Antikoncepcia .. potrebujem poradiit plsssss :)) dakujeem

Príspevok v téme: Antikoncepcia .. potrebujem poradiit plsssss :)) dakujeem
Kristin11112

Cawte vsetci .. potrebovala by som sa spytat , poradit ako to prebieha ak by som chela poziadat o antikoncepsiu mam 16 rokov a povedzme tomu ze sa dost bojim ako to bude prebiehat u gynekologicky a pod :D to tam dojdem a normalne poviem co potrebujem ? a spravi mi aj dake testy ? a potom mi predpise recept ? a ako dlho vydrzi jedno balenie ? a ako to vsetko bude ?? poprosila by som poradit dakujeem :))

bella12

kristen,

bojíš sa návštevy gynekologičky a následkov užívania HAK sa nebojíš? Veď to nie sú nejaké neškodné lentilky a ty máš ešte len 16 rokov. Si veľmi mladá na to, aby si svoj zdravý organizmus zahlcovala nepotrebnou chémiou. Áno, nepotrebnou. Miluješ svojho priateľa až tak, že si s ním vieš predstaviť celý svoj život? Ak áno, nemáš sa kam ponáhľať, a môžeš si vychutnávať krásu vzájomného duchovného spoznávania. Ak nie, sex to nezachráni, práve naopak, keď s ním začneš tak skoro, onedlho bude hlavným motívom, prečo budete spolu, o to duševné spoznávanie už nebudete mať taký záujem.

Je tu však ešte jedna vec. Sexuálny život a zodpovednosť idú ruka v ruke. Zrelá láska nemá problém prijať jej plody - deti. Dnešná doba propaguje pôžitok bez následkov a dieťa považuje za nežiadúci vedľajší produkt. Antikoncepcia sa často odporúča ako prevencia chirurgickým potratom. Pravda je však taká, že aj antikoncepcia môže spôsobiť potrat - chemický. HAK má spravidla 2 účinky: blokovanie ovulácie a ak sa to nepodarí, nastupuje raný potratový účinok - v príbalovom letáku sa o tom píše ako o zmene výstelky maternice tak, aby nemohlo dôjsť k uhniezdeniu oplodneného vajíčka. Tento druhý účinok má v podstate každý druh antikoncepcie dostupný u nás. Ak sa rozhodneš pre antikoncepciu, musíš počítať s tým, že môžeš otehotnieť a potratiť bez toho, aby si sa o tom dozvedela.

Je smutné, že dnešná doba považuje zdravé plodné telo ženy za nežiadúce a choré, ktoré treba "liečiť" antikoncepciou.

jankaaaaaaa

ja uzivam hak , ktora na 3mesiace stoji 17e. a som s nou uplne spokojna. ale ako to tu dakto spominal ze nie kazda hak sadne kazdej zene. to ti musi vybrat lekar, ale vzhladom na tvoj vek by ti asi bola vhodna yadine. alebo sa skus popytat na www.antikoncepcia.com tam su odbornici-lekari. len musis popisat tvoj vek, choroby ake mas, choroby v rodine-napr. ak tvoji rodicia maju vysoky krvny tlak a podobne.. nato vsetko sa ta bude pytat lekar pri predpisovani hak. tak doma pozistuj ake choroby sa u vas vyskytli, hlavne choroby krvneho obehu, u zien rakovina prs atd

mataBB

nie to nie je pravda ze drahsia je lepsia a kvalitnejsia...drahe su tie najnovsie antikoncepcie, ktore su relativne nove na trhu, zalezi aj od firmy...ale to neznamena ze su lepsie..kazdej zene sedi ina antikoncepcia, to je jedno ci je draha ci lacna...lacne su skor tie ktore su uz dlho na trhu..ale to neznamena ze su horsie alebo ze su zle

mataBB

kristin cena je rozna..ja mam antikoncepciu, za ktoru dam za 3 mesiace okolo 45 eur..a su aj take kde das za 3 mesiace aj pod 20 eur...

Kristin11112

ze ked sa nebojis sexovat :D ved antikoncepciu some ste nebrala :D a sexovat ved preto chem antikoncepsiu aby sa pak dalo vies istota je istota :D:D .. jaj takze antikoncepcia na 3 mesiace vychadza okolo 25 eur alebo tak dako ?:D

mataBB

mozes si kupit tabletky na mesiac, rovno na tri alebo aj na sest...ja to riesim podla toho kolko mam penazi..recept budes mat pravdepodobne na 3 alebo na 6 mesiacov, pojdes do lekarne, povies na kolko chces, oni ti daju a recept ti vratia..a potom zas s nim prides

ale vacsinou ked mas recept napr na 3 mesiace a vyberies si balenie na 3 mesiace, tak si lekarnicka recept necha..ked si vyberies na 1 mesiac tak ti ho vrati a o mesiac prides zas

mataBB

vobec to nie je az take neprijemne..neviem mna to nikdy nebolelo a beriem to tak, ze te doktor toho kazdy den vidi az az...a moj doktor sa so mnou rozprava ked vysetruje, resp mi vysvetluje nejake veci a ten cas ujde tak rychlo ze ani neviem ze som bola na koze