Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tráviace ťažkosti

Príspevok v téme: Tráviace ťažkosti
vlčkotlčko

Dobrý deň. Mám tráviace ťažkosti, ktoré už trvajú od polovice septembra 2010, teda vyše pol roka. Prejavujú sa tak, že keď sa ráno zobudím, tak ma tlačí v žalúdku, mám vetry, hneď po vstaní idem na WC a potom ešte za nejakú polhodinku zase. Toto sa stáva asi tak 3X do týždňa. Inokedy sa zase ráno zobudím akoby nič, dakedy idem skapať na tej posteli. Potom mám normánu stolicu, prípadne hnačku a zdá sa mi, že niekedy mám aj hlien v stolici. A zase, niekedy je tá druhá stolica vpohode, niekedy je to kaša a niekedy poriadná frkana. Čo sa týka pachu taktiež- niekedy nič necítim a niekedy je tam taký sirovodík, že je to neznesiteľné. Bol som u doktora, dala mi probiotika a nejaké tabletky na kyselinu. Tie mi stav rapídne zhoršili. Celý týždeň som konzumoval len sucháre, schudol som z 70kg na 62kg, potom som bol na gastre, tam mi brali odbery, všetko negatívne, okrem bilirubínu, ktorý som mal 34umol na liter. Potom som bol na rektoskopii. V januári som bol na kontrolu s bilirubínom a doktorka na gastre povedala, že už je to vpohodke, ale nezdá sa mi to... Mierné polepšenie nastalo, keď som zo stravy vysadil párky. Vtedy ma to na pár dni prešlo. Keby mi vedel niekto pomosť bol by som vďačný. Keď som mal 7 rokov, tak som schytal elektrický šok 380V, možno mi to poškodilo pečeň. Je to teoretický možné? Inač som mal vždy taký žaludok, že som mohol miešať všetko a nikdy mi nič nebolo (napr. 2 pivá, potom jahody so šľahačkou a potom špekačku). Teraz som rád, keď mi neni zle z chleba. Vďaka za pomoc.

PS: Ospravedlňujem sa za svoj naturalistický slovník

vlčkotlčko

Ok ďakujem všetkým dobrodincom. V podstate by sa teda dalo povedať, že mám odfajčenú pečeň (keď že hyperbilirubinemia) a treba ju nejako podporiť. Keď som sa bol očkovať proti žltačke A, tak doktorka mi na bilirubin odporučila Bkomplex. Ten som žral aj teraz, len mi to tiež nejako nepomohlo...

RNG

Pala a hnitie v traviacom systeme zacinaju v zaludku pre NEDOSTATOK kyselin a nie prebytok.Kyseliny totiz znicia hnilobne a kvasne bakterie a nedovolia im dalsi preinik do criev.
Takze ked to dal lekar antiacidy, tj prostierdok proti kyselinam, tak ti situaciu len zhorsil.Nakoniec si to pocitil sam.
Ale necuduj sa tomu, na 98% lekari robia tu istu chybu. Ked chces vediet viac okolo travenia, enzymov, probiotik a podobne, najdi si to na google.sk pod rng, travenie alebo enzymi a podobne.
Aj sem som to pisal a mozes si to vyhladat vyhladavacom.

tpch

Zo zasahu elektrickym prudom smradlava hnacka urcite nie je. Neviem, ake probiotika si uzival. Kup si Biogaiu a minimalne jeden mesiac si davaj zvysene davky, pridat mozes este Hylak kvapky.

vlčkotlčko

veď hej, ale čo ak mám alergiu na nejaké potraviny? Povedzme na mlieko... potom z toho dostanem rakovinu nie?

house

Aj mna parkrat kopla elektrina sice nie az 380 ale 220 viackrat.Nemam z toho nejake trvale nasledky aj ked vylucit sa to vo vasom pripade celkom neda.V kazdom pripade nezatazujte pecen, skor jej pomahajte vitaminmi skupiny B , k tomu E a hlavne C, to je katalyzator chemickych reakcii.Menej mastneho viac mlieka a mliecnych vyrobkov.Bilirubin treba sledovat ale aj ALT, AST.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tráviace ťažkosti - Fórum - ZDRAVIE.sk