Antikoncepcia Maitalon - vyrazky

nini525

nasiel by sa niekto, kto by mi predal jeden blister? (ak ste zmenili, alebo prestali brat a mate to doma) dakujem

222natty222

AHOJ... uzivala som Maitalon vyse tristvrte roka no musim povedat ze horsiu antikoncepsiu som nikdy nemala... vzdy som bola stihla no po uzivani tychto tabletiek som pribrala vyse 10 kg, stale som bola nafuknuta a neustale som mala pocit ze som tehotna...okrem toho som mala permanentne mastnu a vyrazkovu plet ... je to samozrejme individualne ale ja mam s touto HAK naozaj zle skusenosti...

jankaaaaaaaa

ja pouzivam tento im9.cz
je dost mastny, ale nerobia sa z neho vyrazky, staci tenka vrstva. ale nedavam si ho na T-zonu, len tam kde mam tie suchsie miesta teraz v zime

katka1402

jankaaaaa

ďakujem a vyskúšam :) vieš mi poradiť aj nejaký konkrétny detský krém? lebo v predajniach je ich asi milión.

jankaaaaaaaa

no antikoncepcia redukuje tvorbu mazu to je pravda, ale nemyslim ze az tak aby si ju mala z toho dovodu dehydratovanu, ale mala by si asi ist na kozne, tam by ti poradili. inac na taku plet dehydratovanu ale s tvorbou vyrazok je dobry detsky krem na noc. mne to pomohlo :)

katka1402

jankaaaaa

myslela som to skôr tak, že odkedy berem HAK, mám pleť suchšiu a z toho sa mi pleť ešte zhoršila. vždy som mala trošku vyrážky v t-zone, ale odkedy berem hak ešte aj na lícach sa mi začali robiť tie pokdkožné, a teda bez makeupu sa z domu už nemožem ani pohnúť. a t zona sa mi začala mastiť ešte viac...vraj je to všetko dosledok dehydratovanej pleti, no neviem či to nemože suvisieť s antikoncepciou.

jankaaaaaaaa

aak mavas migreny pri yadine mala by si zmenit este na slabsiu hak, ale ta zas bude mat este mensi ucinok na akne, ale ak nemas akne, ale sko pises vyrazky zo suchej pokozky tak nato ti hak asi nepomoze. popytaj sa koznej lekarky

katka1402

ahoj, aj ja berem maitalon, asi 5 mesiacov, aj ja som chcela aby mali tabletky účinok aj na pleť, a su zrejme aj na pleť,kedže to v príbalovom letaku píšu. ja mám skor problém,že pleť mám na lícach suchšiu, dehydratovanú a v dôsledku toho sa mi tvoria také podkožné vyrážky, takže pleť sa mi zhoršila :( ..cca od vtedy ako som začala brať prvú HAK. predtým som brala novinette asi 3 mesiace, no pleť sa mi takto zmenila a myslela som si že je to kvoli nej,tak mi ju doktorka zmenila práve na maitalon..no ani po maitalone nenastala žiadna zmena. neviem ako často a kolko krát mi môže doktorka zmeniť druh HAK, no mávam aj migény, takže asi nemám aaž taký veľký výber :(

jankaaaaaaaa

pardon, ak je mailaton napodobenina yadine, tak potom ma pozitivny ucinok na plet, ale vylepsenie pleti sa prejavi az po 3-4mesiacoch. a padanie vlasov moze a nemusi suvisiet s hak. skus konzultovat koznu lekarku