Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Co robit? Som na dne

Príspevok v téme: Co robit? Som na dne
nestastnáááá

Poradte, prosím. Máme s priatelom 4 mesiace pred svadbou, no vsetko sa rúca.Sme spolu takmer 7 rokov, vztah je pekny, priatel je mily, pozorny...
len háčik je v jednom, že mi nedokáže povedať pravdu ohľadom jeho slabosti-fajcenia. On vie, ze neznasam fajcenie, stale ho prosim, nech nefajci, lebo mne tento zlozvyk zobral uja na rakovinu pluc. Prisahal, ze prestane, ako znak toho, ze ma lubi.. naivne som verila. Az pokial som sa stale od zanmych dozvedala, ze ho videli s cigou, ako si to svinstvo kupuje a podobne. Bolo mi nanic, prosila som pravdu, ale zatlkal, zatlkal... a minuleho roku opat na chate s kamosmi a kamoskami. Tajne sa s jednou dohovaral, aby mi za kazdu cenu len klamala. Ja uz neviem, co robit.. som na dne, nie z toho, ze fajci, ale ze ustavicne klame. Uz mje tazke verit mu absolutn vo vsetkom. Co robit? Nechat to tak, ze laska je predsa dolezitejsia? Alebo zrusit svadbu? Ved nema vyznam prisahat niekomu lasku na cely zivot, ak uz v nom nemam dovery :((((((

CHEEZY

Tak ty autorka si predstav že: robim a zarobim slušne, všetko ide na dlhy keď som pracu nemal alebo mal s nizkou mzdou, dostal som pokuty za rychlosť, nestihol zaplatiť pzp ani havarijnu, ani vyplatiť nd na auto ktore mi treba aby som mohol chodiť do prace, učet mi zablokovala exekutorka za to že som neplatil na Slovensku zdravotne poistenie, pritom som ho platil v holandsku 89€, zablokovane peniaze na učte, v penazenke gastrace, nemam na nič a to musim chodiť do prace, exekutorka mi nič neposlala, nekontaktovala ma, len tvrdo zobrať všetko, čiže moje problemy su oproti tvojím fakt ... smiešne, on ak fajčí je to jeho vec, ani on ti nekaže holiť si riť... sorry ale fakt stupidne kraviny patria na Markizu :D ceervus a nebojte mam svoje vinko a mozem sa pridat medzi homeless !!! lebo zarobim len 1250€ a nestaci to na dlhy nazbierane za dva roky brigadovania v tejto pakarni Politicko zapredanej na x rokov.

ta3

este nieco, ked si pre taketo nieco na dne, co budes robit potom, ak sa vyskytnu nejake naozaj vazne problemy, to uz potom si budes brat zivot, alebo co?, naozaj sa vazne nad sebou zamysli

ta3

nedoverovat mu len preto, ze klame pre cigarety? to hadam nie, lebo ak, potom by si naozaj urobila lepsie, keby si tu svadbu zrusila, mam pocit, ze chces nasilu snubencom manipulovat a prerabat ho podla svojich predstav a to nielenze je nemozne, ale z Tvojej strany aj chore, ked to nebudu cigarety, najdes si inu vec, ktoru mu budes branit, ved ale takto manzelstvo nemoze fungovat, nemozes mu brat vnutornu slobodu, nemozes ho takto totalne tlacit k muru a potom sa este cudovat, ze Ti klame, zamysli sa nad sebou preboha, ako pise JBS, tiez by som sa necudovala, keby tu svadbu nakoniec zrusil on, alebo ako pise Rony, svadbu zrus a hladaj pana dokonaleho

M74

Fajčenie som voľakedy dosť odsudzoval, ale ako som starší tak som voči nemu tolerantnejší. Nie že by som miloval pobyt v zafajčenom prostredí ( toto neznášam viac ako predtým ), ale rozhodne by som v partnerskom vzťahu z toho nerobil tragédiu.

kafe

nestastnááá, preháňaš. Ak by tvojho uja zrazilo auto, zakázala by si priateľovi chodiť autom? Pritlačila si ho k múru, lebo máš utkvelú predstavu, že všetci fajčiari umierajú na rakovinu. Hmm.. divné, sú fajčiari (veľmi málo), ktorí sa aj napriek fajčenie dožijú v zdraví vysokého veku. Nuž predstav si, že zdravý ľudia umierajú tiež, takže to máme aj tak narovnako. Chlapec mal dobrú vôľu ti vyhovieť, ľúbi ťa, ale.. skús si to sama na vlastnej koži, aké je to ťažké robiť veci ktoré NECHCEŠ ale partner ťa o to prosí. Napríklad, aby si nikdy v živote nenosila topánky na vysokom opätku, lebo to škodí chrbtici. A ty sa v takých topánkaš cítiš tak skvelo, žensky, príťažlivo.. ubíjalo by ťa to, asi by si rovnako hľadala príležitosti, kedy aspoň na pár chvíľ môžeš mať tie štokle na nohách.

