ako ukončiť kamarátsvo

Príspevok v téme: ako ukončiť kamarátsvo
Ve

Niekoľko rokov sa kamarátim s bývalou spolužiačkou, pričom už nemám pocit, že je to naozaj také silné kamarátstvo, (nedostatočná dôvera, atd atd)

ako jej mám naznačiť, že už nemám záujem o časté telefonáty, totiž nebývame blízko seba, vidíme sa párkrát do roka..

neviem čo robiť, tak prosím o radu..

viete, niekedy sa tá intenzita kamarátstiev zníži v živote plynule,ale horšie je, ked je to kamarátstvo viac jednostranné a niekto jednoducho nepochopí, že už nemáte záujem si volať často ...

dakujem

Slobodna

lenže ten zlý krok z jej strany príde a neuraz sa, ale zas to bude tvoja chyba.
Robíš najväčšiu chybu...ak sa niekto správa ako sviňa, nikdy sa nesprávaj rovnako, nevracaj, pretože je to kolobeh, čo dáš dostaneš. A to práve robíš. Manipulovať, využívať, zneužívať, mstiť sa človeku...to je prosím ťa čo za priateľstvo, vzťah??

User_37597

ja viem ze to je moja chyba a priznavam to...no a preto som napisala ze este jeden zly krok z jej strany a mam dovod vybuchnut tak ze sa mi ina sama neozve rok...len tak pre pochopenie situacie>

zo zaciatku manipulovala ona so mnou lenze po tom co spravila som to otocila a teraz si stanovujem ja podmienky..nebudem to rozvetvovat..ja som si vedoma ze robim chybu ale neboj ona neni ako droga ze sa jej nikdy nebudem vediet vzdat >D

Slobodna

lienocka2808 veľmi pekne a múdro napísané. Som rada, že existujú ešte čestní ľudia, aj keď ich je žiaľbohu menej ako tých ostatných.
Nielen základ normálnej komunikácie, ale nadáva sa tomu aj čestnosť, úprimnosť, ľudskosť a ak jednáte týmto spôsobom tak si vás ľudia aj vážia.

bibisa ale to je prevažne tvoja chyba, že si slaboška a nechala si sa ukecať. Veď ak mi niečo vadí na druhom človeku, čo nie som ochotná tolerovať tak normálne poviem- "no vieš čo, toto a hento mi vadí, nedokážem to tolerovať, nevyhovuje mi to a bude lepšie ak to ukončíme."

lienocka2808

suhlasim so slobodnou. Ignoracia bez vysvetlenia alebo bez dania moznosti vysvetlit sa da v pohode nazvat chrapunstvo. A uz len to, ze to pomenovanie niekoho poburilo znamena, ze dotycny tak sam konal.
Je najednoduchsie niekoho ignorovat, ale postavit sa mu zoci voci a povedat co mi vadi a prijat jeho spatnu vazbu je zaklad normalnej komunikacie.

User_37597

ja som mala a mam to iste...pretiekol pohar a napisala som jej sms ze ma to uz nebavi,ze sme neni kamaratky uz viac nez rok ze koncim...co sa stalo?hned mi volala a samozrejme ukecala ma na stretko a samozrejme na vsetko mala argumenti a tak ako inak sme "ostali kamaratkami"..ale akoze som si povedal este raz sa nejak sproste zachova skoncila a to na plnej ciare.neozyvam sa jej ani sa s nou casto nestretavam takze to je jedna z vyhod...

elsa5.5

slobodna toto je forum a tu si môže každý napísať svoj názor bez ohľadu na to čo sa tebe páči tu zakladateľka témy vyberie čo považuje za vhodné,hlavne urážaš sama seba s tým ako sa vyjadruješ o iných,to teraz hovorím o tvojom charaktere to som ťa len pomenonavala....

Slobodna

každý vzťah si treba čestne uzavrieť, pretože to čo si čestne neuzavriete si vás skôr alebo neskôr v rôznej podobe nájde. Jedna z definícií človeka je, že je to živý tvor so schopnosťou myslenia, cítenia a sebauvedomenia. Pri niektorých o tom fakt pochybujem.
elsa 5.5: aká urážka? Jasne som pomenovala vaše arogantné správanie, ktoré navyše ešte ako "dobrú radu" podsúvate iným. Česť výnimkám. To ťa uráža, ale malo by ťa urážať tvoje vlastné správanie :)
leaaaa presne tak, toho hesla nech sa snaží držať každý človek, stačí si len predstaviť a položiť otázku: "ako by som sa cítil ja, keby sa mi niečo také stalo, keby mi to niekto urobil?"
Každý myslí len na seba, ale ak iní nemyslia na neho, tak sa mu to nepáči.

leaaa

Mne sa nahodou paci, ak sa dana tema prebera "od kosti", ved o tom to je. A vela to znaci o danom cloveku. Ak mi moja kamaratka neberie telefon, doslova ma ignoruje a neozve sa spät alebo sa ozve len vtedy, ked je v uzkych alebo potrebuje pomoct, urobim si obraz o danom cloveku. Aky je "plytky" a co pre neho znamena kamaratstvo. Su ludia, ktori maju kvantum "kamaratov", ale poriadne ani jedneho z nich by som ja kamaratom nenazvala, skor znamym. Ale ako sa vravi, kazdy sme iny a pre kazdeho z nas znamena kamaratstvo nieco ine. A clovek podla mna, ktory chce ukoncit nase kamaratstvo, ktore predtym fungovalo, sposobom ignoracie je clovek bezcharakterny a slaboch. Rozumny clovek najde riesenie, ci uz to fakt chce ukoncit alebo si vysvetlit urcite fakty ohladom toho a naozaj to ukoncit. Pravda boli, ale lepsie sa dozvediet od daneho cloveka aj tu krutu pravdu ako si robit nadeje alebo iluzie. Mnohi su frajeri teoreticky alebo pred druhymi, nie pri cloveku, o ktoreho sa vlastne jedna. Vtedy to frajerstvo kamsi zmizne....bohuzial je to tak...

nevzdavam sa

Každý má určitý názor na danú problematiku, ktorý väčšinou pramení aspoň u mňa z toho čo so sám skúsil, a prežil, a je dobré keď si autorka príspevku prečíta viaceré názory, a obe strany, potom je už konečné rozhodnutie len na nej samotnej.