Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

aktualne dejstvo vo svete

lost

Vieden, 1900, to muselo byt lepsie ako teraz :)
Lepsie istoty, i ked neskor zacala 1.svetova, ale to je uz detail :D

Ale az na to, ze doteraz nebol taky financny system ako mame teraz.
5 ci 6 tisic rokov bol zlaty standart, a od 1968 ci kedy(?) sme upustili od toho, a potom to zacalo ist dolu vodou.

Ved je to nevyvratitelny fakt, ze chodoba sa rozsiruje atd
(chudobny budu chodobnejsi....)

staci si vsimnut nasu vladu, absolutny opak Janosika :D
Chodobnym berie a bohatym to rozdava.

I ked to je nepodstatne v zmysle, ze kapitaluzmus ako taky skor ci neskor totalne vykoristi obrovsku cast populacie... Ved v USA ale aj u nas zije 60% ludi len tak ze "zije" tj, preziva... a bude to len horsie, pokial sa nieco VELKE nestane... i ked, to asi tazko vie niekto predvidat s dobrou prenostou :)

uhlie

Ovecka,

neviem, akym suvislostiam nerozumies, ale hod sem nieco konkretne a uvidime, co sa da s tym robit.

Co s tym maju spolocne koncentraky? A co bolo pred 400 rokmi aj tak nikto nevie. Dneska ked vyhlasi, alebo urobi politik, nieco co sa nepaci podsvetiu, tak dopadne tak isto , ako Galilei. Nechapem, co to sem vobec pleties. To, ze sa mas ty teraz chvilu dobre, neznamena, ze sa tak ma kazdy.

sureves

Treba si uvedomit, ze zemetrasenia tu su odjakziva...ludia mali donedavna male domceky, zili v malych dedinach, takze zemetrasenie im velke problemy nesposobilo...my mame mrakodrapy, ktore sa zosypu a narobia riadny bordel, ak nestastie postihne jednu vyspelu krajinu, ma to dopad na celu ekonomiku. Co sa tyka vojen, sme na tom asi najlepsie, za celu historiu ludstva...s tym rozdielom, ze ak vypukne, tak sa rozmetame jadrovymi zbranami...a konkretne Libya si myslim nepredstavuje zaciatok tretej svetovej vojny. Konflikt zacal tam, nebol zapríčinený inou krajinou. A to, že sa vedú útoky, je vinou diktátora. Navyše, aj keby sa rozhodli Líbyu podporiť vojenský iné štáty, myslím, že spojenci by sa stiahli. Máme OSN, a tí by mali zabrániť svetovej vojne. Navyše dnes je ľudstvo vzájomne prepojené cez všetky možné národy, tvoríme stabilnejšie spoločenstvo, takže svetová vojna nehrozí, aspoň nie čo sa týka veľmocí ako Rusko a USA. Ak Kaddáfi odstúpi alebo zahynie, útoky sa skončia a jeho priaznivci budú potlačení. Svetová vojna hrozí, len ak by sa islamské štáty rozhodli bojovať za Líbyu. Vtedy by možno vznikli strany "Islamské štáty" a "USA, EÚ, Rusko", atď. Ja si však myslím, že ostatné islamské štáty nemajú dôvod kaddáfiho brániť, keďže takých vodcov sa oni teraz zbavili.

0vecka

2 uhlie pripominas mi jedneho typka zo skoly kotry ked dostal otazku ktoru nevedel tak zacal suverenne hovorit o inej... sak ty vobec nereagujes na to co hovorim... - popripade to prekrucas pozemnujes temu...

jasne ze mame problemy mali ich aj v inej dobe ale hovorit ze je to len horsie a horsie je trosku od veci ... hlavne ked to nebolo tak davno co bol moj dedko v uranovych baniach (a zdaleka nebol jediny) a to ze si dostal skoro zadarmo byt na ktory sisi pockal par rokov o tom by sa dalo velmi velmi dlho diskutovat... si zober ze ten tvoj byt nas stal uroven aku ma teraz napr rakusko a skor ty by si mohol vediet vypravat co vsetko bolo zle.... este predtym boli koncentraky ... pred 400 rokmi si dostal dozivotie za to ze povies ze zem sa otaca okolo vlastnej osi a okolo slnka a potom to hned odvolas... neviem ako ty ale ja by som radsej zil dnes ako pred 50, 100 rokmi alebo inokedy v minulosti...(mozno kratkodobo boli doby kedy sa oplatilo zit ale to nikdy netrvalo dlho)

lost

jajka001_ to je fuk, ja som si bunker skladal uz minuly rok ;)

mimochdom, tuto otazku som si sam sebe polozil asi dnes rano, ci zacala vojna tento tyzden, ta trtia svetova, alebo uz pred rokom (s inou udalostou) resp, ako sa na to budeme pozerat za 50 rokov.

alebo ci to bude take ze 'ok, tak dnes xx.xx.xxxx zaciname vojnu' ale to by potom bolo divne, ze .. co ted? atokmy pohadzeme na seba? alebo pockame a zautocime konvencne, to mi pride ako 'ok, tak v sobotu sa vezmeme' a pripravy atd... cize mozno uz fakt sme v 3. svetovej :D ktovie...

nj, divna atmosfera je vo svete :/

jajka001_

myslite ze uz zacala tretia svetova? ludia sa uz neboja vojny,pýtajú si ju, nerobia nic aby tomu zabránili.staci maly konflikt,kde sa zapoja vsetky krajiny nasho maleho sveta. tak ako to bolo pri prvych dvoch.

Uhlie

Ovecka,

ludia su uz taki. Ked sa maju zle,tak sa stazuju. Neviem, ci si niekedy v zivote videl spravy v TV, ale v inych krajinach ludia protestuju aj proti ovela mensim veciam, ako na Slovensku. Tu sa prave ludi stazuju velmi malo a nevedia si presadit svoj nazor. To je ako keby si sa cudoval, ze preco su niektori ludia spokojni.,

0vecka

toto je super nazov temy je aktualne dejstvo vo svete a seci tu pisu ze no na slovensku je to nahovno.... :-D ....

uplni amici ste...

jeanny

no ja som vsetko len nie optimistka :) mas pravdu v tom ze je tu vsetko nepomerne drahe, to ti neberiem a tiez pojdem prec ak bude moznost
a k tym veciam...ja som sice nemala moznost porovnat, len vravim co mi bolo povedane a to zdravotny system, skolstvo (myslim poplatky) - unas je sice v biedom stave ale zadarmo a neviem si napr, predstavit cely zivot setrit na skolu a potom to este splacat, unas ma kazdy moznost studovat atd. uz ma nic nenapada, ked napadne dopisem...uz ani neviem co som chcela povedat. asi by som mala ist spat

sweater

som rad ze sa bavis inak, ze ti pride vsetko ´smiesne´, mne zase pride dost smiesne ten tvoj optimisticky pohlad na svet/ slovensko..

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

aktualne dejstvo vo svete - Fórum - ZDRAVIE.sk