ako ukončiť kamarátsvo

Príspevok v téme: ako ukončiť kamarátsvo
Ve

Niekoľko rokov sa kamarátim s bývalou spolužiačkou, pričom už nemám pocit, že je to naozaj také silné kamarátstvo, (nedostatočná dôvera, atd atd)

ako jej mám naznačiť, že už nemám záujem o časté telefonáty, totiž nebývame blízko seba, vidíme sa párkrát do roka..

neviem čo robiť, tak prosím o radu..

viete, niekedy sa tá intenzita kamarátstiev zníži v živote plynule,ale horšie je, ked je to kamarátstvo viac jednostranné a niekto jednoducho nepochopí, že už nemáte záujem si volať často ...

dakujem

xy:)

ked ma niekto obtazuje, nedviham... to dojde aj debilovi, ze nema otravovat a zaroven je to najjednoduchsi sposob bez toho, aby si sa zbytocne v tejto neziaducej okolnosti vrtala.

elsa5.5

VE,nezdvíhaj mobil,napíš sms mala som veľa práce bola som s niekym vonku,ja sa ti potom ozvem,nemám teraz čas v robote je frmol

lost

Lenze potom za par tyzdnov tu budeme citat ze

"preco su ludia taki a taki..."

teda z opacnej strany "preco ma kamaratka ignoruje" atd atd..

Pomoz jednemu a uskodist druhemu :)

leaaa

Ve, pisala si o nedostatocnej dovere atd...ak mas pocit alebo nejake podozrenia, ze nie je voci tebe uprimna a rozsiruje na ine strany vase dovernosti, povedala by som jej na rovinu, co ocakavas od kamaratstva, ake mas hodnoty a bohuzial mas pocit, ze kamaratstvo s nou nespada do hodnot, ktore ty uprednostnujes a taktiez ocakavas od kamaratky. Taktiez uprednostnujem kvalitu priatelov pred kvanitou. Clovek nepotrebuje priatelov na oko, ako sa vravi.

Janulik33

No tiez si myslim nieco podobne ako Inner. Najlepsie bude, ak jej povies pravdu. Ak to nespravis, budes len chodit okolo horucej kase, co je vlastne odkladanie riesenia problemu. Ak Ti je blbe jej to na rovinu povedat a nechces ju ranit, daj jej to najavo tak, ze jej iba povies, ze Ta jej caste telefonaty obtazuju a ze by si to chcela obmedzit. Povedz jej, ze mas vela roboty, starosti a nemas cas... To by mala pochopit. Ak Ti aj nadalej bude stale vyvolavat, prestan jej dvihat telefon.
P.S. Ja by som jej ale nehovorila, ze chcem s nou skoncit kamaratstvo. Je krute odhadzovat od seba cloveka, kt. nas ma rad a chce s nami komunikovat. Nikdy nevies, kedy ju budes potrebovat a preto si treba nechat pre nu pootvorene zadne vratka do buducnosti.

Inner

ja neviem.. podla mna je lepsie byt korektnym a slusne povedat, co je vo veci. Mozno to jej kamaratke ublizi, ale pretvarkou a vyhovaranim si clovek len bude v sebe zvysovat psychicke napatie...

liv99

mozno nikoho ineho nema a potrebuje tie telefonaty, preto jej to nedoslo. myslim, ze jej to treba citlivo naznacit, ak si si ista a vies, ze to kamaratsvo chces prerusit, aj ked ja si mylsim, ze je to skoda. mozno jej naznacit, ze chces znizit intenzitu telefonovania, ale nie palit mosty.

ivana45

ve, si zlata, ze ju nechces zranit.
Pozdava sa mi, co pise Janulik33. Telefon zober az po x volaniach a vselijako trapne sa vyhovaraj...Ono jej to dojde. Nemaj cas stretnut sa a podobne.