Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Henna vs. Chemicka farba na vlasy

Príspevok v téme: Henna vs. Chemicka farba na vlasy
alzbeta503

Ahojte :)
Roky pouzivam hennu na vlasy a velmi mi vyhovuje. Moje vlasy su ziarive leskle a zdrave kazdy sa ma pyta na recept. Nedavno som sa vsak rozhodla ze idem nastupit na zmenu, ze idem vyskusat chemicku farbu na vlasy. Lenze po kupeni chemickej farby-samponu znacky Clairol ( som v anglicku je to anglicka znacka) som si v letaciku precitala ze ked mam vlasy farbene hennou nesmiem to pouzit.. Mate niekto s tymto skusenosti? co sa moze stat ked to pouzijem? a myslite si ze je dobre skocit z henny na chemicku farbu? lebo sa obavam toho ze ked s ami chemicka nebude pozdavat ze navrat k henne uz nebude taky jednoduchy.
Potom som este aj citala o alergickych reakciach na chemicke farby...co si o tom myslite?

Budem velmi rada ked sa so mnou podelite o vase skusenosti, pripadne ze mi pomozete :)
dakujem

alzbeta503

:D:D: podla mna to krasne vonia

no mam dooost dlhe takze to by bol asi problem a nebola by som nadsena ak by to nevyslo :D radsej si pockam :D

inkognito.

no tak prinajhorsom ich ostrihas a pockas si na nove vlasy :D
mas ich velmi dlhe? aby sme vedeli, ci by bola velka skoda, ak by sa to nejak nepodarilo ?:))
mne rastu velmi rychlo, tak ked som si kupovala chemku, povedala som si, ze nevadi, keby nieco, rychlo to dorastie, hehe
mne henna tiez vonia, ale ostatnym v rodine to smrdi, ked ju mam na hlave, vsetci sa mi doma vyhybaju :)

alzbeta503

to fakt? :D:D:D: to som nevedela, sestra s tym nikdy problemy nemala asi ako vravis len tie tmavsie odtiene :D

a henna je uzasna vec, ta vona a to nanasanie je uzasne :) len trosku svrbi hlava po tom ale to hned prejde :D

prve tyzdne neznasam lebo som rysava ako vevericka ale potom mi to vzdy akosi stmavne...
inak a tohto sa bojim, ze ked zacnem s chmkou ze si znicim vlasy a nikdy ich uz nebudem mat take pekne zdrave ako mam...hm,tak neviem,,stale neviem..

inkognito.

som sa musela velmi zasmiat ked si spomenula palette sampony :DD
lebo prave na tie som narazala... aspon o tych tmavych odtienoch palette som pocula ze sa velmi velmi tazko vymyvaju.. bolo to aj v starsich temach popisane... ked si nejake blondinky napatlali tmavy palette sampon a nezmylo sa im to ani o pol roka, tak hromzili, ze im uz vyrastaju svetle vlasy a ten sampon stale drzi :D ale ine odtiene palette sa asi vymyvaju, len ten tmavy tazsie, neviem

inak mne ivette pisala ,ze henna chyta lepsie na farbene vlasy, pretoze tie nie su take zdrave, su poskodene a na nich sa henna lepsie zachyti nez na hladkom zdravom nefarbenom vlase...
tak neviem, no :D celkovo ta henna je srandovna:) uz sa tesim ked znovu zacnem hennovat, chybaju mi tie procedry okolo toho

