ako ukončiť kamarátsvo

Príspevok v téme: ako ukončiť kamarátsvo
Ve

Niekoľko rokov sa kamarátim s bývalou spolužiačkou, pričom už nemám pocit, že je to naozaj také silné kamarátstvo, (nedostatočná dôvera, atd atd)

ako jej mám naznačiť, že už nemám záujem o časté telefonáty, totiž nebývame blízko seba, vidíme sa párkrát do roka..

neviem čo robiť, tak prosím o radu..

viete, niekedy sa tá intenzita kamarátstiev zníži v živote plynule,ale horšie je, ked je to kamarátstvo viac jednostranné a niekto jednoducho nepochopí, že už nemáte záujem si volať často ...

dakujem

Slobodna

Ve,ty keď si sa chcela takto zachovať, tak na čo si preboha zakladala túto tému, pýtala si radu a oberala nás o čas? Zrejme si podvedome tušila, že to nie je moc správne a potrebovala si svoje správanie sama pred sebou ospravedlniť. To predsa napadne každému debilovi, že jednoducho nedvíham mobil a vyserem sa bez slova na kamošku. Či, tebe nie? :)

Slobodna

toto je nejaká súťaž? Vyhráva ten, kto má menej oponentov a viac rovnako arogantných zbabelých egoistických chrapúňov, ktorí s ním súhlasia? :)) preboha! Niečo ti prezradím, mne to vôbec neprekáža, že mám veľa oponentov. Ja sa vyjadrujem len k tomu, čo o sebe napíšeš sama. Ty sama sa takto prezentuješ a si na seba ešte aj hrdá :)

Presne tak, môže to skončiť takto ako napísala slavkad. Citlivejším ľuďom totiž môžte svojím skvelým, úplne nad vecou správaním, aj ublížiť a oni sa budú báť si ešte niekedy vytvoriť nejaký vzťah, kamarátstvo. Každá akcia vyvolá reakciu.

elsa5.5

pozri slobodna ja ti tvoj názor neberiem aj ked máš tu dosť oponentov,že by si ma nechcela za kamarátku?ani ja teba a nekritizuj ked ma nepoznáš.....,,,ja som sa vyjadrila na ardesu xy nie k tebe:)

slavkad

Myslim, ze je v podstate jedno, ako sa clovek s kamaratom rozide. Skor ide o to, ci je pre toho kamarata jeden z mala ci dokonca jediny, alebo len jeden z mnohych.

Som skor introvert a ako dieta na ZS jedinu najlepsiu kamaratku. Od isteho casu sa mi zacala vyhybat, hrozne ma to mrzelo. Nakoniec som sa jej aj priamo opytala preco. Nepamatam si odpoved. Pamatam si vsak, ako som to nechapala a citila som sa podvedena a osamela. Ziadnu dalsiu kamaratku pocas dlhych rokov som uz nepovazovala za taku naj.

xy:)

lost, akoze kvoli akemu postoju je problem nadviazat seriozny vztah? zda sa mi to uplne z cesty.. ked je moj kamarat/kamaratka v potiazach, pomozem bez toho, aby som bola vyzvana. ked niekto vsak nechape, ze nemame spolocnu rec, a kamarati nebudeme, je to uplne o niecom inom.

Slobodna

kokos elsa, pre teba ľudia asi veľa neznamenajú, takže ani ty pre nich veľa neznamenáš. Ja by som takú osobu ako ty nechcela za kamarátku a kebyže som chlap, v žiadnom prípade nie za partnerku. Zlé správy sa šíria rýchlo a keď sa ľudia dozvedia ako zaobchádzate s ľuďmi, je dosť možné, že všetci sa vám budú vyhýbať, resp. s vami nadväzovať iba také plytké vzťahy ako máte aj vy.

elsa5.5

ved áno,preto s tebou súhlasím a čo teraz sa chodiť dožadovať nejakého vysvetľovania sentimentálnosti:):):) nebavíme sa nebavíme až budeme chcieť zasa sa baviť začneme aj ja nechávam veci plynúť tak ako idú.....,,keby to bol priateľ to je o inom...:)

lost

Ale prave dvaka takemtu postoju je narocne naviazat SERIOZNY kamaratsky vztah.

tj: mozem sa na toho clovek spolahnut, ak naozaj budem potrebovat, AJ KED mu to pojde do jeho komfortu, ved od toho sme kamosi, raz pomozes ty mne, druhy krat ja tebe...