Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

kŕče po mangu..pomoc

tamina7

ja som jedla mango pred troma hodinami. už keď som ho jedla, cítila, som, že som sa vyhádzala v ústach a o chvíľu ma začali strašne svrbieť oči. o pol hodinu som mala slabé bolesti žalúdka. nejako som zaspala, ale po chvíli som sa zobudila na strašné svrbenie oboch dlaní, mám ich úplne červené, a ruky ešte cca 10 cm nad dlaňami vyhádzané, ako žihľavka. a opuchnutá tvár. dýchanie našťastie v pohode... som alergik, mám rôzne alergie na lieky, pele, roztoče a všetko možné. dala som si tabletku na alergiu a čakám, že to prejde. a to som mango umyla, olúpala, znovu umyla, lebo tá šupka je vraj silný alergén. Už raz sa mi toto isté stalo, vtedy som však mala len svrbenie rúk, bez prejavov na tvári a bolesti žalúdka. no na mango už asi chuť mať nebudem :-)

cinni

na mango by sa nemalo pit cca dve hodiny ziadne tekutiny, mango trosku cudne reaguje, akoby "stvrdne" v zaludku, mozno preto mas tie krce... nie je to nic hrozne, len neprijemne, prejde to:) hlavne nezapijajte nikdy mango alkoholom, to uz potom je ovela horsie

anička899

dakujem.. uz mango nikdy nedam do pusy.. i ked volakedy mi nic nerobilo. mozno preto, ze vzdy som ho jedla nie take zrele, neviem.. ale tie krce mam uz vyse 3 hodin..

anikam

precitaj si nieco o enzymoch, tvoj zaludok pravdepodobne podrazdili enzymy, ktore obsahuje mango. Niektorym ludom taketo krce sposobuje ananas, ktory obsahuje bromelain

anička899

ja som jedavala normalne mango, no ked som mala pred tyzdnom, bolo mi tak isto, no to som myslela ze mi je zle preto, lebo som ho jedla o polnoci, i ked som este nesla spat, bola som normalne hore. nemohlo to byt tym, ze bolo dost prezrete? ja mavam alergie an vsetko mozne, beriem fixit 180 na alergiu..
ale dakujem ze si napisala:)

hmmmmmmmmm

a co si si dala na travenie?smecta je vyborna, absorbuje,poodbne ako cierne uhlie,ale je ucinnejsia.mozno by som uzila aj zyrtek/antihistaminikum na aleie/

hmmmmmmmmmmm

moze ist o alergiu na mango!ak sa ti objavi svrbenie tela alebo citis staihnute hrdlo, nevahaj a volaj RZP..dalsia moznost je napr.,ze moze ist o reakciu na pesticidy....

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

kŕče po mangu..pomoc - Fórum - ZDRAVIE.sk