Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

dedicstvo

Príspevok v téme: dedicstvo
hviezda01

Dobry den,manzel dostane od rodicov dom,chcem sa spytat,ci je tam nutne evidovat naj mna,ako manzelku,alebo to neni treba.Dom treba rekonstruovat,a nerada by som dosla o strechu nad hlavou,keby nedajboze prisko k horsiemu,ako napriklad k rozvodu.Pytam sa preto,ci sa to berie ako nadobudnute pocas manzelstva,a vtedy som tam evidovana automaticky ako manzelka,alebo tam musim byt pripisana zvlast,ako pan ten a ten plus manzelka ta a ta...alebo staci len jeho meno na darovacej zlmuve..Dakujem

ta3

pozitivom tohto fora je to, ze su tu odbornici z roznych oblasti, ktori ochotne a bezplatne poskytuju jednoznacne a spravne rady, :-)) Beskyd, cakala som, kedy sem zavitas a svojim strucnym a jasnym prispevkom celu tuto diskusiu takto kvalifikovane objasnis

beskyd

hviezda, ked budete obdarovani spolocne, dar budete mat v podielovom spoluvlastnictve, cize treba na zmluvu uviest aj tvoje meno lebo ked tam nebude, dom bude vo vylucnom vlastnictve manzela nakolko majetok nadobudnuty darom pocas trvania manzelstva sa nezahrna do bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov. ak v darovacej zmluve budete obaja a nebude urcene inak, vase podiely budu rovnake a nikto ta len tak nebude moct vysackovat ani v pripade rozvodu. v pripade ked to budete mat v podielovom spoluvlastnictve, bude pre vas platit nasledovne:

§ 141

(1) Spoluvlastníci sa môžu dohodnúť o zrušení spoluvlastníctva a o vzájomnom vyporiadaní; ak je predmetom spoluvlastníctva nehnuteľnosť, dohoda musí byť písomná.

(2) Každý zo spoluvlastníkov je povinný vydať ostatným na požiadanie písomné potvrdenie o tom, ako sa vyporiadali, ak nemala už dohoda o zrušení spoluvlastníctva a o vzájomnom vyporiadaní písomnú formu.

§ 142

(1) Ak nedôjde k dohode, zruší spoluvlastníctvo a vykoná vyporiadanie na návrh niektorého spoluvlastníka súd. Prihliadne pritom na veľkosť podielov a na účelné využitie veci. Ak nie je rozdelenie veci dobre možné, prikáže súd vec za primeranú náhradu jednému alebo viacerým spoluvlastníkom; prihliadne pritom na to, aby sa vec mohla účelne využiť a na násilné správanie podielového spoluvlastníka voči ostatným spoluvlastníkom. Ak vec žiadny zo spoluvlastníkov nechce, súd nariadi jej predaj a výťažok rozdelí podľa podielov.

názor

Ja nie som právnička, tieto veci by Ti mal vysvetliť právnik. Tu sa nejedná o jednoduché pripísanie Tvojho mena, ide o to, že dom zdedil Tvoj muž a keby naozaj došlo k rozvodu bude len a len jeho. A každý cent, ktorý by ste spoločne do domu vrazili by ste museli , hlavne Ty, potom dokazovať. Takže, ak chceš, aby si bola vedená ako vlastníčka aj Ty a mala na dom právny nárok aj Ty, mala by si to právne ošetriť asi tak, že keďže teraz máte spoločný byt, kde si, predpokladám vedená ako spoluvlastníčka aj Ty, tento byt predáte, získate peniaze, máte spoločné peniaze, tie investujete do domu, takže naozaj takto by si mala byť určite aj Ty spoluvlastníčkou domu.Toto by mal pochopiť aj Tvoj manžel. I keby si nevlastnila polovicu domu, hoci len tretinu, malo by to byť potvrdené v novom liste vlastníctva. Aj keď bibi píše o tom, že toto by snáď manžela ranilo, dejú sa v živote všelijaké veci, poznám podobné prípady i z rodiny a napokon mnohé ženy , ale i muži dopadli tak, že nemajú s deťmi, kde skloniť hlavu. Ja by som určite nepredala byt, v ktorom som spoluvlastníčkou a nešla do domu, kde nevlastním žiadnu časť.

hviezda01

my mame ucet spolocny,ja chcem len vediet,ci by som v pripade rozvodu mala na ten dom nejaky narok...to je cele,prosim,pochopil ma niekto???...mne staci povedat,ci sa mam dat na ten papier pripisat aj ja,alebo staci,ked je tam len manzelovo meno,a to sa potom automaticky bere,ako nadobudnute pocas manzelstva...dakujem

jajka001_

ako pise bibi, pekne si ved evidenciu, co zo spolocneho ci tvojho islo na opravu JEHO domu, lebo ten dom patri jemu.

hviezda01

...my mame byt,ktory chcem predat,aby sme mohli ten dom zrekonstruovat..uz rozumiete,co tym chcem povedat?..dakujem za odpovede...

hviezda01

...ja na rozvod nemyslim,ale clovek nikdy nevie co bude o 10 rokov,on dostane od rodicov dom,do ktoreho pojdu na rekonstrukciu uspory z nasho spolocneho uctu,a nedajboze sa po rokoch nieco zmeni,a ja nebudem mat na nic narok???...mne nejde o nic,len chcem vediet,ci by som v pripade rozvodu mala narok na to,co jemu pocas nasho manzelstva darovali jeho rodicia...chapete?..ja sa nechcem rozvadzat,ale ako sa hovori,nikdy nehovor nikdy!!!!

bibi123

presne tak, ani dary, ani dedicstvo nespadaju do BSM, ale faktury na opravu uhradzaj z vlastneho uctu, v pripade rozvodu sud bude prihliadat na to, ze si do nehnutelnosti investovala svoje zarobene prostriedky a mozes sa dockat primeranej refundacie...(pripadne vezmi uver na seba na stavebne prace)
co sa tyka Tvojho manzela, taketo Tvoje poznamky by ma ranili a bolo by mi neprijemne, ze pocas manzelstva myslis na rozvod a na jeho majetok, ktory patri len jemu, na druhej strane chapem, ze clovek mieni, Pan Boh meni a je dobre mat zadne vratka

hviezda01

ze to je brane,ako nadobudnute popcas manzelstva,a ze to je automaticky,ze som v tom aj ja,ako manzelka,aj ked tam niesom pripisana

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

dedicstvo - Fórum - ZDRAVIE.sk