Môžem chodiť do práce pri ovčích kiahniach?

Príspevok v téme: Môžem chodiť do práce pri ovčích kiahniach?
wendy332

Dobrý deň!

Mám 20 rokov, chytila som ovčie kiahne, celá som vyhádzaná. Na tvári ich má okolo 20 a ostatné si ani neodhadnem tipnnúť. Dnes to mám druhý deň a stále ma bolí hlava a brucho.

V stredu som nastúpila na absolventskú prax, tak som sa pýtala doktora, čo si mám dať aby mi to rýchlo prešlo, nech môžem ísť čím skôr do práce. Doktor mi dal iba tekutý púder a povedal že si mám do práce zavolať, či tam už všetci mali kiahne, a ak áno, tak môžem ísť v pohode tam. To bola asi tak pol minutová návševa a poslal ma preč...

Rodičia hovoria, že je nebezpečné chodiť s kiahňami po vonku a ani ma nechcú pusiť do roboty. Čo mám robiť môžem ísť do roboty alebo ísť zase k doktorovi a vypýtať si PN-ku?

titi...

Takú hluposť som ešte nepočula.Ešte od doktora.Ja som to mala ked som mala 23 rokov,pokiaľ som sa vyhádzala vôbec nedoporučili chodiť vonku ./mala som to v júli/Potom som ešte bola doma dosť dlho.Ani po dvoch týždnoch ma nepustili do roboty,natoľko som robila medzi ľudmi.Pritom som veľké trápenia,horučky ani nemala,len som bola všade vyhádzaná,najmä na rukách po tvári ani nie moc.Deti ked mi mali tak takých 10-14 dní boli doma,ešteže boli aj jarné prázdniny.Tvoji rodičia sú veľmi rozumní.

wendy332

No ja si tiež myslím, že by som mala zostať doma. Doktor mi povedal, že môžem chodiť do práce, ak to v práci už všetci mali. To som mi zdalo dosť divné tvrdenie, preto píšem sem... ale v pondelok si pôjdem radšej vybaviť PN

DDana

Uvedomuješ si, že po ulici chodia aj ľudia so zníženou imunitou, onkologickí pacienti, pacienti po rôznych transplantáciách užívajúci lieky na potlačenie imunity?

mataBB

ovcie kiahne su vysoko nakazlive, je to virusove ochorenenie..ak chces niekoho nakazit, kto ich este neprekonal, tak nech sa paci