aktualne dejstvo vo svete

bibi123

no ja som komunizmus zazila par rockov, na ktore si ani nepamatam, ale nespraval sa vtedy stat zodpovednejsie k obcanom(nemam na mysli teraz prenasledovanie, rozne zakazy, ale to, ze kazdy mal pracu, neboli bezdomovci, netolerovala sa neprisposobivost, komu sa nechcelo pracovat, tak dostal paragraf za prizivnictvo???)...
aj mne sa zda, ze ceny jednotlivych spotrebnych statkov, napr. tych zakladnych zo spotrebneho kosa rastu u nas rychlejsie, ako v zahranici, co moze pre obyvatelstvo s nizkym prijmom byt naozaj znicujuce... nekrestansky sa rozkrada republika(z okolia viem konretne pripady, kedy sa do vedenia statnych podnikov dostavaju nekompetentni ludia-privrzenci politickych stran a myslia si, ze tam prisli na to, aby sa mohli nabalit, absolutne sa vybabrava s verejnym obstaravanim, ked uz sa aj robi, tak sa napasuvavaju podmienky na konkretne firmy... no niektore organizacie moze take safarenie priniest doslova na kolena, ze nebude v blizkej dobe na vyplaty). Podla mna by sa mali robievat castejsie protesty, aby si poslanci, ministerstva proste uvedomili, ze to takto nejde... Ani neviem, koho by som v buducich volbach volila, vsetci su rovnaki...

0vecka

ano zakladom je byvanie ale pozrite si ako sa byvalo pred 500 rokmi a ako sa byva teraz... na chajdu sklepanu z dreva bez kurenia vody plynu a elektriky ma kazdy pomaly so socialnych davok...

jajka001_

je to tak trochu ako za druhej svetovej, kym posielali do plynu len zidov a ciganov, vsetci drzali hubu, ved ich sa to netykalo. az ked zacali aj s "našimi" , kdesi sa čosi pohlo. tak to funguje aj teraz, ludia su coraz chudobnejsi, prichadzaju o zakladne prava a to vsetko v ramci zakonov. a ked nie,nic sa nedeje, lebo sudy, policia, nic nefunguje. a opovaz sa vziat pravo do vlastnych ruk, to ta zavru ako teroristu. v com sa to lisi od komunizmu? jedine v tom, ze to sem mozem napisat.

sweater

slovensko nema nic :D:D nieze ropu, mi sa snazime dotiahnut na ostatne krajiny, ale tretieho sveta, podla mna sme dost uspesny, este par rokov ci desat roci a budeme na rovnakej urovni ked sa tu s tym nic nespravi..

uhlie

Ovecka,

ty asi nevies co pises. Zaklad zivota je byvanie. Kolko ludi si mohlo dovolit byvanie pred 30 rokmi a kolko teraz?