Zapalena dierka v uchu

Príspevok v téme: Zapalena dierka v uchu
lisa000

Pred týždnom a pol som si dala prepichnuť ucho, tretiu naušnicu, stale je to v lalôčiku. Ale zapálilo sa mi to, mám to opuchnuté, a strašne to bolí na dotyk. čistím si to alkoholom, neviem preco sa to zapálilo,. Ale čo si na to mám dať aby to aspoň odpuchlo? Keď sa toho dotknem je to bolesť.. prosím nejaké rady.. Ďakujem

lisa000

no hojivy zazrak zoriflamu si na to dávam ale nejak nepomáha.. stale tam mam ako keby guličku, a keď to potlačim nech to ide von, tak nič nejde, len niaka voda alebo čo je to. A mám doma kanforichtamolovu masť, ta by mala vytiahnuť hnis, myslite že si to tam možem dať??

rew

lisa000> do hrnceka dve lyzicky morskej soli, zalej prevarenou vodou, nechaj vychladnut, namoc kozmeticky tampon a nanasaj na usko.. ked ti to odmokne, pohyb trosku nausnicou nech sa to dostane aj do dierky (nehyb nasilu ked je este prilepena). Potom oplachni prevarenou vychladenou cistou vodou. Takto cistit raz za par dni. Okrem toho si kup tekute antibakterialne mydlo protex (to najmenej parfemovane, tusom ze modre), umyvat 2-3 krat denne. Inak sa nausnice NEDOTYKAJ, nehraj sa s tym, nekontroluj ci este boli, iba umytymi rukami!! :) Ak nahmatas pri vpichu gulicku pod kozou, JEMNE zatlac nech sa hnis dostane von (ehm.. nie som si ista ci tato veta je prave najlepsia rada, ale ja som to tak robila, islo to lahko, vysiel hnis a potom to menej bolelo) Btw.. alkohol vraj velmi vysusuje, nici nove bunky, takze sa to pomalsie hoji. Z akeho kovu je nausnica..? ak sa ti to neda do poriadku do tyzdna, zvazila by som vybratie sperku, pripadne vymenu ak sa podari (resp. zasla by som s tym do studia kde ti to robili), ak sa to este zhorsi, radsej hned vybrat. Mam jedny vraj strieborne nausnice s ktorymi sa mi tie cerstvejsie (rozumej asi pol roka :)) dierky do dvoch dni zapalia.. s inymi tiez striebornymi nemam problem, takze nie je sperk ako sperk.

mackam

skus to uhasit praskovym hasiacim pristrojom ak to mas zapalene. ono vo vseobecnosti poziar na kozi nieje moc vhodny pre zdravie

lenushka058

aj mne sa to stalo, vyskúšaj si uvariť repíkový čaj, nechaj ho vychladnúť a namáčaj doň kozmetický tampón a prikladaj si to k tomu.. mne to pomohlo