nevesta?

Príspevok v téme: nevesta?
julca111

neviem ako mam reagovat a ako stravit "navstevu" synovej priatelky, ktora je u nas kazdy vikend, niekedy od piatku do pondelka. Byva delko od nas a studuje v nasom meste kde je na internate.Syn ma 24r. nestuduje a nikde nepracuje, teda ani neprispieva do domacnost. Jeho priatelka - 26r. pride, ledva pozdravi a zavru sa do izby.OD 15r- je stale prec z domu je na internate co je vidiet na jej spravani a vychove. Nieco na jedenie si donesie, ale teple jedlo ma u nas, aj ked zje malo, to by tak nevadilo.Ale voda nieje zadarmo a ked sa to tak nazbiera za ten mesiac je to cca 10 dni za mesiac.Ja cez tyzden pracujem stram sa o domacnost a nakupy a tesim sa na vikend,ale ten stravim v mojom dome v pritomnosti synovej priatelky a mne chyba pocit domova.Aj ked sa mi tu nemota pod nohy a kuchynu sme jej pre zle skusenosti - neporiadok zakazali, neviem ako im mam povedat, ze staci ak pride len 1x za mesiac, ved syn chodi k nim 3 - 4x do roka na dva-tri dni.Chcem len cez vikend mat pocit, ze tu som doma a citi sa tu tak,ale za jej vikendovej pritomnosti to nejde:-( Aky mate nazor nato vy? poradte mi,mozno to tak musi byt, kym sa osamostanie....

mastickarka

julca, co popisujes, by som nezniesla ani mesiac. Velmi sa mi pozdava, co ti napisala Lea a jajka 001.
Ako si to mohla nechat zajst tak daleko?
Vyhod ich oboch. Ona je Jeho navsteva, on je za nu zodpovedny. Prepac, ale k matke sa tvoj syn chova ako chrapun. K surodencom tiez.
Ked chce zit so zenou, ok, ma na to vek. Ale do prenajmu, na ubytovnu, ku kamaratovi do podnajmu. Nech sa zamestna {fakt nechapem, ze ho zivite}, preboha.
Tie reci, ze jeho eventualny prispevok by ti stacil minimalny a aj ten by si mu odkladala, to len sradujes, vsak? Nech mlady vie, ze zivot nieco stoji. Nerobit a prakticky si u rodicov ubytovat aj frajerku, bez ich suhlasu, to je sila.

julca111

jasne, ze som jej bola ukazat zahradu,ved to tu pozna, ked sme neni doma tak so synom sedia vonku.My sme skor v obyvke,ktora je spojena s kuchynou a prechadza sa cez nu aj na wc, takze vidime sa. Obed som navarila a obedujeme spolu.(aj ked nie vzdy)Aj sa torcha porozpravame, teda ja sa snazim pokecat a zasmiat sa. Po obede syn umyje riady.To ano, umyva riady a ja ich vzdy utieram a schovam. Aj linku ponom utieram,a nevesta tam pri nom stoji a pozera sa na neho.Oslavy moc neslavime,len tak si posedime spolu chvilocku. Ja ani neviem aku si planuju buducnost,nic sa od nich nedozviem,ale takto to donekonecne nejde.

jajka001_

ako fungujete ako rodina? kazdy sam zavrety vo svojej izbe sa venujete tomu svojmu a jedine co vas spaja je ten byt? lebo presne taky pocit z vas mam. mate vikendove spolocne obedy? alebo ty navaris, upraces, kazdy si nalozi a zalezie si do izby? chodievate spolu niekam ako rodina?
ak nefungujete ako rodina, nemozes ocakavat, ze ona sa bude spravat inak. vravis ze to je takto uz rok? mavate oslavy? zucastnuje sa na nich? surodenci spolu tiez nekomunikuju?

jajka001_

julca a ty si ju zavolala niekam, ze pod sa s nami prejst? pod si sadnut von, dat si kavu? pod sa pozriet, aku mame zahradu?
a co ze sa vyskierala na tvojho syna? mala nanho zazerat?

julca111

ano, syn uz pracuje,ale len cez vikend poobede, obcas cez tyzden zaskauje.Takze ona pride v piatok vecer,sobotu sa naobeduju a ide do prace a ona ho caka zavreta v izbe.Asi mu poviem, aby si peniaze odlozil a nech idu do podnajmu, ona peniaze ma,tak nech si pomozu.Bude im lepsie a nam ,teda mne tiez. to idu velkonocne prazdniny, neviem ako na intraku to bude. Takze o tomto si musim pohovorit so synom skor ako on pride s tym, ze tu zas cely tyzden budu zavretí.
A zas ma dnes nepozdravila,ja som vstala ze idem varit , ona uz v kuchyni sa vyskierala na syna.

soffa

teraz ma tak napadlo....mozno fakt nechce byt na obtiaz,tak sedi zavreta v izbe.mozno ze nie je zvyknuta,hned sa s kazdym hned zblizit a popijat kavicku niekde na zahradke.mozno je nespolocensky typ.co sa tyka toho ..ty si panou domu a ty by si mala zaviest urcite pravidla lebo je to tvoj dom...tiez si myslim ze u vas viazne komunikacia

jajka001_

takze syn uz pracuje?
dohovor synovi, ze sa ti nepaci ze tam sedi zavreta, ked uz tam je, ze je to velmi nespolocenske od nej. ona mozno nechce otravovat a nechce vam robit vydavky. chod za nou a nepytaj sa ci chce caj, zavolaj ju na čaj.

smajliQa

no vies co?? mam napad.. povedz jej to.. tymito radami a temami co su tu na tomto fore nic nevyriesis... najlepsie bude, ked sa s nou porozpravas... ved nemozes nic stratit, aj tak je to na nic. mozes len ziskat...

julca111

jaj, tazko toto popisat, synovi uz dohovaram, aby po sebe upratal, jasne ze ked mu to aj poviem tak sa ohrna nos,ale spravi to, ono sa to pomaly uz lepsi. Nechem byt zas taka "sekera".Syn bol v praci, my sme robili na zahrade a ona ani patu nevytiahla z izby.Ja som sa jej potom bola pytat ci si da caj,nieco zajest,ale nie nechce. Ved ona ako keby sa nechcela bavit s nami. Ja ju nechcem vystvat,ale je mi to take divne, to jej spravanie a preto si myslim, ze preco mam toto od piatku do nedele ci pondelka znasat v dome. Ved ja mam z toho neprijemny pocit.Keby bolo vsetko OK tak prosim , nech,ale toto...hm

polepetkova

Nie je to chyba jej syna, je to chyba jej ako matky. Tu na anonymnom internete vyplakava, ale aby to zacala skutocne riesit, tak to nie. "Milujem" taketo zeny - trpitelky..