Problem s tazkym zaludkom a travenim

Príspevok v téme: Problem s tazkym zaludkom a travenim
Roqi

Dobry den, mam problem s tazkym zaludkom a travenim, grganie, atd.....dosledkom nedostatku kyseliny...Chcem by som sa spytat..., robim si tibetsku kulturu kefiru ktora je aj kysla, ale vraj dost zasadita, ktoru som bral rano a vecer po jedle, len sa chcem spytat ci to nieje zle ked je zasadity, ci by som to nemal brat radsej pred jedlom...? ked mam nedostatok kyseliny... A este by som sa chcel spytat ako by som mal vhodne skombinovat Probiotika, Kefir, Zeleninu, Ovocie, BetainHCL a Jedlo....co pred jedlom, co po jedle, co rano, co vecer....Dakujem pekne, neviem uz na koho sa mam obratit....Mam len 19, zivotosprava super nejem sladke bielu muku, pijem 3 litr cistej vody denne, nepijem, nefajcim, nejem premastene jedla, sporujem. Dakujem!

hammel

Nedostatok HCL spôsobuje najmä stres. Ak sme v stresovom období zastaví sa nám tvorba HCL a vo veľkom sa nám odbúrava vitamín C preto je ho vhodné v takých obdobiach doplňať.

hammel

R- ogi: Máš zápal hrubého alebo tenkého čreva? ( nechce sa mi to tu všetko čítať ). Ak máš zápal hrubého čreva odporúčil by som ti aby si si išiel do lekárne zakúpiť irigátor. Je to super vecička a výborne ti vyčistí hrubé črevo. Črevu by si veľmi pomohol lebo by si ho očistil od toxínov a možno by si sa aj rovno zbavil zápalu. Koľkokrát denne sa vyprázdňuješ?

R ogi

Sak preto ja uz neviem co mam robit. doktor mi radi jest biele pecivo a nejest zeleninu surovu...Ale preco? Preco nejsu doktory taky jak vy, ktory radsej najdu sposob a pricinu inak :(

Ten zapal tam mam to viem, v minulosti som miesal sladke slane, chipsy, nato fast foot potom zas sladke malinovky coca coly atd, na noc som jedol nezdrave jedla, a mal som problemy...no teraz jak som vam uz pisal robim vsetko jak mam, aj strava aj pitie, aj to delim, aj ovovcie a zelenina, kyselina a probiotika, kuracie meso ryby atd...a citim ze mi je lepsie a uz fakt neviem co mam robit...

Doktor mi predpisal liek ze PENTASA a ja som nikdy nebral rad lieky :(

Vedel by ste co este mozem urobit aby ten zapal zmizol? Dakujem, inak krvne vysledky mam vsetko v poriadku aj zapal ziadny, vsetko ok..

RNG

R ogi, je plno roznych dovodov na zapaly v crevach, caste su rozne potravinove alergie(najma lepka ale moze to byt aj ina potravina) rozne nakazy v crevach, ktore sa tam dostali pre nedostatky zaludocnych kyselin a probiotik, pripadne nasledok roznych liekov ako casto napr roacuttane/accutane/isotretinoin, co mladi pouzivaju proti akniam.
Radit nejest zeleninu, aby sa "nedrazdili creva vlakninami" je vymysel doslova zloducha, ktori mnohi lekari bez rozmyslania nasleduju. Ved co ine moze vyniest z creva toxiny, ktore vyvolavaju zapal a co ine moze zivit probiotika, ktore maju vyrobit pre telo hromady obrannych latok prave proti nakaze v crevach a samozrejme aj inde.

R ogi

RNG, zdravim, bol som na CT-cku a ukazalo mi ze mam mierne na creve niaky zapal... ale nehovoria ze to je chron sami nevedia a neviem ani ja.. Vraj nemam brat vlakninu, co nechcem, pretože si nedam zobrat ani zeleninu ani celozrnne pecivo...co teda radite? Mal som malo kyseliny a nasledne vzdy crevne problemy, nemoze to byt ze sa mi crevo niecim zanieslo? Ja fakt neviem niekde radia to, niekde to.. co mam teda presne robit? Viete mi poradit ako ten zapal dat najlepsie prec? Niake doplnky este alebo jedlo? Berem probiotika a kyselinu... a vlastne vsetko viete....

R ogi

RNG, pls a je podla vas mozne ked som mlady este, ze ta kyselina sa mi nejak upravy, ked budem dlhsiu dobu nepit hned po jedle, jest zeleninu a ovocie zvlast niaku tu hodku pred jedlom, obcas aj tu delenu stravu, aj tie probiotika a tak... Dik :)
Samozrejme v takom zdravsom rezime pokracujem stale :)

Milaaan

RNG, ale nespôsobujú tie problémy, nedostatku kyselin a enzýmov práve zlá strava a nejaké zlé zásady stravovania? alebo aký môže byť vznik takých problémov? Pekne ďakujem

RNG

Ked nevies tie tzv. tazke jedla stravit,asi mas nedostatok kyselin a enzymov. A ked si mal niekedy uz problemy s travenim, mozno dnes ich mas este horsie, ked si bral nieco proti kyselinam pri palach.
Ked sa tym "tazkym" jedlam vyhybas, si na diete, kde si obmedzujes rozne pre telo potrebne zlozky.

RNG

Tazke a mastne jedla je len strasiak. Clovek musi dostat dostatok kalorii a zivin, bez nich sa nemoze budovat ani svalstvo, ani kosti.
Ak mas travenie v poriadku, tak pri zvyseni prisunu potravin automaticky naberas a ked cvicis, cast ide do svalstva, cast do kosti a cast ako tukova zasoba.
Teda ak mas travenie v poriadku, co mnohi s nizkou vahou alebo na roznych dietach nemaju.

Milaaan

Aha a neviete, čo by to mohlo spôsobovať, že nepriberám? Mal som dlhodobo problémy s trávením dávnejšie, ale už to je celkom v poriadku..A mal som namysli, či sa da aj "zdravo" pribrať, teda bez nejakých ťažkých a mastných jedál.?