...

lienocka2808

Tak myslim,ze tam nieje moc o com rozmyslat. Uprednostnila by som pracu o 350eur lepsie zaplatenu. Hlavne ked tam poznas ludi a nejdes do uplne neznameho kolektivu.
Preto som sa pytala kolko zarabas, lebo je rozdiel zarabat 1500Eur a mat ponuku o 350viac. Ako ked zarabas 950.
A ked si hlavne este v skusobnej dobe, tak je lahsie odist.
A to odovodnenie,ze sa na teba budu pozerat ako na mamonara, bohuzial dnes je to velmi dolezite kolko zarabas.
Ved to skus povedat sefovi, ze mas takuto ponuku, mozno ti ponukne po skusobnej dobe zvysenie platu /nepredpokladam ze to ale bude 350Eur/