mam strach

elsa5.5

zistiť pôvod strachu,sa ti niečo v minulosti stalo?zistiť príčinu a odburať ten strach ak to trvá dlhšie tak Ti môže pomôcť psychologička:)príčiny môžu byť rôzne(prepadnutie na ulici,znásilnenie,....) skús na to prísť sama alebo sa poradiť s tou psychologičkou...

nevzdavam sa

Ahoj, mať určitú dávku strachu je prirodzené, udržuje nás to v strehu, ale akonáhle strach začne vyúsťovať do fóbie, stáva sa pre človeka nebezpečným, ba priam sebazničujúcim. Neprimeraná, a neprirodzená dávka strachu oslabuje náš imunitný systém, organizmus sa voči tomu bráni, a ako ochranu ešte pred niečím horším môže ochromiť niektoré naše motorické funkcie, a celkovú pohyblivosť. Keď neprirodzený strach bez zjavnej vonkajšej príčiny pretrváva roky môže vyústiť do veľmi ťažkých depresii, a fyzických chorôb. Toho strachu sa nezbavíš hneď a naraz, ale zbavuj sa ho postupne. Vyjdi si niekedy sama na nákupy, keď sa ti pred nákupným centrom podlomia kolená,alebo pocítiš neznesitelnú úzkosť, priveľmi sa nepremáhaj, a na druhý deň to skús znova. Hovor si v duchu nič sa nedeje, veď je to len hlúpy nákup. Toto je môj spôsob, takto som sa strachu zbavil ja, u mňa to vyplývalo z môjho ochorenia, ak chceš pozri môj príspevok. Nezbavil som sa strachu úplne z vecí, a z ľudí ktorých nepoznám, ale eliminoval som ho na minimum. Ja som bol na tom tak, že som sa bál ísť otvoriť bránku, keď zazvonila návšteva. Uvidíš, že keď sa ti podarí prekonať prvotný strach z neznámeho, a urobíš prvý krok, určite to zvládneš, a s odstupom času budú tie situácie pre teba dokonca komické. Ver mi, nie si sama, je veľa ľudí, ktorí sa neprimerane boja vecí, ktoré nepoznajú. Strach a rôzne také fóbie pociťujú aj ľudia po dlhej absencii spoločenského života, nakoľko človek je od prírody tvor spoločenský, takže hor sa medzi ľudí.
Držím palce a prajem veľa šťastia.