alzbeta503

no to ma nestras dufam ze sa to vyzmyva :D
no je to anglicka znacka, lebo tu vobec nemaju sampony, chybaju mi tie nase slovenske palette sampony zlte lebo viem ze sestra ich pouziva a je spokojna...a nikdysom si nefarbila vlas,y vzdy len s hennou, lebo ako som spominala mam pekne vlasy a aj farbu samo osebe, ale chce to zmenu :)
a ty si podobny pripad ako moja sestra inaksie...ta ked si dala sampon parkrat tak jej niektore casti normalne ze nechytili, bolo to divne...
ale to si ma potesila s tym ze po chemke ti henna pekne chytila, lebo to je to coho som s aobavala ze uz sa nikdy nebudem moct vratit k henne....moja sestra to skusala po chemke s hennou a nic..nechytilo vobec...asi to kazdemu inak reaguje :)
a ja tym ze som nikdy chemicku nepouzila sa dost tej alergie bojim..ale potom ked sa zamyslim ze vela zien funguje bez robenia toho testu a su ok, tak som hend kludnejsia...dakujem za rady :)

inkognito.

ty si nemala nikdy farbene vlasy? no ano, pre istotu na krabicku napisu, ze sa moze vysktnut alergia, ale ja nepoznam nikooho v okoli, komu by to robilo nejake potiaze... mozes si pred farbenim otestovat ci nejak zvlastne reaguje na to tvoja pokozka... ale ja som to nikdy nerobila :)

inak u mna to farbenie bolo viac menej nutne ( nechcela som zmenu) , pretoze..och to je nadlho :D ale nevadi, rozpisem to... ja som mala vrch hlavy hnedy ( moja povodna farba, na ktoru nejak moc henna nechytala) a spodok dorysava ( kvoli chemke, ktoru som si dala v lete) na farbou farbene vlasy mi praveze henna neskor lepsie chytala a odtien po hennovani bol intenzivnejsi na tych vlasoch, ktore boli predtym farbene chemkou..kdezto vlasy pri korienkoch nejak na tu hennu nereagovali

ak si das farbu, tak budes moct po case znovu hennovat, tak to aj ja planujem :)
ta tvoja znacka mi nic nehovori, takze neviem ci sa ti aj naozaj vymyje..pretoze su aj take farby, ktore sa maju podľa nazvu vymyvat a nevymyvaju sa hnusoby:)

alzbeta503

:D..ale to mas pravdu s hennou mam skvely pocit ze nieco pre svoje vlasy robim..ale vies, presne ako ty citim ze to chce zmenu..uz mam par rokov stale ten isty odtien..v slnku kje prekrasny ale inak taky onicom..preto rozmyslam ze si to zafarbim, ale obavam sa toho ze mi ozeleneju vlasy ako mi par ludi povedalo ked na nevyrastenu hennu zabijem chemicku..tak neviem..a tebe sa da znovu prefarbit hennou ked si si uz chemickou nafarbila predtym???
lebo ja som si kupila taku zmyvaciu, ze po 25 umytiach je dole..chcem to zo zvedavosti vyskusat...
takze ty si mala permanentnu? nie sampon?

a este otazka, ako je to s tou alergiou? ja sa toho dost obavam kedze vobec nemam skusenosti s chemickou farbou...

inkognito.

ale ked vravis, ze mas krasne zdrave leskle vlasy. nerobila by som to na tvojom mieste

ja som si vycitala toto posledne farbenie vlasov- som si vravela- boze ako to tym vlasom mozem urobit, ked ich tolko hennujem, ved to je hriech:D

zmenu farby mozes aj pomocou henny dosiahnut, teda pokiaľ by si chcela nieco tmavsie...

inkognito.

Ahoj :)
ja som si pol roka hennovala, a minuly tyzden som zhresila :( takze som si zafarbila flasy chemickou
medzi poslednym hennovanim a farbou bol odstup asi 2 mesiace.... farba mi nic nepokazila, tiez som sa najskor bala...ale uz ma stvalo ako mi vyrastali hnede vlasy a spodok som mala rysavy
ale farbit chemkou si uz nemienim..znovu pockam par tyzdnov a vratim sa naspat k henne, tentokrat ale k bezfarebnej alebo hnedej.... aby bola farba podobna mojej vlastnej :)
inak farbila som si s perfect mousse, to len taky dodatok

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Henna vs. Chemicka farba na vlasy - Fórum - ZDRAVIE.sk