Chemicky peeling. ake mate skusenosti? Skusali ste ho aj doma?

delphia

ale tiez je pravda, ze na trhu su aj take CHP, ktore sa podla vyrobcu mozu aplikovat kedykolvek cez rok, pretoze neirituju plet. ale podstatou CHP je rizrusit sudrznost odumretych buniek a vyvolat v pleti zapal a nasledne sa nastartuje jej regeneracia. ak CHP neirituje plet, tak netusim, ako sa ta exfoliacia a regeneracia docieli. a toto je praveze cielom CHP. takze dovolim si spochybnit ucinok takych pripravkov.

delphia

hm... osobne ja by som si to teraz nerobila a uz teraz CHP nevykonavam ani svojim zakaznickam. plet je senzitivna po CHP nielen v ten den, ale aj nasledujuce dni a nanasat hned na cistu, iritovanu plet chemikaliu (UV filter), ktora sa vynikaju vstrebe do organizmu a zamoruje telo- mnooo tvoja vec...

ja40

ja musim povedat,ze ja na to idem bud.tyzden pretoze mi hned po zakroku na to nanesie ochranny kream s 50uvf.
uz som to tak mala par krat a nic sa nestalo,ide o to,ze si musis plet chranit a starat sa o nu po cely rok.

delphia

ano, je to aj na zmiernenie hyperpigmentacie. ale vykonava sa len v zimnych mesiacoch, ked je najmenej slnecneho ziarenia. takze teraz uz je na to neskoro, nakolko treba CHP v urcitych odstupoch par x zopakovat a teraz uz je cim dalej tym viac slniecka :)

ja40

ano ja mam len dobre skusenosti s chemickym peelingom a odkedy existuje tzv. diamantova mikrodermabrazia,tak aj na nu chodim pravidelne,odstranuje to odumrete bunky,zjednocuje ton pleti,pomaha pri akne a tvar vyzera mladsie a sviezejsie :-)

Laura89

a prosim ta delphia to pomaha aj na redukovanie pigmentovych skvrn?
ta spominana kyselina alebo. ten piling.. dakujem

delphia

kremy obsahuju cca 8-12% kys. glykolovu. sluzia jednak na pripravu pleti na samotny ch.peeling a tiez na podpor. regener. pleti.

samotny chemicky peeling sa vykonava s kys. glykolovou 30,35,50,70% s pH 1,4-0,6.

Laura89

uha to som nepocula predavaju to aj v lekarni,,hm ja by som sa bala davat si to sama doma na tvar co ak to neprospeje alebo poskodí plet ..?