Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hormóny štastia

Príspevok v téme: Hormóny štastia
JessieJ

to čo teraz napíšem vyznie dosť divne ale skuste ma pochopit :D
minulý rok v lete som chodievala behať, športovala som a raz som to trochu prehnala a prvy krat v zivote som pochopila co su to ENDORFÍNY
bola som tak vycerpana z toho cvicenia až to na mna prislo, a ja som sa citila ako nadrogovana stastim :D
odvtedy sa snazim tiez vela cvicit ale uz to na mna neprislo - tie hormony stastia
tak sa vas chcem spytat, tí co sa do toho rozumeju viac nez ja - ako dlho mam podla vas cvicit aby sa to zopakovalo???
myslím tie endorfiny
dakujem za kazdu odpoved
rozhodla som sa kvoli tomu chodit do fitka

RNG

cokolada obsahuje aj endorfiny
www.chocolate.org
Okrem cokolady a cvicenia aj stiplava paprika, sex, masaze, meditacie aj akupunktura pomahaju vylucovat endorfiny, pozri napr na
www.medicinenet.com

RNG

Mozno,ale cokolada je lacnejsia a neskodna v mensich mnozstvach. Este lepsie su surove(raw) kakaove boby, lebo tie obsahuju ukrutne velke mnozstvo antioxidantov.

liwaa

ahojte vedel by mi nietko poradit ? nevem preco ale uz dost dlho trpiim zachvatmy smiechu :D stalee nic ine nerobim len sa smejem a smejem zo setkeho mi je uplne smiesno .. kazdy sa ma pyta ci som si daco dala dajaku drogu abo co :D .. hoc niekto rozprava o vaznej debate mne je stoho do smiechu :D ..

mariaXB

No u mna je to vzdy ine.ja sportujem skoro rano.v lete ked idem bicyklovat a vychadza slnko,tak v momente som jak nadrogovana,len co sa dostanem von na hradzu.v zimnych mesiacoch pri cviceni to trva o nieco dlhsie,dokonca niekedy to citim az po docviceni.pritom cvicit sa nutit teda nemusim,ale napriek tomu.

Discodiva

no neviem, mne často ked sa nechce cvičit, ale idem, a šlapem napr. na bicykli, tak už po 15 min citim, že to bolo dobre rozhodnutie ist cvičit, uplne citim také endorfiny, dobry pocit a mám energiu cvičit dalej.
myslim, že na vyplavenie endorfinov je lepšie vytrvalostne cvičenie, ako je beh, bicykel, plávanie. Teda neviem ako cvičiš v posilovni. aj po posilovani je to možné s tými endorfínmi ale myslim, že skor tie vytrvalostne...
ale nie som zas nejaký odbornik na to, to je len moj názor, že napr ja s tým nemám problém pri cvičeni

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hormóny štastia - Fórum - ZDRAVIE.sk