Ak priateľovi okrem iných negatív NEDOKáŽEŠ tolerovať aj to fajčenie, potom je ozaj lepšie, aby si zrušila svadbu. Ano, je zlé že priateľ ti klamal. Ale rovnako zlý je ten nátlak, ktorí naňho vyvíjaš. Dusíš ho. Chceš ho zmeniť možno len v tejto jednej veci, sama vidíš ako sa ti to darí - nepodarilo sa ti nič - tak začni z opačného konca: začni sa snažiť TY tolerovať priateľovo fajčenie. Nech si fajčí vonku s kámošmi, keď ho nevidíš.

Weva

no podla mna to trosku prehanas - rusit svadbu s partnerom o ktorom pises ze je mily a pozorny a skvely?
Ja mam z toho pocit, ze v principe vobec nie je klamar, len sa Ti snazi vyhoviet a v tomto zlyhal lebo to bolo silnejsie ako on. A cim dlhsie to trva tym viac sa do toho zamotava.
Porozpravaj sa s nim, ze klamstva uz NIE a ako tu niekto pisal - nech nikdy nefajci pred Tebou a ani u vas na balkone a podobne. Zakazovat mu to a hrozit rozchodom mi prijde detinske ak sa skutocne lubite.

Velmi suhlasim s rony26!

jedlinka

No neviem, ja neznášam ľudí čo fajčia a tobôž si to neviem predstaviť u manžela. Takže ak si ho zoberieš je jasné, že aj Vaše deti budú fajčiť. A časom bude fajčiť už aj v byte a to by som nezniesla. Nič nieje horšie ako byt fajčiarov a ver mi ak ťa nepočúva teraz nebude ani po svadbe. Zrušiť svadbu, mal čas 7 rokov na odvykaciu kúru. Minule v rádiu povedal pán Lasica, že ak by vedel, že prestať fajčiť je také ľahké urobil by to hneď na začiatku. Takže motivuj ho alebo sa rozlúč s ním... Vzťah je o obete a prečo sa máš obetovať ty?.....

Ivka 1

Tinka máš kam odísť ? Pravdepodobne sa nemôžeš uchýliť ani k rodičom, lebo tam by si tiež nemala pokoj. V každom prípade si skús pohľadať náhradné bývanie aby si mala pokoj na učenie. Si vo veľmi zložitej situácií ale ak môžem poradiť,vycúvaj z tohto vzťahu čím skôr. Svokrovci o tom vedia čo s Tebou robí ? Či dokonca ho k tomu navádzajú ?

tinka1253

Ahojte. Mám veľký problém neviem či mi vôbec niekto dokáže poradiť ale už neviem čo mám robiť tak píšem. Som vydatá asi rok pričom s mužom sa poznáme cez dva roky. Na začiatku vzťahu to bolo krásne, naša láska bola velmi veľká a silná museli sme prekonať postoj našich rodičov, bránili nam v svadbe, a z mojej strany to nebolo tiež nič ružové. Od mala ma náš otec psychicky aj fyzicky týral, bol alkoholik, tolkokrát som sa spytovala prečo si ho moja mama vzala keď bol taký agresívny, a po svadbe s mojím manželom som začala prežívať presne to čo som zažívala doma, pardon ešte aj zažívam.Po svadbe sme si akosi prestali rozumieť, je to aj moja chyba to si uvedomujem, pretože mi prekážalo veľa veci ohľadom domácnosti v ktorej žijeme s jeho rodičmi a takisto aj to, že si ma prestal všímať, prestal byť ku mne pozorný tak ako predtým, proste všetko sa časom stratilo, aj keď tvrdil, že stale ma miluje, ale, že sú tu problémy, škola, práca a tak tak nemá toľko času. Viem, že to vyznie ako keby mal nejakú inú ale viem, že v tom to nieje. No najhoršie je na tom to, že začal byť ku mne agresívny, bije ma, a všetko čo sa mi stalo v dectve využíva iba na to aby sa mi z toho smial, stále mi prizvukuje, že mne aj tak nikto neuverí keď som z takej rodiny ako som a, že ma zničí. Fakt neviem ako ďalej. O mesiac aj niečo končím vysokú školu ale neviem ako sa mi to podarí keď ani nemám kedy sa jej venovať. Nejde to popri tých hádkach a tom všetkom. Hovorí sa, že boh nám dáva taký kríž aký môžme uniesť, ale toto sa mi zdá už prehnané. To aké to bolo v dectve za to som si nemohla, ale to, že som si ho vzala za to môžem a to si nikdy neodpustím. Neverím, že už niekedy budem niekomu veriť, a dokážem ľúbíť. Tak veľmi túžim po pokoji, ale pre mňa je to asi len vzdušný zámok.

elsa5.5

to nie je dôvod na zrušenie svadby,ak je to jediné v čom klame tak len preto aby si sa o neho nebála,alebo aby ste sa kôli tomu nehádali,poviem ti nie je také jednoduché prestať to musí chcieť on sám aj brat sa k tomu dlhšie odhodlával a nakoniec s tým prestal,ale preto lebo on sám chcel takže ked fajčí 1-2 za deň tak to nie je až tak veľa,skús sa ním dohodnúť aspoň aby to znížil,od toho aj všetko smrdí,porozprávaj sa s ním že nechceš aby medzi vami boli tajnosti...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Co robit? Som na dne - Fórum - ZDRAVIE.sk